reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Indywidualne prawo pracy > Prawa i obowiązki > Czy okres pracy w USA można zaliczyć do stażu pracy?

Czy okres pracy w USA można zaliczyć do stażu pracy?

Przez 4 lata byłem zatrudniony na kontrakcie w USA. W Polsce mam 17-letni staż pracy. Od 1 stycznia 2011 r. pracuję w urzędzie gminy w B. Słyszałem, że okres pracy za granicą może być wliczony do uprawnień pracowniczych, np. dodatku stażowego itp. Czy to prawda?

Tak. Zgodnie z nowym art. 86 ustawy z 19 grudnia 2008 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (DzU z 2009 r. nr 6, poz. 33) od 1 lutego 2011 r. istnieje możliwość zaliczenia do ogólnego stażu pracy w Polsce – od którego zależy uzyskanie lub zwiększenie wymiaru np. urlopu wypoczynkowego, nagród jubileuszowych, dodatków stażowych – również zatrudnienia za granicą.

Obecnie zarówno obywatelstwo, jak i miejsce pracy oraz płacenie składek na Fundusz Pracy nie ograniczają możliwości zaliczenia tych okresów pracy. Każde udokumentowane zajęcia za granicą na rzecz zagranicznych pracodawców wydłużają staż pracy w Polsce.

Ponadto, jak wynika ze stanowiska Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, od 1 lutego 2009 r. wszystkie okresy pracy w innych krajach mają wpływ na łączny staż pracy w Polsce bez względu na to, kiedy miały one miejsce.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń - wydanie cyfrowe (eMP)696.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama