| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Zmiana orzecznictwa o niepełnosprawności

Zmiana orzecznictwa o niepełnosprawności

Ministerstwo pracy planuje zmianę trybu orzecznictwa o niepełnosprawności.

Ministerstwo pracy planuje zmianę trybu orzecznictwa o niepełnosprawności - mówi pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska - Rajewicz. Jak dodała w radiowej Trójce, chodzi o to, by nowy system opierał się na określeniu stopnia samodzielności danej osoby. Obecnie obowiązuje archaiczny system, który nie pozwala na sprawiedliwy rozdział środków dla niepełnosprawnych. Planowane nowe przepisy wprowadzają tak zwane czeki opiekuńcze o różnej wartości. Agnieszka Kozłowska - Rajewicz wyraziła nadzieję, że ustawę uda się przyjąć w tym roku. 

W ubiegłym tygodniu rodzice dzieci niepełnosprawnych po raz kolejny protestowali przed Sejmem. Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymują obecnie 153 złotych zasiłku pielęgnacyjnego. Nie był on waloryzowany od 9 lat. Tym, którzy rezygnują z pracy, by opiekować się dzieckiem, przysługuje 620 złotych zasiłku, od którego odprowadzana jest jeszcze składka rentowo-emerytalna. Koszt pobytu dziecka niepełnosprawnego w specjalistycznej placówce opiekuńczej wynosi od 4 do 6 tysięcy złotych. Pokrywa go samorząd.

Zobacz: Młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W EMERYTURACH

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Monika Błońska

Radca prawny w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi i uzyskała tytuł zawodowy radcy prawnego. Specjalizuje się w prawie spółek, pracy, medycznym i farmaceutycznym. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów indywidualnych oraz instytucjonalnych, m.in. w doradztwie w bieżącej działalności oraz w szczególnych przedsięwzięciach, w tworzeniu i rejestracji spółek prawa handlowego, oddziałów, przedstawicielstw oraz w pozyskiwaniu zezwoleń i dokonywaniu wymaganych zgłoszeń w organach administracji publicznej. Doradza w zakresie wyboru najkorzystniejszej formy prawnej prowadzonej działalności. Specjalizuje się również w szeroko pojętej windykacji poprzez dochodzenie roszczeń finansowych od przedsiębiorców oraz osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Odpowiada za bieżącą obsługę przedsiębiorców i wspieranie ich w kontaktach z kontrahentami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK