Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zarządzanie kadrowo-płacowe w czasach AI: co się zmienia?

 • Artykuł sponsorowany
kadry 360
kadry 360
fot. materiały prasowe
W dobie rosnącej obecności sztucznej inteligencji (AI) w różnych sektorach gospodarki, często pojawia się pytanie o przyszłość ludzkiej pracy. Czy będziemy mieć jeszcze co robić? Czy zastąpią nas algorytmy? Takie wątpliwości mnożą się z każdym miesiącem postępu technologicznego. Ale czy rozwiązania AI naprawdę mogą zastąpić pracowników działów kadrowych? 

Rozwiązania AI w działach kadrowych

Na pytanie pt. “Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracowników działów kadrowych?” odpowiedź jest prosta: nie. Przykładowo, ChatGPT, działający na zasadach sztucznej inteligencji, jest pomocnym narzędziem, ale nie może zastąpić prawdziwych ludzi w pracy. Jako model językowy, jest świetny w generowaniu tekstów i odpowiadaniu na pytania, ale ma swoje ograniczenia. Nie rozumie ludzkich emocji ani nie posiada doświadczenia i wiedzy merytorycznej, które są niezbędne w pracy w dziale kadrowym.

Ważne jest też to, że ChatGPT może czasami błędnie interpretować informacje, ponieważ nie jest wyszukiwarką, która ma dostęp do aktualnych danych, lecz narzędziem opartym na wcześniej nauczonych wzorcach językowych. Oznacza to, że istnieje ryzyko korzystania np. z nieaktualnych przepisów i zmian w prawie. W dziale kadrowym, gdzie liczy się indywidualne podejście i merytoryczna wiedza, ChatGPT może pomagać w prostych zadaniach organizacyjnych, ale nie zastąpi wykwalifikowanych pracowników.

Rutynowa praca w kadrach i płacach? Czas na zmiany

Nie da się jednak ukryć ani tym bardziej zatrzymać tego, że współczesny świat zarządzania kadrowo-płacowego przechodzi przez prawdziwą rewolucję, napędzaną przez postęp technologiczny i automatyzację. Ta transformacja nie tylko zmienia sposób, w jaki funkcjonuje dział kadrowy, ale również redefiniuje rolę, jaką pełni specjalista w organizacji.

Kluczowym elementem tej rewolucji jest automatyzacja rutynowych zadań, takich jak przetwarzanie danych, zarządzanie czasem pracy czy naliczanie wynagrodzeń. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych narzędzi, wiele z tych procesów może być wykonanych szybciej, dokładniej i z mniejszym nakładem pracy. To pozwala pracownikom odpowiedzialnym za kadry i płace w jednostce skupić się na bardziej skomplikowanych i strategicznych aspektach swojej pracy.

360 Kadry i płace: Rewolucja w zarządzaniu kadrowo-płacowym

W obliczu tych dynamicznych zmian, twórcy oprogramowania 360 Kadry i płace oferują Ci narzędzie, które będzie za nimi nadążać. 360 Kadry i płace to program, który nie tylko ułatwi, ale i zrewolucjonizuje Twoją pracę. Załóż konto i przekonaj się, jakie to proste! Już na starcie otrzymasz dostęp do wstępnie skonfigurowanych stawek podatkowych i innych kluczowych ustawień. Uzyskasz również unikalną możliwość integracji z 360 Księgowość poprzez API, co pozwoli na błyskawiczne księgowanie list płac. System 360 Kadry i płace został stworzony z myślą o Tobie i Twojej pracy. Potrzebujesz więcej konkretów?

6 powodów, dla których warto wybrać program 360 Kadry i płace

1. Oszczędność czasu
Z 360 Kadry i płace automatyczne obliczanie wynagrodzeń i podatków staje się znacznie szybsze, co przekłada się na duże oszczędności czasu.

2. Pewność i dokładność
Masz pewność, że płace i podatki są zawsze prawidłowo wyliczone, eliminując ryzyko błędów, dzięki błyskawicznym aktualizacjom wyliczeń w oparciu o aktualne zmiany prawne.

3. Transparentne zawiadomienia
Twoi pracownicy otrzymują jasne informacje i automatyczne powiadomienia o wynagrodzeniu, co wzmacnia Twoją reputację jako pracodawcy.

4. Bezpłatne aktualizacje
Wszystkie aktualizacje programu są zawsze dostępne bez dodatkowych opłat.

5. Najlepsza obsługa klienta
Doświadczeni konsultanci są dostępni, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania techniczne - bezpłatnie i bez użycia botów. Oferujemy wsparcie przez telefon, e-mail i czat, a także płatne konsultacje online.

6. Bezpieczeństwo danych
Program i dane są przechowywane na bezpiecznym serwerze w chmurze. Dodatkowo są zabezpieczone na poziomie bankowości internetowej, co gwarantuje ochronę przed wirusami i utratą danych.

Wydaje Ci się nieprawdopodobne, aby naliczanie wynagrodzeń było tak proste i szybkie, że zajmie tylko kilka chwil? Z programem 360 Kadry i płace to nie tylko możliwe, ale i wyjątkowo efektywne. Wystarczy kilka kliknięć, aby przeprowadzić cały proces, oszczędzając Twój cenny czas i minimalizując ryzyko błędów. Jak to możliwe?

Twórcy tego oprogramowania stawiają na maksymalną prostotę użytkowania oraz wprowadzanie automatyzacji wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Dzięki temu wygenerowanie listy płac może zająć kilka minut.

Rozpocznij od otwarcia bieżącego miesiąca w systemie. Przejdź do zatwierdzenia wypłat. System automatycznie uwzględni wszystkie niezbędne dane, takie jak: stawki, godziny pracy, i inne zmienne, aby obliczyć wynagrodzenia. I gotowe!

Teraz tylko jednym kliknięciem wydrukuj szczegółowy i automatyczny raport stworzony w systemie, a zaoszczędzony czas przeznacz np. na wypicie kawy.

Z 360 Kadry i płace możesz zarządzać kadrami dla wielu firm, bez ograniczeń co do ich liczby. Pakiet cenowy jest elastyczny, dostosowany do potrzeb firmy z największą liczbą pracowników, a liczba pracowników w różnych firmach nie jest sumowana.

Dodatkowo, program jest dostępny do wypróbowania za darmo dla dwóch pracowników, a pakiety są dostępne już od 49 zł/netto miesięcznie.

Innowacja dla pracownika a nie zamiast niego

W przyszłości możemy spodziewać się dalszych innowacji, które będą kontynuować tę synergiczną współpracę między człowiekiem a programami online, przynosząc korzyści zarówno pracownikom, jak i całym organizacjom. Warto pamiętać, że ostatecznym celem zarówno AI, jak i narzędzi takich jak 360 Kadry i płace, jest wspieranie ludzi w ich pracy, a nie zastępowanie ich. Automatyzuj powtarzalne procesy, wspieraj rozwój swój i swoich współpracowników!

Autopromocja
Źródło: Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  1 marca 2024 r. to Dzień Doceniania Pracownika. Co zrobił Twój pracodawca, żeby Cię docenić?

  1 marca 2024 r. to Dzień Doceniania Pracownika. Co zrobił Twój pracodawca, żeby Ci docenić? Prawie 80% ankietowanych przyznaje, że pracowałoby bardziej produktywnie, gdyby częściej otrzymywało uznanie za swoją pracę. Jakie uznanie? Przede wszystkim godne traktowanie pracowników, z poszanowaniem ich praw no i oczywiście finansowe świadczenia jak i różnego rodzaju benefity.

  Okazjonalna praca zdalna. Pracodawca nie zapewni narzędzi pracy ani nie poniesie kosztów

  Okazjonalna praca zdalna może być wykonywana na wniosek pracownika. Przepisy regulują ten rodzaj pracy zdalnej w sposób specyficzny. W szczególności zakres obowiązków, jakie obciążają pracodawcę jest węższy niż w pozostałych przypadkach pracy zdalnej. 

  Czas pracy pracowników zarządzających zakładem pracy - bez wynagrodzenia i dodatku za pracę w godzinach nadliczbowych. Czy zawsze?

  Czas pracy pracowników zarządzających zakładem pracy w pewnych aspektach jest inaczej regulowany przez Kodeks pracy. Pracownikom tym nie przysługuje prawo do rekompensaty za pracę w godzinach nadliczbowych. Są jednak sytuacje, gdy pracownik zarządzający taką rekompensatę otrzyma.

  4-dniowy tydzień pracy - badanie opinii polskich pracodawców

  4-dniowy tydzień pracy dla niektórych pracodawców jest niewykonalny ze względu na specyfikę branży. Sprawdź, którzy pracodawcy rozważają 4-dniowy tydzień pracy dla swoich pracowników.

  PFRON dofinansuje nawet 85% ceny zakupu samochodu. Masz pytania? Zadzwoń do PFRON!

  Od 1 marca 2024 r. od godz. 10.00 można składać wnioski o dofinansowanie ze środków PFRON do ceny zakupu samochodu osobowego. Pracownicy PFRON udzielą odpowiedzi na pytania zainteresowanych. Przedstawiamy listę numerów telefonów do Oddziałów PFRON.

  Wyższe emerytury, renty, dodatki z KRUS już od 1 marca 2024 r.

  Już od jutra, 1 marca 2024 roku, emerytury i renty z KRUS będą wyższe. Podwyżka dotknie również takich świadczeń KRUS: najniższa emerytura, emerytura matczyna, świadczenie dla sołtysa, świadczenia uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, świadczenia wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych oraz dodatki do emerytur np. dodatek pielęgnacyjny.

  Ponad 15160 tys. osób pracowało w Polsce we wrześniu 2023 r. GUS podał dane

  Według stanu na ostatni dzień września 2023 r. 15160,3 tys. osób pracowało w gospodarce narodowej. Było to o 58,1 tys. osób więcej niż w sierpniu 2023 r. Średnia wieku pracujących wyniosła – jak w poprzednich miesiącach – 42,6 roku, a mediana wieku – 42,0 lata. Dane dotyczące średniej wieku i mediany wieku pracujących były podobne dla kobiet jak i mężczyzn. Główny Urząd Statystyczny opublikował raport dotyczący sytuacji na rynku pracy we wrześniu 2023 r. 

  Bezrobocie będzie wzrastać tylko sezonowo. Wskaźnik Rynku Pracy poszedł w górę

  Wskaźnik Rynku Pracy wzrósł w lutym 2024 r. do 67,7 pkt. z 67,5 pkt. w stosunku do stycznia. Wskaźnik ten informuje, jak wielkość bezrobocia będzie zmieniała się w przyszłości. Stopa bezrobocia wzrosła w styczniu 2024 r. do 5,4 proc., miesiąc wcześniej była o 0,3 pkt. proc. niższa. Zdaniem ekspertów Biura Inwestycji i Ekonomicznych Cykli wzrost bezrobocia ma charakter sezonowy.

  Od 1 marca 2024 r. wynagrodzenie pracowników młodocianych wyniesie od 527,83 zł do 754,04 zł

  Od 1 marca 2024 r. wzrasta wynagrodzenie pracowników młodocianych odbywających naukę zawodu oraz przyuczanych do wykonywania określonej pracy. Wysokość ich wynagrodzenia wyniesie od 527,83 zł do 754,04 zł.

  Uwaga! 3065,16 zł – tyle od 1 marca 2024 r. pracodawca wpłaci co miesiąc na PFRON za pracownika

  Od 1 marca 2024 r. wzrasta wysokość miesięcznej wpłaty na PFRON. Pracodawcy wpłacą 3065,16 zł składki za pracownika.