| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Bezrobocie w ciągu kilku lat może spaść poniżej 10 proc.

Aktualizacja: 16.10.2013

Bezrobocie w ciągu kilku lat może spaść poniżej 10 proc. Rynek pracy znalazł się obecnie w punkcie zwrotnym. Kilkuletni okres wzrostu bezrobocia powinien się skończyć. »

Polacy boją się utraty pracy

Aktualizacja: 15.10.2013

Polacy boją się utraty pracy. Minął przedwakacyjny entuzjazm pracowników. Polacy znowu zaczynają bać się o swoje miejsca pracy. Według najnowszego raportu Instytutu Badawczego Randstat, w warunkach wysokiego poczucia ryzyka utraty pracy, jesteśmy najbardziej w Europie otwarci na zmianę pracodawcy. »

Świadczenie pielęgnacyjne dla każdego opiekuna niepełnosprawnego

Aktualizacja: 15.10.2013

Świadczenie pielęgnacyjne dla każdego opiekuna niepełnosprawnego. Osoba, która nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, będzie mogła ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne. »

Konferencja "Delegowanie pracowników w kontekście zmian prawnych i demograficznych we współczesnej Europie"

Aktualizacja: 15.10.2013

Konferencja "Delegowanie pracowników w kontekście zmian prawnych i demograficznych we współczesnej Europie" odbędzie się 29 października 2013 r. na terenie Campusu Uniwersytetu Warszawskiego. »

Projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Aktualizacja: 14.10.2013

Projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie był przedmiotem pierwszego czytania w Sejmie. Celem nowelizacji jest usprawnienie procedury tworzenia i prowadzenia rejestru organizacji pożytku publicznego. »

Poprawki do nowelizacji ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

Aktualizacja: 14.10.2013

Poprawki do nowelizacji ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych były przedmiotem pracy Sejmu. Mają na celu dostosowanie sytuacji armii do obecnej rzeczywistości. »

Dzień Edukacji Narodowej - wyższe pensje nauczycieli

Aktualizacja: 14.10.2013

Dzień Edukacji Narodowej - wyższe pensje nauczycieli. W ponad 60 gminach Dzień Nauczyciela to okazja do podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli. »

Ustawa chroniąca miejsca pracy - przyjęcie projektu

Aktualizacja: 14.10.2013

Ustawa chroniąca miejsca pracy - przyjęcie projektu. Sejm przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Ustawa przewiduje wprowadzenie regulacji zabezpieczających przedsiębiorców i pracowników przed skutkami spowolnienia gospodarczego. »

Ponad połowa studentów uczy się bezpłatnie

Aktualizacja: 14.10.2013

Ponad połowa studentów uczy się bezpłatnie. Zmiany w systemie płatności za drugi kierunek sprawiły, że dziś ponad połowa studentów uczy się bezpłatnie. Do 15 listopada studenci i doktoranci mogą składać wnioski o kredyty studenckie. »

Coach bez doświadczenia

Aktualizacja: 14.10.2013

Coach bez doświadczenia. Wiarygodność trenerów i przydatność ich szkoleń dla biznesmenów byłaby większa, gdyby posiadali oni własne doświadczenie menadżerskie. »

Coraz mniej studentów w Polsce

Aktualizacja: 10.10.2013

Coraz mniej studentów jest w Polsce. W październiku 2013 r. studia rozpoczęło o 90 tysięcy studentów mniej niż w zeszłym roku. Czym jest to spowodowane? »

Konsultacje społeczne reformy OFE

Aktualizacja: 11.10.2013

Rozpoczęły się konsultacje społeczne reformy OFE. Dobrowolność OFE i obniżka pobieranych przez nie opłat, dłuższe gwarancje dziedziczenia oraz zabezpieczenie środków w okresie przedemerytalnym - to główne założenia projektu reformy emerytalnej przygotowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wraz z Ministerstwem Finansów. »

Przedsiębiorca najbardziej pożądanym kandydatem na męża

Aktualizacja: 10.10.2013

Przedsiębiorca jest najbardziej pożądanym kandydatem na męża, natomiast związkowiec znajduje się na samym końcu listy. Jak wygląda zaufanie Polek do osób wykonujących różne zawody? »

Siedmiu na stu dorosłych Polaków bez ubezpieczenia zdrowotnego

Aktualizacja: 10.10.2013

Siedmiu na stu dorosłych Polaków jest bez ubezpieczenia zdrowotnego. Najwięcej osób bez ubezpieczenia zdrowotnego znajduje się w województwie opolskim i zachodniopomorskim. »

Zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej

Aktualizacja: 10.10.2013

Zmiany w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej były przedmiotem drugiego czytania podczas pierwszego dnia 51. posiedzenia Sejmu. Nowelizacja ma na celu m.in. zwiększenie gwarancji wykonywania wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej. »

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

PPK

Eksperci portalu infor.pl

Jolanta Malak

Regionalna dyrektor Fortinet w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »