REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyniki Ogólnopolskiego Testu Szefa - Reklama

REKLAMA

Firma Edenred Polska, ekspert w motywacji pozapłacowej i lojalności w biznesie, przeprowadziła w okresie od połowy kwietnia do końca czerwca 2012 roku Ogólnopolski Test Szefa. Miał on na celu uzyskanie informacji jak oceniają swoich szefów pracownicy, jakie osoby zarządzają zespołami w firmach, z jakimi ich pozytywnymi i negatywnymi cechami radzą sobie podwładni. W badaniu wzięło udział 2050 osób ze wszystkich województw. Test Szefa był anonimowy i przeprowadzony online.

TYPY SZEFÓW:
Zaskakujące jest, że ponad 50% ankietowanych ma nad sobą managerów idealnych. Różnica pomiędzy szefami kobietami a szefami mężczyznami jest nieznaczna. Oba typy odznaczają się podobnymi cechami – są wyrachowani, mają zapędy dyktatorskie, często działają w sposób perfidny i asekurancki.

Autopromocja

TYPY SZEFÓW W PODZIALE NA WIEK:
Dzięki ankiecie dowiadujemy się, że kobiety szefowe w przedziałach wiekowych 36-45 oraz 46-55 lat przejawiają najwięcej cech idealnych. Wpływa na to niewątpliwie wiek i dojrzałość zarówno zawodową jak i prywatną, która z kolei wpływa na zmniejszenie się wyrachowania. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W przypadku wieku szefów mężczyzn wyniki przedstawiają się inaczej. Idealny szef mężczyzna znajduje się w przedziale wiekowym między 25. a 35. rokiem życia (70%). Prawdopodobnie wynika to z bezpośredniości oraz nieformalnego, luźniejszego sposobu komunikacji i zarządzania. Warto zwrócić uwagę na wyniki powiązania wieku szefa mężczyzny z występowaniem nieprzyjemnej cechy, jaką jest wyrachowanie. Wg ankietowanych, szef idealny między 25. a 35. rokiem życia posiada o połowę mniej wyrachowania niż kobieta szef w tym samym przedziale wiekowym.

W tym miejscu pojawia się jeszcze jedna niespodzianka – szef mężczyzna powyżej 65. roku życia staje się dyktatorem, co stwierdziło 17% ankietowanych. Z powyższego wynika, że im starszy szef mężczyzna, tym bardziej zdecydowany i nakierowany na cel a nie na utrzymanie przyjaznych stosunków międzyludzkich.  

TYPY SZEFÓW W PODZIALE NA WIELKOŚĆ ZATRUDNIENIA W FIRMIE:
Kobiety zdają egzamin z zarządzania zarówno w małych firmach jak również w korporacjach. Jednocześnie, we wszystkich tych miejscach pojawia się wyrachowanie, które jest szczególnie wysokie w największych firmach, gdzie co czwarta kobieta nią się odznacza. 

Mężczyzna szef najlepiej sprawdza się w firmach zatrudniających powyżej 500 osób. Natomiast w odróżnieniu od kobiet, wyrachowanie u mężczyzn wzrasta w małych firmach.

TYPY SZEFÓW W PODZIALE NA WOJEWÓDZTWA:
Ponad połowa z ankietowanych osób pracujących w województwie wielkopolskim, lubelskim, lubuskim i podkarpackim jest zadowolona ze swojego szefa kobiety. Najgorzej wypada kobieta szef w województwie podlaskim wyróżniając się jednocześnie wyrachowaniem, perfidią, dyktatorstwem i asekuranctwem.

Co do panów najlepiej oceniany jest szef w województwie pomorskim. Wyrachowanie natomiast jest nasilone w województwie kujawsko-pomorskim, a o połowę mniejsze w opolskim. Co ciekawe wyrachowanie obce jest szefowi mężczyźnie w warmińsko-mazurskim, za to bardziej przejawia cechy perfidne i dyktatorskie.

Z powyższych danych wynika, że zanika stereotyp kobiety szefa jako osoby szczególnie odznaczającej się inteligencją emocjonalną, dla której najważniejsza jest atmosfera w pracy i komfort psychiczny pracownika, zaś szef mężczyzna to zimna, kalkulująca i nastawiona na cel osoba. Obie płcie, wg oceny ankietowanych, sprawdzają się w zarządzaniu na podobnym poziomie w różnych wielkościowo firmach. Są wśród nich osoby odznaczające się zróżnicowanymi cechami, które są uniwersalne zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny, a także dla obszaru całej Polski, bez względu na województwo. To, co jest warte podkreślenia, to przeważające zadowolenie pracowników z obecnego szefa.

Firma Edenred Polska w swoim Ogólnopolskim Teście Szefa zapytała również o benefity, jakie pracownicy otrzymują w swoich firmach. Okazało się, że prawie 40% ankietowanych nie jest dodatkowo motywowana przez pracodawców. Zaś jedynie 1/3 zatrudnionych ma zapewnione świadczenia urlopowe. Z kart lub bonów podarunkowych korzysta zaledwie co 3 ankietowany. Najrzadziej pracodawcy stwarzają możliwość korzystania z zajęć sportowych, darmowych biletów do kina lub teatru oraz z kart lub bonów żywieniowych.

Wniosek z tego, że w przeważającej większości pracodawcy proponują w swoich firmach świadczenia znane i najbardziej popularne od lat na rynku – dofinansowanie urlopów i bony podarunkowe. Na dalszych miejscach znajdują się benefity związane ze spędzaniem czasu wolnego.

Kontakt dla mediów:
Magdalena Bednarz
Dział Marketingu Edenred Polska
e-mail: magdalena.bednarz@edenred.com
tel.: 22 256 56 68 lub 600 005 431

Firma Edenred łączy zarówno oczekiwania pracowników i korzyści pracodawców. Za tym sukcesem stoi 6 tys. osób zatrudnionych w 39 krajach świata. Edenred obsługuje około 580 tys. klientów działających zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, co stanowi prawie 36,2 mln użytkowników i 1,3 miliona akceptantów. Daje mu to pozycję światowego lidera w obszarze kuponów i usług przedpłaconych. W Polsce Edenred oferuje produkty w dwóch kategoriach:

 • Świadczenia pracownicze i socjalne (karty przedpłacone: Ticket Restaurant, Ticket dla Ciebie, Ticket Holiday, Ticket Culture, Ticket Relax, kupony podarunkowe Ticket Compliments Premium, kupony na posiłki Ticket Restaurant)
 • Produkty podnoszące wydajność w obszarach: motywacja i nagrody (karty przedpłacone: Ticket Twoja Premia, Ticket Holiday, kupony premiowe Ticket Compliments Premium).

W 2011 r. Edenred wyemitowała produkty o łącznej wartości 15,2 miliarda Euro, w tym ponad 55% na rynkach wschodzących.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.edenred.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Możesz otrzymać 5025 zł na naukę języka, studia podyplomowe, kurs prawa jazdy i inne - rusza nowy program WUP

  Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie uruchamia projekt „Małopolski Pociąg do Kariery – sezon I". WUP zachęca: chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności zawodowe? Jeśli odpowiedź brzmi pozytywnie należy śledzić informacje i przystąpić do rekrutacji, która rusza prawdopodobnie w kwietniu 2024 r. Można otrzymać nawet 5025 zł!

  Działalność socjalna. Wczasy pod gruszą – dofinansowanie do wypoczynku ze środków ZFŚS to najpopularniejsze świadczenie socjalne

  Wczasy pod gruszą to jedna z form działalności socjalnej. Polega na dofinansowaniu wypoczynku pracowników ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Wczasy pod gruszą powinny być wsparciem dla pracowników w gorszej sytuacji materialnej.

  Nowe zalecenia co do zatrudniania niepełnosprawnych

  W lutym 2024 r. wydano nowe zalecenia co do zatrudniania niepełnosprawnych m.in. w administracji publicznej. Okazuje się, że wciąż istnieje wiele barier proceduralnych, instytucjonalnych, organizacyjnych i kompetencyjnych, które utrudniają czy wręcz nawet uniemożliwiają osobom ze szczególnymi potrzebami (w tym z niepełnosprawnościami) udział w procesach rekrutacyjnych oraz świadczenie pracy w urzędach. Wciąż jest wiele do zrobienia.

  Separacja jak rozwód - nie otrzymasz odprawy po zmarłym małżonku

  Czym jest separacja? Jakie są skutki majątkowe separacji? Kto ma prawo do odprawy po śmierci pracownika? Czy mając separację należy się odprawa po zmarłym małżonku? Ile wynosi odprawa pośmiertna?

  REKLAMA

  Waloryzacja emerytur 2024 – tabela netto

  Waloryzacja emerytur od 1 marca 2024 roku - o ile procent wzrosną emerytury? Kiedy będzie wypłata pierwszych wyższych emerytur? Tabela przedstawia podwyżki emerytur od 1 marca 2024 roku. Ile wynoszą kwoty netto emerytur po waloryzacji?

  Mama 4+ czyli emerytura matczyna w 2024 roku [WYWIAD]

  Mama 4 plus w 2024 roku - to już 5 lat funkcjonowania świadczenia w Polsce. Czy w tym czasie zmieniły się przepisy? Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać RSU? Ile wynosi rodzicielskie świadczenie uzupełniające do końca lutego, a ile od 1 marca 2024 roku? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku? Czy na emeryturze matczynej można pracować? Czy ojcowie pobierają emeryturę matczyną? Na te i inne pytania odpowiada rzecznik ZUS województwa dolnośląskiego Iwoną Kowalską-Matis

  Nie możesz pójść do ZUS i załatwić sprawy? Możesz wysłać pełnomocnika. Trzeba tylko wypełnić formularz ZUS PEL

  Za pomocą formularza ZUS PEL klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą udzielić pełnomocnictwa do załatwiania swoich spraw. Formularz można pobrać ze strony internetowej www.zus.pl lub z PUE ZUS. Druk jest także dostępny w każdej placówce ZUS.

  W styczniu 2024 r. wzrosło bezrobocie w Polsce! Czy to jest wzrost sezonowy?

  Wzrosło bezrobocie w Polsce. W styczniu stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. W grudniu 2023 r. bezrobocie wynosiło 5,1%, a w listopadzie 5,0%.

  REKLAMA

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. Trwa kampania BHP w cyfrowym świecie pracy

  W całej UE około 11 mln osób zatrudnionych jest w ramach platform internetowych. To zarządzanie pracą przez sztuczną inteligencję może mieć ogromny wpływ na jakość świadczonej pracy, jej ilość jak i utratę. Świat pracy i rynek się zmieniają - ale w tym wszystkim najważniejszy jest człowiek, nie kapitał. Konieczne jest więc budowanie wiedzy, doświadczenia i zaufania przez informowanie pracowników i zasięganie ich opinii oraz umożliwienie im udziału w projektowaniu i wdrażaniu technologii i systemów cyfrowych w nowej postindustrialnej erze pracy. „Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy dotyczy każdego. Jest dobre dla ciebie. Dobre dla firmy” – tak głosi kampania „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym”, która jest prowadzona w latach 2023-2025. Kampania odbywa się w ramach projektu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy.

  Ukraińcy będą przebywać legalnie w Polsce do 30 czerwca 2024 r. Weszła w życie nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

  Pobyt w Polsce obywateli Ukrainy, którzy przybyli w związku z wojną prowadzoną w tym kraju będzie uznawany za legalny do 30 czerwca 2024 r. To zmiana, jaką wprowadziła nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Nowelizacja obowiązuje od 22 lutego. 

  REKLAMA