| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Zarządzanie > Zalety pracowników 50+

Zalety pracowników 50+

Już w niedługim czasie pracodawcy będą musieli zmierzyć się z dużym spadkiem podaży pracowników w wieku produkcyjnym mobilnym. Powinni rozważyć zwiększenie zatrudnienia starszych pracowników. Jakie są zalety pracowników 50+?

Zatrudnianie starszych z korzyścią dla pracodawcy

- Mimo działań rządowych oraz inicjatyw społecznych służących budowaniu świadomości firm w zakresie korzyści wynikających z zatrudniania doświadczonej załogi, nadal wiele przedsiębiorstw nie zdaje sobie sprawy z instrumentów wspierających pracodawców zatrudniających grupę pracowników 50+ - mówi Piotr Palikowski, prezes PSZK. Pracodawcy zatrudniający dojrzałych pracowników mogą skorzystać z benefitów finansowych  przewidzianych w prawie. - Za czas niezdolności pracownika do pracy w skutek choroby, firmy płacą wynagrodzenie chorobowe za okres 14 dni zwolnienia lekarskiego w roku, zamiast standardowo 33 dni oraz korzystają ze zwolnienia w opłacaniu składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przez okres 12 miesięcy po zatrudnieniu pracownika 50+ - dodaje Zbigniew Miedziński. Pracodawcy zyskują również na inwestowaniu w rozwój kwalifikacji starszych pracowników – firma, która przeznacza środki na szkolenia dla dojrzałej kadry może liczyć na zwrot kosztów dzięki Funduszowi Szkoleniowemu.  

Pracodawcy coraz częściej przekonują się, że warto stawiać na doświadczoną załogę w wieku 50+. Nie tylko młody nabytek to cenny nabytek. Zwłaszcza w czasach, gdy młodych pracowników będzie sukcesywnie ubywać.

Korzyści dla pracodawcy za zatrudnienie bezrobotnego 50+

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK