reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Ubezpieczenia - raport za kilka tygodni

Aktualizacja: 18.04.2013

Ubezpieczenia w ostatnim okresie są jednym z najgorętszych tematów. Za kilka tygodni ma być gotowy raport o systemie zabezpieczenia społecznego. Zapowiedział to w Jedynce minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, który podkreślił, że dokument nie będzie dotyczył tylko Otwartych Funduszy Emerytalnych. »

„Reforma usług zatrudnienia” - debata ekspercka

Aktualizacja: 18.04.2013

Wiceminister Jacek Męcina 12 kwietnia 2013 r. wziął udział w debacie eksperckiej „Reforma usług zatrudnienia”. Debata koncentrowała się na dwóch ważnych aspektach przygotowywanych zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy tj. na profilowaniu osób bezrobotnych oraz na założeniach dotyczących Programu Aktywizacja i Integracja (PAI) »

Przeciętne wynagrodzenie i zatrudnienie w marcu i I kwartale 2013 roku

Aktualizacja: 18.04.2013

GUS podał przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w marcu i I kwartale 2013 r. Zarobki są wyższe niż rok temu i miesiąc temu, ale zatrudnienie zmalało. W marcu wynagrodzenie było 1,6 procent wyższe niż rok temu o tej samej porze. Natomiast w porównaniu z lutym wzrosło o 3,3 procent. Zatrudnienie w zeszłym roku było wyższe o 0,9 procent, a w poprzednim miesiącu o 0,2 procent. »

Rynek pracy w czasie spowolnienia gospodarczego

Aktualizacja: 17.04.2013

Ten rok będzie trudny dla pracowników. Minimalny spadek bezrobocia w marcu br., według szacunków resortu pracy, nie oznacza jeszcze, że sytuacja na rynku pracy zacznie się szybko poprawiać. »

Kodeks pracy - rewolucyjne zmiany

Aktualizacja: 17.04.2013

Kodeks pracy już od miesięcy jest przedmiotem zagorzałych dyskusji. Czy rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy zamiast pomóc rynkowi pracy mogą mu zaszkodzić? »

"Kwoty płci na stanowiskach kierowniczych" - dyrektywa unijna

Aktualizacja: 16.04.2013

30 procent kobiet lub mężczyzn we władzach spółek skarbu państwa do 2015 roku. Taki cel postawił przed sobą rząd - powiedziała Agnieszka Kozłowska - Rajewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. »

Urzędy pracy bardziej skuteczne?

Aktualizacja: 16.04.2013

Urzędy pracy mają być bardziej skuteczne - zapowiada rząd. »

Inflacja spadła do 1 proc.

Aktualizacja: 16.04.2013

 Inflacja w marcu br., w ujęciu rocznym, wyniosła 1 proc., wobec 1,3 proc. w lutym - podał GUS. Tak niskiej inflacji nie mieliśmy od 2006 roku. »

Zatrudnianie na próbę bez wynagrodzenia

Aktualizacja: 15.04.2013

Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega przed zatrudnianiem na próbę bez wynagrodzenia. Z kontroli Inspekcji wynika, że takie praktyki nieuczciwych pracodawców zdarzają się częściej w okresie, kiedy trwają prace sezonowe. »

Najważniejsze utrzymanie pracy

Aktualizacja: 15.04.2013

Pogorszenie nastrojów Polaków dotyczących rynku pracy nie dziwi ekspertów. To, że nastroje te nie są dobre, wynika z badań Instytutu Randstad. »

Renty za walkę z komuną

Aktualizacja: 15.04.2013

Doradcy prezydenta chcą, by żyjący w biedzie dawni działacze opozycji dostawali specjalne zasiłki. »

„Matki I Kwartału" u ministra

Aktualizacja: 15.04.2013

Minister Kosinak-Kamysz oraz wiceministrowie Elżbieta Seredyn i Radosław Mleczko, spotkali się 11 kwietnia 2013 r. z przedstawicielami ruchu „Matek I Kwartału 2013”. »

Umiejętności a nie dyplomy

Aktualizacja: 12.04.2013

Z danych firmy Sedlak & Sedlak wynika, że najwięcej zarabiają menedżerowie i informatycy. Całkiem nieźle wyglądają też zarobki części handlowców. Spadek wynagrodzeń najmocniej odczuwa branża budowlana. Obecnie poziom zarobków coraz częściej jest powiązany z wynikami pracy, ale też z dodatkowymi kwalifikacjami pracownika. »

NSZZ „Solidarność” grozi strajkiem generalnym

Aktualizacja: 12.04.2013

NSZZ „Solidarność” daje premierowi czas do środy na odniesienie się do postulatów związku. W przeciwnym razie grozi strajkiem generalnym. »

Emerytury z ZUS-u czy z OFE

Aktualizacja: 12.04.2013

Rząd, politycy i eksperci zastanawiają się, co zrobić z pieniędzmi z OFE. Dziś w Sejmie debata na ten temat zorganizowana przez PiS. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Szabłowski

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama