REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyniki Ogólnopolskiego Testu Szefa - Reklama

REKLAMA

Firma Edenred Polska, ekspert w motywacji pozapłacowej i lojalności w biznesie, przeprowadziła w okresie od połowy kwietnia do końca czerwca 2012 roku Ogólnopolski Test Szefa. Miał on na celu uzyskanie informacji jak oceniają swoich szefów pracownicy, jakie osoby zarządzają zespołami w firmach, z jakimi ich pozytywnymi i negatywnymi cechami radzą sobie podwładni. W badaniu wzięło udział 2050 osób ze wszystkich województw. Test Szefa był anonimowy i przeprowadzony online.

TYPY SZEFÓW:
Zaskakujące jest, że ponad 50% ankietowanych ma nad sobą managerów idealnych. Różnica pomiędzy szefami kobietami a szefami mężczyznami jest nieznaczna. Oba typy odznaczają się podobnymi cechami – są wyrachowani, mają zapędy dyktatorskie, często działają w sposób perfidny i asekurancki.

REKLAMA

Autopromocja

TYPY SZEFÓW W PODZIALE NA WIEK:
Dzięki ankiecie dowiadujemy się, że kobiety szefowe w przedziałach wiekowych 36-45 oraz 46-55 lat przejawiają najwięcej cech idealnych. Wpływa na to niewątpliwie wiek i dojrzałość zarówno zawodową jak i prywatną, która z kolei wpływa na zmniejszenie się wyrachowania. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W przypadku wieku szefów mężczyzn wyniki przedstawiają się inaczej. Idealny szef mężczyzna znajduje się w przedziale wiekowym między 25. a 35. rokiem życia (70%). Prawdopodobnie wynika to z bezpośredniości oraz nieformalnego, luźniejszego sposobu komunikacji i zarządzania. Warto zwrócić uwagę na wyniki powiązania wieku szefa mężczyzny z występowaniem nieprzyjemnej cechy, jaką jest wyrachowanie. Wg ankietowanych, szef idealny między 25. a 35. rokiem życia posiada o połowę mniej wyrachowania niż kobieta szef w tym samym przedziale wiekowym.

W tym miejscu pojawia się jeszcze jedna niespodzianka – szef mężczyzna powyżej 65. roku życia staje się dyktatorem, co stwierdziło 17% ankietowanych. Z powyższego wynika, że im starszy szef mężczyzna, tym bardziej zdecydowany i nakierowany na cel a nie na utrzymanie przyjaznych stosunków międzyludzkich.  

TYPY SZEFÓW W PODZIALE NA WIELKOŚĆ ZATRUDNIENIA W FIRMIE:
Kobiety zdają egzamin z zarządzania zarówno w małych firmach jak również w korporacjach. Jednocześnie, we wszystkich tych miejscach pojawia się wyrachowanie, które jest szczególnie wysokie w największych firmach, gdzie co czwarta kobieta nią się odznacza. 

Mężczyzna szef najlepiej sprawdza się w firmach zatrudniających powyżej 500 osób. Natomiast w odróżnieniu od kobiet, wyrachowanie u mężczyzn wzrasta w małych firmach.

TYPY SZEFÓW W PODZIALE NA WOJEWÓDZTWA:
Ponad połowa z ankietowanych osób pracujących w województwie wielkopolskim, lubelskim, lubuskim i podkarpackim jest zadowolona ze swojego szefa kobiety. Najgorzej wypada kobieta szef w województwie podlaskim wyróżniając się jednocześnie wyrachowaniem, perfidią, dyktatorstwem i asekuranctwem.

Co do panów najlepiej oceniany jest szef w województwie pomorskim. Wyrachowanie natomiast jest nasilone w województwie kujawsko-pomorskim, a o połowę mniejsze w opolskim. Co ciekawe wyrachowanie obce jest szefowi mężczyźnie w warmińsko-mazurskim, za to bardziej przejawia cechy perfidne i dyktatorskie.

Z powyższych danych wynika, że zanika stereotyp kobiety szefa jako osoby szczególnie odznaczającej się inteligencją emocjonalną, dla której najważniejsza jest atmosfera w pracy i komfort psychiczny pracownika, zaś szef mężczyzna to zimna, kalkulująca i nastawiona na cel osoba. Obie płcie, wg oceny ankietowanych, sprawdzają się w zarządzaniu na podobnym poziomie w różnych wielkościowo firmach. Są wśród nich osoby odznaczające się zróżnicowanymi cechami, które są uniwersalne zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, a także dla obszaru całej Polski, bez względu na województwo. To, co jest warte podkreślenia, to przeważające zadowolenie pracowników z obecnego szefa.

Firma Edenred Polska w swoim Ogólnopolskim Teście Szefa zapytała również o benefity, jakie pracownicy otrzymują w swoich firmach. Okazało się, że prawie 40% ankietowanych nie jest dodatkowo motywowana przez pracodawców. Zaś jedynie 1/3 zatrudnionych ma zapewnione świadczenia urlopowe. Z kart lub bonów podarunkowych korzysta zaledwie co 3 ankietowany. Najrzadziej pracodawcy stwarzają możliwość korzystania z zajęć sportowych, darmowych biletów do kina lub teatru oraz z kart lub bonów żywieniowych.

Wniosek z tego, że w przeważającej większości pracodawcy proponują w swoich firmach świadczenia znane i najbardziej popularne od lat na rynku – dofinansowanie urlopów i bony podarunkowe. Na dalszych miejscach znajdują się benefity związane ze spędzaniem czasu wolnego.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Bednarz
Dział Marketingu Edenred Polska
e-mail: magdalena.bednarz@edenred.com
tel.: 22 256 56 68 lub 600 005 431

Firma Edenred łączy zarówno oczekiwania pracowników i korzyści pracodawców. Za tym sukcesem stoi 6 tys. osób zatrudnionych w 39 krajach świata. Edenred obsługuje około 580 tys. klientów działających zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, co stanowi prawie 36,2 mln użytkowników i 1,3 miliona akceptantów. Daje mu to pozycję światowego lidera w obszarze kuponów i usług przedpłaconych. W Polsce Edenred oferuje produkty w dwóch kategoriach:

  • Świadczenia pracownicze i socjalne (karty przedpłacone: Ticket Restaurant, Ticket dla Ciebie, Ticket Holiday, Ticket Culture, Ticket Relax, kupony podarunkowe Ticket Compliments Premium, kupony na posiłki Ticket Restaurant)
  • Produkty podnoszące wydajność w obszarach: motywacja i nagrody (karty przedpłacone: Ticket Twoja Premia, Ticket Holiday, kupony premiowe Ticket Compliments Premium).

W 2011 r. Edenred wyemitowała produkty o łącznej wartości 15,2 miliarda Euro, w tym ponad 55% na rynkach wschodzących.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.edenred.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: Uczniowie i studenci mogą więcej dorobić w wakacje

ZUS przypomina, że od 1 czerwca 2024 r. uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną, mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu, które będą obowiązywać do 31 sierpnia br.

KRUS: Składki na ubezpieczenia społeczne rolników w III kwartale 2024 r. [za rolników, małżonków, domowników, pomocników rolnika]

Rolnicy i ich domownicy ubezpieczeni w KRUS muszą opłacić składki na składki na swoje ubezpieczenie społeczne za III kwartał 2024. Jaki jest termin płatności i wysokość składek?

Co się zmieni 1 lipca 2024 r. Nie tylko minimalne wynagrodzenie za pracę - także niektóre świadczenia

Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę zwiększy się do 4300 zł. Od tego dnia zmienią się również niektóre świadczenia przewidziane w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.

Minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie o 58 zł, a minimalna stawka godzinowa zwiększy się o 0,40 zł

Od 1 lipca 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę zwiększy się do 4300 zł. Minimalna stawka godzinowa dla umów cywilnoprawnych wzrośnie do 28,10 zł.

REKLAMA

Czy zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia w umowie o pracę jest konieczna? Od 1 lipca 2024 roku kwota wzrośnie z 4242 zł brutto do 4300 zł brutto

Wkrótce zmieni się wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę. Od 1 lipca 2024 r. będzie ono wynosić 4300 zł. Czy w związku z tym należy zmienić umowę o pracę z pracownikami wynagradzanymi płacą minimalną?

2417,14 zł świadczenia urlopowego w 2024 r. dla pracownika zatrudnionego na pełen etat. Jak wystąpić?

Według ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych świadczenie urlopowe w może być wypłacane przez pracodawców nietworzących ZFŚS i zatrudniających poniżej 50 pracowników. W 2024 r. świadczenie urlopowe wynosi 2417,14 zł dla pracownika zatrudnionego na pełen etat w normalnych warunkach pracy.

Pilne! Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2025 r. – wzrost o ponad 7 proc. Znamy kwotę!

Rada Ministrów przedstawiła propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2025 r. Zwiększy się minimalna stawka godzinowa.

Zasiłek chorobowy już nie 80%. L4 w 100% płatne? Jak dla kobiet w ciąży i po wypadkach? Jak przy urlopie wypoczynkowym?

Dużo pytań o nowe zasady wypłaty zasiłku chorobowego. Obietnicą wyborczą rządu było płacenie za „chorobowe” przez ZUS od pierwszego dnia choroby. Odciążyłoby to finanse pracodawców (zwłaszcza mniejszych). Pojawiła się jednak nowa propozycja – płatność zasiłku chorobowego w wysokości wyższej niż obecne 80%.

REKLAMA

Młodzi nauczyciele nie mają odpowiednika dodatku stażowego do pensji 1183 zł brutto. 20 000 z nich odeszło z zawodu. Kto w ich miejsce?

Taki dodatek otrzymują nauczyciele z 20-letnim stażem. W 2023 r. szturmem można określić powrót do pracy w szkołach 34 000 nauczycieli (51–60 lat) i 25 000 (61 lat i więcej). W tym samym czasie z zawodu nauczyciela wycofało się 20 000 młodych nauczycieli (prawdopodobnie dotyczy to głównie większych miast). Jednym z powodów jest to, że dyplomowany nauczyciel w średnim wieku ma 20% dodatek do pensji za wysługę lat (stażowy). Odpowiednika tego dodatku (z innego tytułu) w tej wysokości nie ma młody nauczyciel.

Rewolucyjne zmiany w emeryturach ZUS: komu wypłacą raz na kwartał, komu w ogóle bo będzie znów potrzebny staż, by nabyć prawo do świadczenia

Wiadomo, że w ministerstwie rodziny trwają analizy, które mają rozwiązać problem emerytur groszowych. Prawo do świadczenia dla każdego kto zapłacił choć jedną składkę na ubezpieczenie emerytalne sprawia, że niektóre emerytury ZUS wypłaca w wysokości kilku groszy. Dlaczego skoro ustawa gwarantuje najniższą emeryturę, która obecnie wynosi 1 780,96 zł?

REKLAMA