REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

żołnierze

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Świadczenie pieniężne dla pracodawcy żołnierza

Jeśli pracodawca zatrudnia żołnierzy rezerwy albo terytorialsów pełniących służbę rotacyjnie (WOT), przysługuje mu świadczenie pieniężne za dni pełnienia służby wojskowej przez tych pracowników (art. 309 ust. 1 ustawy o obronie Ojczyzny). Jak napisać wniosek o wypłatę świadczenia dla pracodawcy żołnierza?

Zmiany w urlopach dla niezawodowych żołnierzy - projekt z 22 listopada 2023

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało w dniu 22 listopada 2023 r. rządowy projekt rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie urlopów żołnierzy niebędących żołnierzami zawodowymi z 20 listopada 2023 r. (dalej jako: projekt). Trwają aktualnie uzgodnienia międzyresortowe.

Bieliźniana dyskryminacja żołnierek? RPO interweniuje

W dniu 8 lutego 2023 r. Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Więcek wystosował pismo do Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka w sprawie wyjaśnienia kwestii zapewniania stroju służbowego dla żołnierzy i żołnierek.

Nowe świadczenia pieniężne dla rodzin po śmierci mundurowych

Do jakich świadczeń ma prawo rodzina po śmierci zmarłych funkcjonariuszy czy żołnierzy? Sejm pracuje nad nową ustawą, która rozszerza zakres uprawnień rodzin po zmarłych funkcjonariuszy lub żołnierzy zawodowych, których śmierć nastąpiła w związku ze służbą albo podjęciem poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia.

Emerytura z systemu wojskowego czy powszechnego? Wojskowi muszą wybrać.

Czy możliwe jest jednoczesne pobieranie przez wojskowych emerytury z powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych i z wojskowego systemu emerytalnego? Czy możliwy jest zbieg uprawnień emerytur z dwóch różnych systemów? Czym zajmują się wojskowe biura emerytalne?

Ochrona przed wypowiedzeniem - zmiana od 23 kwietnia 2022 r.

Ochrona przed wypowiedzeniem umowy o pracę - jaka zmiana wchodzi w życie z dniem 23 kwietnia 2022 roku? Katalog pracowników chronionych przed zwolnieniem zostaje rozszerzony. Komu nie można wypowiedzieć umowy?

Ustawa o obronie Ojczyzny - przepisy dotyczące prawa pracy

Ustawa o obronie Ojczyzny zawiera również przepisy dotyczące prawa pracy. Jakie przepisy powinien poznać pracodawca i pracownik?

Ile zarabia żołnierz zawodowy w 2020 i 2021 r.?

Ile zarabia żołnierz zawodowy w 2020 i 2021 r.? Wynagrodzenie żołnierza składa się z uposażenia zasadniczego (którego wysokość zależy od stopnia wojskowego) i dodatków. Praca żołnierza oznacza szybszą emeryturę, co jest na pewno atrakcyjne w tym zawodzie. Najniższe uposażenie ma szeregowy, a najwyższe generał. Sprawdź, jakie to kwoty.

Wynagrodzenie żołnierzy zawodowych wraz z dodatkami od 1 stycznia 2020 r.

Wynagrodzenie żołnierzy zawodowych wraz z dodatkami wzrosło o 576 zł miesięcznie. Dotyczy to przeciętnego wynagrodzenia żołnierzy. Podwyżka weszła w życie 1 stycznia 2020 roku. Ile obecnie zarabiają żołnierze?

Służba wojskowa w latach 1971-1973 a praca w warunkach szczególnych - SN

Służbę wojskową w okresie od 25 października 1971 r. do 16 października 1973 r. zalicza się do pracy w warunkach szczególnych wymaganej do nabycia prawa do wcześniejszej emerytury, jeżeli ubezpieczony przed powołaniem do służby wojskowej pracował w warunkach szczególnych, a po zwolnieniu ze służby podjął zatrudnienie niestanowiące pracy w szczególnych warunkach.

Wyższe dodatki za długoletnią służbę żołnierzy od 2015 r.

Od 2015 r. najbardziej doświadczonym żołnierzom będą przysługiwały wyższe dodatki za długoletnią służbę. Przewiduje się coroczną podwyżkę świadczenia. Ma to na celu zachęcenie żołnierzy i funkcjonariuszy do pozostawania w służbie.

Coroczna podwyżka dodatku za długoletnią służbę dla żołnierzy od 2015 r.

Podwyżka dodatku za długoletnią służbę dla najbardziej doświadczonych żołnierzy ma nastąpić już od 2015 r. Z każdym kolejnym rokiem dodatek za długoletnią służbę będzie wyższy. Ile wynosi dodatek i jak będzie wzrastał?

Świadczenie pieniężne dla byłych żołnierzy - górników na emeryturze

Żołnierze zastępczej służby wojskowej, którzy byli przymusowo zatrudniani w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowlanych mają prawo do pobierania dodatkowego świadczenia pieniężnego na emeryturze. Jego wysokość zależy od liczby pełnych miesięcy trwania pracy przymusowej.

REKLAMA