| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Pogorszyły się opinie Polaków o związkach zawodowych

Pogorszyły się opinie Polaków o związkach zawodowych

W sierpniu pogorszyły się nieznacznie opinie Polaków o największych w kraju związkach zawodowych - NSZZ "Solidarność" i OPZZ - wynika z opublikowanego we wtorek przez CBOS badania "Oceny wybranych instytucji publicznych".

"O 5 punktów (do 28 proc.) zmniejszył się odsetek dobrze oceniających działalność NSZZ +Solidarność+, minimalnie zaś wzrosła grupa odnoszących się do niej krytycznie (36 proc. o 2 pkt. więcej niż w lipcu) oraz niepotrafiących się do niej ustosunkować (wzrost o 3 punkty, do 36 proc.). Działalność OPZZ jest pozytywnie postrzegana przez jedną piątą Polaków (20 proc., spadek o 4 pkt), a negatywnie przez niemal jedną trzecią (30 proc., wzrost o 2 pkt proc.)" - wynika z sondażu CBOS.

Połowa Polaków (50 proc.) nie ma zdania na temat OPZZ, to wzrost o 2 pkt proc.

"Pozytywne opinie o funkcjonowaniu każdej z central związkowych przeważają wśród najmłodszych, uzyskujących najniższe dochody, robotników niewykwalifikowanych i wśród osób najczęściej praktykujących religijnie" - informuje CBOS.

Z sondażu wynika, że 31 proc. mężczyzn i 26 proc. kobiet dobrze ocenia Solidarność, a źle - 40 proc. mężczyzn i 32 proc. kobiet.

Resort pracy chce 50 lat przechowywania dokumentacji pracowniczej w wersji elektronicznej >>

Natomiast OPZZ cieszy się poparciem 21 proc. mężczyzn i 18 proc. kobiet. Źle o centrali wypowiada się 38 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet.

Z informacji CBOS wynika, że o opinie w sprawie Solidarności poproszono 1007 Polaków (481 mężczyzn i 526 kobiet), a o OPZZ pytano 1008 osób (481 mężczyzn i 527 kobiet).

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK