reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Termin złożenia informacji ZUS IWA

Termin złożenia informacji ZUS IWA

Do obowiązków płatników składki na ubezpieczenie wypadkowe należy złożenie do ZUS informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA za rok 2009.

Informację ZUS IWA należy złożyć w ZUS w terminie do 31 stycznia roku następnego. W tym roku płatnicy mogą to zrobić do 1 lutego, bowiem ostatni dzień stycznia przypada w niedzielę.

Nowe rozporządzenie w sprawie wzorów dokumentów ubezpieczeniowych ZUS >>

Informację ZUS IWA za rok 2009 składają płatnicy składek, którzy w 2009 r. zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 ubezpieczonych. Warunkiem jest, aby od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 r. oraz co najmniej jeden dzień w styczniu 2010 r. byli zgłoszeni nieprzerwanie jako płatnicy składek na ubezpieczenie wypadkowe. Ponadto w dniu 31 grudnia 2009 r. powinni figurować w rejestrze REGON.

Zmiana zasad wypełniania dokumentów ubezpieczeniowych >>

Składając ZUS IWA za rok 2009 płatnicy składek w polu 01 w bloku IV "Rodzaj działalności według PKD" zobowiązani są podawać pięcioznakowy kod rodzaju przeważającej działalności wg Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), tj. kod PKD "2007" z jakim płatnik był ujęty w rejestrze REGON w dniu 31 grudnia 2009 r. Jeżeli przedsiębiorca nie poda tego kodu, albo wpisze błędny numer, może to skutkować niewłaściwym wyliczeniem stopy procentowej składki wypadkowej.

tk

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama