reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > PSL przedstawia pakiet społeczny "Z myślą o rodzinie"

PSL przedstawia pakiet społeczny "Z myślą o rodzinie"

Pakiet społeczny "Z myślą o rodzinie" przedstawi w najbliższym czasie PSL - będzie to seria projektów ustaw dotyczących m.in. polityki rodzinnej czy ochrony zdrowia.

Wśród propozycji PSL znajdzie się m.in. podniesienie progów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej oraz pomocy rodzinie, a także finansowanie przedszkoli z budżetu państwa.

"To cała seria projektów ustaw oraz propozycji o charakterze społecznym skupiających w sobie takie obszary jak: polityka rodzinna, polityka demograficzna, polityka edukacyjna, polityka ochrony zdrowia, polityka zabezpieczenia społecznego oraz polityka zatrudnienia. Są także rozwiązania kształtujące sprawniejszą i efektywniejszą współpracę rządu z partnerami społecznymi" - powiedział PAP rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.

KE zaleca płace minimalne, by walczyć z ubóstwem i pobudzać popyt >>

Pierwszy projekt ustawy z pakietu społecznego PSL zostanie zaprezentowany przez wicepremiera Waldemara Pawlaka w najbliższy wtorek. Tego samego dnia klub PSL złoży ten projekt do marszałek Sejmu Ewy Kopacz wraz z prośbą o sprawne poddanie go pierwszemu czytaniu - zapowiedział Kosiński.

W czwartek wieczorem na stronie PSL - i na portalach społecznościowych - pojawiła się grafika zapowiadająca pakiet społeczny PSL. Widoczne na niej hasła: praca, przedszkola, żłobki, związki zawodowe, pracodawcy, rodzina, demografia odnoszą się do priorytetów pakietu.

W piątek przed południem zbiera się rząd - ma przyjąć projekty dotyczące podniesienia wieku emerytalnego i emerytur mundurowych, tak by bezpośrednio po tym posiedzeniu mogły one trafić do parlamentu.

Kosiński pytany, czy premier Tusk wie o pakiecie, a także o zbieżność terminu prezentacji pakietu z "emerytalnym" posiedzeniem Rady Ministrów odpowiedział: "Pakiet to inicjatywa klubu. Mamy prawo, aby zgłaszać takie projekty".

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Martyna Owsiak

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama