| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wynagrodzenie > Ochrona wynagrodzenia > Czy córka może odebrać pensję?

Czy córka może odebrać pensję?

W naszym zakładzie pracy wynagrodzenie wypłacane jest „do ręki”. Teraz jadę na konferencję, na 3 dni. W tym czasie ma być wypłata, czy moja córka może za mnie odebrać pensję? 

Wynagrodzenie musi być wypłacone do rąk pracownika. Jednak w przypadku, gdy pracownik nie może odebrać osobiście swojego wynagrodzenie, może zostać wówczas wypłacone osobie trzeciej. W pierwszej kolejności wynagrodzenie wypłacane jest małżonkowi pracownika.

Aby Pana córka mogła odebrać wynagrodzenie musi posiadać od Pana pełnomocnictwo. Pełnomocnictwa musi Pan udzielić w formie pisemnej. Jest bardzo ważne, ponieważ tylko pisemne pełnomocnictwo upoważnia pracodawcę do wypłaty wynagrodzenia pracownika innej osobie. Powinno się w nim znaleźć stwierdzenie, że Pana córka jest uprawniona przez Pana do odebrania należnego wynagrodzenia

Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, aby Pana córka odebrała za Pana wynagrodzenie. Córka musi od Pana uzyskać pełnomocnictwo.

Zobacz serwis: Wynagrodzenie

W przypadku, kiedy Pana żona odbierałaby Pana wynagrodzenie nie potrzebne byłoby pełnomocnictwo.

Podstawa prawna: Art. 86 par. 3 Kodeksu pracy

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Kto może odebrać pensję za pracownika?
Kto może odebrać pensję za pracownika?

Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK