reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Potęga myśli

Potęga myśli

Trzy pytania do Briana Tracy’ego

  • Skąd pomysł na seminarium na temat stawiania celów? Czy jest w tym jakaś magia, tajemnica?

Temat wyszedł od naszych klientów w Polsce – m.in. członków zarządów firm i działów HR, którzy sugerowali, że wiedza na temat właściwego stawiania i formułowania celów potrzebna jest im i ich pracownikom.

Coraz więcej wiemy na temat tego, jak dobrze postawiony cel jest ważny w jego osiągnięciu i osiąganiu sukcesów w ogóle. Na pytanie, czy jest to magia, powiem, że w pewnym sensie tak, choć doskonale wiemy, jaki jest mechanizm tej magii. Jeżeli bowiem masz dobrze postawiony cel i jesteś z nim emocjonalnie związany, to efektywniej osiągasz to, co zamierzyłeś. Kiedyś była to tylko wiedza empiryczna – w wielu badaniach udowodniono, że studenci, którzy mieli jasno sprecyzowane cele, po kilku latach osiągali znacznie więcej niż ci, którzy takich celów nie mieli. Teraz już wiadomo, dlaczego tak się dzieje – odpowiada na to wiedza z zakresu psychologii i funkcjonowania ludzkiego mózgu. Pomaga nam ona jeszcze lepiej odpowiedzieć na pytanie, co powinniśmy robić, jak formułować nasze cele, aby stawały się rzeczywistością.

  • Czy to oznacza, że nie wystarczy mieć cel, że trzeba go jeszcze właściwie sformułować?

Absolutnie tak. Okazuje się bowiem, że już w dwóch sformułowaniach „chciałbym osiągnąć” i „chcę osiągnąć” jest już różna siła, która przybliża nas do celu. To drugie działa dużo silniej i bardziej nas przybliża do sukcesu. Jeszcze lepiej, gdy powiesz sobie „osiągnę”, bo kategoryczne sformułowanie powoduje w naszej świadomości przeświadczenie, że tak się stanie. Idąc dalej, możemy zacząć mówić i pisać o naszych celach w czasie teraźniejszym. Tak jak by to się już działo. Dostajemy wtedy jeszcze więcej energii, która sprawia, że jeszcze szybciej osiągamy, to co zamierzamy. Nasze działanie jest zdeterminowane naszymi myślami, i to w dużej mierze tym, co dzieje się w naszej podświadomości. Im więcej znamy technik, które pozwalają nam tak stawiać i formułować cele, że potrafimy odpowiedzialność za ich realizację przenieść do podświadomości, tym jesteśmy bardziej skuteczni, nieustraszeni i zdeterminowani do osiągania tego, co chcemy.

  • Dlaczego warto zainteresować się psychologią osiągnięć?

Od kilku lat prowadzimy w Polsce programy szkoleniowe dla firm. Psychologia osiągnięć to temat, który cieszy się największym powodzeniem. Tak jak wspomniałem, głównym czynnikiem, który determinuje nasze działania, są emocje, a więc psychologia. Jeżeli tak, to zrozumienie, mechanizmów, które kierują naszymi emocjami, działają na naszą efektywność, wpływają na nasze relacje z innymi, jest kluczem do skutecznego działania prezesa firmy, menedżera i sprzedawcy, ale także rodzica czy nauczyciela. Dlatego warto poznać mechanizmy, które nami rządzą, i nauczyć się wykorzystać je do swoich osiągnięć.

Brian Tracy 12 maja poprowadzi w Warszawie seminaria „Cele – Jak wyznaczać i skutecznie realizować swoje cele” i „Psychologia osiągnięć – poznaj strategie efektywności, motywacji i osiągania najlepszych rezultatów”. Więcej informacji na stronie organizatora – Brian Tracy International.

reklama

Czytaj także

Autor:

Ekspert w dziedzinie strategii, zarządzania oraz rozwoju zawodowego i osobistego

Źródło:

INFOR
PIT 2021. Komentarz174.30 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Adwokat dr Sebastian Koczur

ekspert z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama