reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Inwestując w kobiety, ulepszamy świat

Inwestując w kobiety, ulepszamy świat

Rozmowa z Mary Daley Yerrick, współzałożycielką i członkiem zarządu Vital Voices Global Partnership

● Jakie są najważniejsze cele organizacji Vital Voices Global Partnership?

To przede wszystkim identyfikacja, szkolenie oraz wspieranie działania kobiet – przedsiębiorców społecznych na całym świecie. Nasza organizacja daje kobietom szansę bycia liderkami zmian w ich własnych krajach. Dlatego też naszym celem jest odkrywanie potencjału przywódczego kobiet, zmiana ich życia, umacnianie ich ekonomicznego rozwoju, a co za tym idzie – rozwoju społeczności lokalnych. Co więcej, przekazujemy kobietom wiedzę z zakresu zarządzania, biznesu, marketingu oraz komunikacji po to, aby mogły tworzyć i rozwijać własne firmy czy organizacje, w których działają. Invest in Women. Improve the World to dewiza Vital Voices Global Partnership na całym świecie. W centrum naszych zainteresowań organizacji jest więc praca na rzecz kobiet. Przez ostatnie 13 lat przeszkoliliśmy ponad 8 tys. kobiet ze 127 państw. Uczestniczki naszych programów wróciły do swoich krajów, gdzie z kolei przeprowadziły szkolenia dla ponad 500 tys. kolejnych kobiet.

● Dlaczego zdecydowali się Państwo rozpocząć działalność w naszym kraju?

Sądzę, że to jest dobry moment na inaugurację tego rodzaju działalności w Polsce – w kraju, który obecnie jest w podobnej fazie jak my w chwili zakładania naszej organizacji. Patrzymy, skąd pochodzimy, dokąd idziemy, obserwujemy, jak zmienia się rola kobiet w skali ogólnoświatowej, ale i w perspektywie małych społeczności. To także dobry czas na pojawienie się w różnych środowiskach kobiet, które mogą być mentorkami dla innych, które same są liderami i z powodzeniem mogą pełnić funkcję mentorską. I właśnie program mentoringu będziemy rozwijać w Polsce szczególnie. Bardzo cenną pomoc okazuje nam tu Ambasada Stanów Zjednoczonych, dzięki której kobiety – liderki z Polski – mogą uczestniczyć w programie warsztatów zagranicznych, aby później – po powrocie do Polski – wspierać inne osoby w pełnieniu przywódczej roli.

● Jakimi cechami powinna wyróżniać się kobieta lider, aby z sukcesem przeszła przez proces rekrutacji do programu mentoringu prowadzonego przez Vital Voices?

W swojej aplikacji powinna pokazać pasję, zdolności w budowaniu sieci kontaktów, osiągnięcia, ale i potencjalne możliwości. W dużej mierze opieramy się też na wskazówkach ze strony ambasad w różnych krajach, w tym również w Polsce. Dbamy zatem o to, aby w grupie około 30 osób, które co roku biorą udział w międzynarodowym programie mentoringu, była jedna kobieta z Polski. Zależy nam przy tym, aby szanse na udział w programie były równomiernie rozłożone i aby kobiety z różnych stron świata mogły w nim uczestniczyć.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agata Waśkiewicz

prawnik, ekspert w zakresie prawa samorządowego, specjalizuje się w zagadnieniach postępowania administracyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama