| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Elektroniczny ZUS na YouTube

Elektroniczny ZUS na YouTube

ZUS ma swój kanał na YouTube - Elektroniczny ZUS. Można dowiedzieć się tam, o co chodzi w ubezpieczeniach społecznych oraz z jakich praw korzystają ubezpieczeni.

Nie rozumiesz o co chodzi w ubezpieczeniach społecznych? Nie znasz swoich praw i możliwości, z których możesz skorzystać, będąc ubezpieczonym? Nie wiesz, czym w końcu zajmuje się ZUS? Znany dziennikarz Janusz Weiss odpowie na te i inne pytania oraz wyjaśni wszystkie Twoje wątpliwości. Wejdź tylko na kanał "Elektroniczny ZUS" na YouTube.

Sankcje ZUS za niewykonywanie obowiązków dotyczących ubezpieczeń społecznych

Już w październiku zapraszamy wszystkich youtuberów na kanał "Elektroniczny ZUS", na którym rusza nowa seria filmów z ubezpieczeniami społecznymi w roli głównej. Po 15-odcinkowej pierwszej serii, w której twarzą serwisu filmowego ZUS był Radek Brzózka, druga seria będzie 10-odcinkowa a jej twarzą - znana postać radia i telewizji: Janusz Weiss. Tytuł nowej serii mówi o niej wszystko i jest nierozerwalnie związany z jej prowadzącym: "Janusz Weiss objaśnia ZUS". W przeciwieństwie do edycji przedwakacyjnej, w której praktycznie każdy film miał innych bohaterów, filmy edycji powakacyjnej mają stałych bohaterów i jedno miejsce akcji. Każdy odcinek podzielony jest na dwie części: fabularną i merytoryczną z Januszem Weissem w roli głównej. Kręcona z lekkim przymrużeniem oka i ironią, część fabularna rozgrywa się w salonie fryzjerskim, którego pracownicy stykają się z różnego rodzaju sytuacjami i problemami codziennego życia, które dotykają ubezpieczeń społecznych. Tu tematyka ubezpieczeń zostaje jedynie zasygnalizowana, więcej dowiemy się z części merytorycznej, w której Janusz Weiss wraz ze swoimi rozmówcami - często znanymi postaciami historycznymi - rozwinie i wyjaśni temat.

Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem - ubezpieczenie społeczne

- To niezwykle ciekawy projekt, z którym chcemy dotrzeć przede wszystkim do ludzi młodych, wyjaśniając im, co to są ubezpieczenia społeczne i jak realnie wpływają na ich życie. Świat nie jest zawsze lekki, łatwy i przyjemny, dlatego warto wiedzieć jak się w nim odnaleźć. Lekkie, łatwe i przyjemne są nasze filmy, którymi chcemy zachęcić ludzi do myślenia o sobie - tłumaczy filmowy projekt Janusz Weiss.

Kanał "Elektroniczny ZUS" w serwisie filmowym YouTube został uruchomiony w ramach promocji projektu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, czyli pierwszego polskiego e-urzędu. Promocja, tak jak i cały projekt PUE, była w 85 proc. sfinansowana przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Dziś na "Elektronicznym ZUS-ie" można obejrzeć materiały dotyczące usług dostępnych dla klientów na PUE wraz z filmami instruktażowymi, filmy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o samym Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz reklamy telewizyjne przygotowane na potrzeby kampanii promocyjnej PUE z początku bieżącego roku.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM

Wojciech Andrusiewicz
Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »