| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Zatrudnienie > Umowa o pracę > Koszty utrzymania pracownika na umowie o pracę w 2015 r.

Koszty utrzymania pracownika na umowie o pracę w 2015 r.

Koszty pracy są wciąż wysokie. Pracodawcy muszą liczyć się z opłacaniem składek emerytalnych, rentowych, wypadkowych, chorobowych, zdrowotnych oraz na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Ile wynoszą koszty utrzymania pracownika zatrudnionego na umowę o pracę w 2015 roku?

Koszty zatrudnienia pracownika w oparciu o umowę o pracę

Pracodawcy zatrudniają pracowników na podstawie różnych umów, począwszy od wszystkich rodzajów umów o pracę, a skończywszy na umowach cywilnoprawnych. W tym artykule znajdziesz informacje na temat kosztów, które ponosi firma w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę.

Przy tego rodzaju zatrudnieniu składki nie są pokrywane tylko z naszego wynagrodzenia, ale również dodatkowo odprowadza je pracodawca w wysokości 20 proc. wynagrodzenia brutto.

Procentowa wysokość składek odprowadzanych przez pracownika i pracodawcę

Rekomendowany produkt: Koszty pracy po zmianach - multipakiet: książka, program, CD, teleporadnia

W przypadku zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę z wynagrodzeniem minimalnym, które obecnie wynosi 1 750 zł brutto, wysokość odprowadzanych składek wygląda następująco:

Porozmawiaj o tym na FORUM

Całkowity koszt zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę z minimalnym wynagrodzeniem nie wynosi więc, jak na ogół sądzimy, 1 750 zł, a 2 112,96 zł. Przy czym należy również pamiętać, iż nie wszyscy pracodawcy zobowiązani są do odprowadzania składek na Fundusz pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Twoje wynagrodzenie jest wyższe niż minimalne i chcesz wiedzieć jakiej wysokości są odprowadzane składki? Sprawdź w naszym kalkulatorze wynagrodzeń.

Koszty pracy w 2015 r.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »