reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Będą cięcia w spółkach

Będą cięcia w spółkach

Liczba spółek kontrolowanych przez resort skarbu ma być znacznie niższa. W wielu będą cięcia posad w radach nadzorczych i zarządach. O planach ministerstwa skarbu pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta wyjaśnia, że obecnie 19 kluczowych firm podległych temu resortowi ma 709 spółek zależnych. Resort przekonuje, że można tę liczbę zmniejszyć o 300. Skutkiem tych cięć będzie również ograniczenie stanowisk w radach nadzorczych i zarządach. Likwidacja 300 spółek oznaczałaby, że co najmniej 1200 osób musiałoby pożegnać się z pełnionymi funkcjami.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że plany resortu to efekt prowadzonych od sierpnia audytów w kluczowych spółkach. Resort skarbu zobowiązał wówczas swoich przedstawicieli w tych firmach, by się zorientowali, ile mają one spółek zależnych, które z nich nie są związane z głównym kierunkiem działalności firmy i czy można je zlikwidować.

"Po co powielać kilka spółek dystrybucyjnych? Po co spółkom strategicznym sieć hoteli, uzdrowisk czy przychodni? Porządkowanie grupy kapitałowej to zadanie na stałe wpisane w zarządzanie i nie sposób tego uniknąć, jeśli chce się zapewnić wzrost wartości dla akcjonariuszy" - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Dodaje, ze program "odchudzania” jest prowadzony z pełnym poszanowaniem ładu korporacyjnego.(IAR)

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama