Kategorie

Potęga myśli

Brian Tracy
Trzy pytania do Briana Tracy’ego
 • Skąd pomysł na seminarium na temat stawiania celów? Czy jest w tym jakaś magia, tajemnica?

Temat wyszedł od naszych klientów w Polsce – m.in. członków zarządów firm i działów HR, którzy sugerowali, że wiedza na temat właściwego stawiania i formułowania celów potrzebna jest im i ich pracownikom.

Coraz więcej wiemy na temat tego, jak dobrze postawiony cel jest ważny w jego osiągnięciu i osiąganiu sukcesów w ogóle. Na pytanie, czy jest to magia, powiem, że w pewnym sensie tak, choć doskonale wiemy, jaki jest mechanizm tej magii. Jeżeli bowiem masz dobrze postawiony cel i jesteś z nim emocjonalnie związany, to efektywniej osiągasz to, co zamierzyłeś. Kiedyś była to tylko wiedza empiryczna – w wielu badaniach udowodniono, że studenci, którzy mieli jasno sprecyzowane cele, po kilku latach osiągali znacznie więcej niż ci, którzy takich celów nie mieli. Teraz już wiadomo, dlaczego tak się dzieje – odpowiada na to wiedza z zakresu psychologii i funkcjonowania ludzkiego mózgu. Pomaga nam ona jeszcze lepiej odpowiedzieć na pytanie, co powinniśmy robić, jak formułować nasze cele, aby stawały się rzeczywistością.

 • Czy to oznacza, że nie wystarczy mieć cel, że trzeba go jeszcze właściwie sformułować?

Absolutnie tak. Okazuje się bowiem, że już w dwóch sformułowaniach „chciałbym osiągnąć” i „chcę osiągnąć” jest już różna siła, która przybliża nas do celu. To drugie działa dużo silniej i bardziej nas przybliża do sukcesu. Jeszcze lepiej, gdy powiesz sobie „osiągnę”, bo kategoryczne sformułowanie powoduje w naszej świadomości przeświadczenie, że tak się stanie. Idąc dalej, możemy zacząć mówić i pisać o naszych celach w czasie teraźniejszym. Tak jak by to się już działo. Dostajemy wtedy jeszcze więcej energii, która sprawia, że jeszcze szybciej osiągamy, to co zamierzamy. Nasze działanie jest zdeterminowane naszymi myślami, i to w dużej mierze tym, co dzieje się w naszej podświadomości. Im więcej znamy technik, które pozwalają nam tak stawiać i formułować cele, że potrafimy odpowiedzialność za ich realizację przenieść do podświadomości, tym jesteśmy bardziej skuteczni, nieustraszeni i zdeterminowani do osiągania tego, co chcemy.

 • Dlaczego warto zainteresować się psychologią osiągnięć?

Od kilku lat prowadzimy w Polsce programy szkoleniowe dla firm. Psychologia osiągnięć to temat, który cieszy się największym powodzeniem. Tak jak wspomniałem, głównym czynnikiem, który determinuje nasze działania, są emocje, a więc psychologia. Jeżeli tak, to zrozumienie, mechanizmów, które kierują naszymi emocjami, działają na naszą efektywność, wpływają na nasze relacje z innymi, jest kluczem do skutecznego działania prezesa firmy, menedżera i sprzedawcy, ale także rodzica czy nauczyciela. Dlatego warto poznać mechanizmy, które nami rządzą, i nauczyć się wykorzystać je do swoich osiągnięć.

Brian Tracy 12 maja poprowadzi w Warszawie seminaria „Cele – Jak wyznaczać i skutecznie realizować swoje cele” i „Psychologia osiągnięć – poznaj strategie efektywności, motywacji i osiągania najlepszych rezultatów”. Więcej informacji na stronie organizatora – Brian Tracy International.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Tylko teraz
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Potrącenie zaległości ZUS z emerytury od 2022 r.

  Potrącenie zaległości składkowych z emerytury, renty i zasiłku będzie możliwe od 2022 r. ZUS odliczy składkę zdrowotną, podatek i należności składkowe nieopłacone w terminie. Do jakiej wysokości?

  Niemcy: niezaszczepieni bez rekompensaty za czas kwarantanny

  Niezaszczepieni nie otrzymają rekompensaty za czas kwarantanny. Nowe przepisy w Niemczech zaczną obowiązywać od 1 listopada 2021 r.

  Praca zdalna a work-life balance

  Praca zdalna a work-life balance - za dużo work i za mało life? Z badania "Candidate Pulse" wynika, ze praca zdalna zachwiała balansem między życiem prywatnym i zawodowym. Pracownicy odczuwają również więcej presji ze strony pracodawców.

  Pracodawca sprawdzi certyfikat covid [VIDEO]

  Pracodawca sprawdzi certyfikat covid? Najpewniej tak, ale na zasadzie dobrowolności. Co to oznacza? Na to i inne pytania odpowiada Stanisław Szwed, wiceminister pracy, polityki społecznej i rodziny.

  Obniżenie wieku emerytalnego jako fatalna decyzja [VIDEO]

  Obniżenie wieku emerytalnego było fatalną decyzją. Ekonomiści negatywnie oceniają niższy i zróżnicowany dla kobiet i mężczyzn wiek emerytalny w Polsce.

  Co pandemia uświadomiła menadżerom? [VIDEO]

  Pandemia a zarządzanie - co kryzys wywołany pandemią uświadomił menadżerom? Okazało się, że kapitał ludzki jest niezwykle ważny. Duże znaczenie ma także zdolność do szybkich zmian.

  Kodeks pracy art. 30

  Kodeks pracy w art. 30 wylicza sposoby rozwiązania umowy o pracę: porozumienie stron, wypowiedzenie, dyscyplinarka i upływ czasu.

  Kontroferta dla pracownika - co to jest?

  Kontroferta dla pracownika - co to jest i w jakim celu się ją stosuje? Czy warto przyjąć kontrofertę?

  Jesienna rekrutacja w logistyce - jak zachęcić do pracy w firmie?

  Startuje jesienna rekrutacja w logistyce. Jakich pracowników brakuje? Jak zachęcić do pracy w danej firmie? Co przyciąga pracowników?

  Kontrole PIP na małych budowach 2021 - wyniki

  Kontrole PIP na małych budowach zostały wzmożone w 2021 r. Z danych statystycznych wynika, że to właśnie na małych budowach jest najwięcej wypadków przy pracy. Jakie są wyniki kontroli PIP?

  Praca sezonowa - prawa cudzoziemców przez cały rok

  Praca sezonowa - prawa cudzoziemców nie są sezonowe. Przypomina o tym PIP w kampanii "Prawa przez cały rok". Jak zatrudnić cudzoziemca na podstawie zezwolenia na pracę sezonową? Czym jest umowa o pomocy przy zbiorach?

  Europejskie Porozumienie dotyczące aktywnego starzenia się

  Europejskie Porozumienie podpisane w 2017 r. dotyczy aktywnego starzenia się i podejścia międzypokoleniowego w pracy. Realizując je, w Polsce powstało "Porozumienie strony pracowników oraz strony pracodawców RDS na rzecz aktywnego starzenia". Wypracowano w nim szereg rozwiązań na rzecz aktywnego starzenia się.

  Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2021?

  Kiedy jest zmiana czasu na zimowy w 2021 r.? Czy ostatni raz przestawiamy zegarki jesienią? Jak zmiana czasu wpływa na czas pracy w nocy?

  Wypłata wynagrodzenia za pracę w sobotę, niedzielę

  Wypłata wynagrodzenia za pracę to podstawowy obowiązek pracodawcy. Co w przypadku, gdy dzień wypłaty wynagrodzenia wypada w sobotę lub niedzielę?

  Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na 4 falę covid?

  4 fala covid przewidywana jest na jesień 2021 r. Statystyki wskazują na tendencję wzrostową zakażeń. Jak niemieccy pracodawcy przygotowują się na ten trudny czas?

  Weryfikacja szczepień pracowników - projekt

  Weryfikacja szczepień pracowników - trwają prace nad projektem nowych przepisów. Czy pracodawcy będą mogli sprawdzić fakt zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez pracowników?

  Umowa o dzieło - ZUS, zgłoszenie

  Umowa o dzieło - zgłoszenie do ZUS jest obowiązkowe od 2021 r. Jaki jest termin na zgłoszenie? Kto musi zgłosić umowę do ZUS?

  Zmiany w ubezpieczeniach społecznych od 18 września 2021 r.

  Najnowsze zmiany w ubezpieczeniach społecznych weszły w życie 18 września 2021 r. Sprawdź, co się zmieni.

  Wypalenie zawodowe podstawą zwolnienia lekarskiego od 2022 r.

  Wypalenie zawodowe od 2022 r. będzie podstawą do otrzymania zwolnienia lekarskiego (l4). Czym jest wypalenie? Jakie są objawy? Jak przeciwdziałać?

  Przeniesienie urlopu na kolejną umowę - wzór porozumienia

  Przeniesienie urlopu wypoczynkowego na kolejną umowę o pracę może nastąpić na mocy porozumienia stron. Jak je prawidłowo sporządzić? Oto wzór porozumienia.

  Ostatnie dni na wniosek o zwolnienie z ZUS!

  Wniosek o zwolnienie z ZUS - sklepiki szkolne i piloci muzealnych wycieczek mają ostatnie dni na ubieganie się o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS.

  Podwyższona kwota wolna od potrąceń - covid

  Podwyższona kwota wolna od potrąceń została przewidziana w tarczy na czas pandemii COVID-19. Kogo dotyczy? Ile wynosi?

  Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - szczepienie

  Usprawiedliwienie nieobecności w pracy z powodu szczepienia - kiedy jest możliwe? Czy szczepienie dziecka uzasadnia zwolnienie od pracy?

  Kobiety najwięcej ucierpiały na pandemii

  Kobiety najwięcej straciły w czasie pandemii. To one częściej były zwalniane. Spadł na nie ciężar opieki nad dziećmi i pracy jednocześnie. Jak wpłynęło to na ich zdrowie?

  Płace rosną, bo firmy walczą o pracowników

  Płace rosną wszędzie. Wszystkie kody PKD odnotowały w sierpniu 2021 r. podwyżki wynagrodzeń. Firmy walczą w ten sposób o pracowników.