| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Pogorszyły się opinie Polaków o związkach zawodowych

Pogorszyły się opinie Polaków o związkach zawodowych

W sierpniu pogorszyły się nieznacznie opinie Polaków o największych w kraju związkach zawodowych - NSZZ "Solidarność" i OPZZ - wynika z opublikowanego we wtorek przez CBOS badania "Oceny wybranych instytucji publicznych".

"O 5 punktów (do 28 proc.) zmniejszył się odsetek dobrze oceniających działalność NSZZ +Solidarność+, minimalnie zaś wzrosła grupa odnoszących się do niej krytycznie (36 proc. o 2 pkt. więcej niż w lipcu) oraz niepotrafiących się do niej ustosunkować (wzrost o 3 punkty, do 36 proc.). Działalność OPZZ jest pozytywnie postrzegana przez jedną piątą Polaków (20 proc., spadek o 4 pkt), a negatywnie przez niemal jedną trzecią (30 proc., wzrost o 2 pkt proc.)" - wynika z sondażu CBOS.

Połowa Polaków (50 proc.) nie ma zdania na temat OPZZ, to wzrost o 2 pkt proc.

"Pozytywne opinie o funkcjonowaniu każdej z central związkowych przeważają wśród najmłodszych, uzyskujących najniższe dochody, robotników niewykwalifikowanych i wśród osób najczęściej praktykujących religijnie" - informuje CBOS.

Z sondażu wynika, że 31 proc. mężczyzn i 26 proc. kobiet dobrze ocenia Solidarność, a źle - 40 proc. mężczyzn i 32 proc. kobiet.

Resort pracy chce 50 lat przechowywania dokumentacji pracowniczej w wersji elektronicznej >>

Natomiast OPZZ cieszy się poparciem 21 proc. mężczyzn i 18 proc. kobiet. Źle o centrali wypowiada się 38 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet.

Z informacji CBOS wynika, że o opinie w sprawie Solidarności poproszono 1007 Polaków (481 mężczyzn i 526 kobiet), a o OPZZ pytano 1008 osób (481 mężczyzn i 527 kobiet).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Rakowski

Dyrektor ds. prawnych, Związek Polskiego Leasingu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »