REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Dni pracodawców 2023

Zielona Linia
Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia
Dni Pracodawców 2023
zielona linia

REKLAMA

REKLAMA

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych obchodzony jest w dniach 23–27 października 2023 r. W jego ramach w Polsce odbędą się w Dni Pracodawców, organizowane przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy. Rok 2023 to Europejski Rok Umiejętności. 

Głównym celem Dni Pracodawców 2023 jest zachęcenie zarówno osób pracujących, jak i szukających pracy do podnoszenia swoich kwalifikacji i nabycia nowych umiejętności (w tym umiejętności cyfrowych, niezbędnych na współczesnym rynku pracy), które zwiększą ich szanse i możliwości na rynku pracy. Dzięki szkoleniom czy kursom zwiększającym kompetencje, w niedalekiej przyszłości pracodawcy będą mogli pozyskać, jakże pożądanych, wykwalifikowanych pracowników.  

Autopromocja

Dni Pracodawców – co przygotowały urzędy pracy

Wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy w ramach Dni Pracodawców 2023 między 23 a 27 października zaplanowały ponad 450 wydarzeń o różnej tematyce. Są one skierowane do pracodawców, osób poszukujących pracy, w tym także młodych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową, oraz wszystkich zainteresowanych podniesieniem kompetencji i kwalifikacji.

Wśród zaplanowanych wydarzeń będą: konferencje, warsztaty, giełdy pracy, dni otwarte czy spotkania informacyjne. Pozwolą one poznać specyfikę współczesnego rynku pracy oraz dowiedzieć się, czego wymagają i oczekują obecnie pracodawcy. Wiele wydarzeń poświęconych będzie trendom na rynku pracy i kierunkom jego rozwoju – tu główny nacisk będzie położony na „zieloną gospodarkę” i umiejętności cyfrowe. 

Pracownicy urzędów pracy będą prezentować rodzaje wsparć, z których mogą korzystać zarówno bezrobotni, poszukujący pracy, jak i pracodawcy. W przypadku podnoszenia kwalifikacji kluczowy jest Krajowy Fundusz Pracy (KFS), skierowany do przedsiębiorców, którzy chcą szkolić siebie i swoich pracowników. KFS jest od lat bardzo popularną formą wsparcia oferowaną przez urzędy pracy.

Dni Pracodawców – okazja do spotkań z potencjalnymi pracownikami

W trakcie wydarzeń, organizowanych przez urzędy pracy w ramach Dni Pracodawców 2023, pracodawcy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z potencjalnymi pracownikami. Będą mogli również zapoznać się profesjonalnymi metodami rekrutacji i selekcji pracowników, zasadami zatrudniania cudzoziemców czy przepisami związanymi z nawiązaniem stosunku pracy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Osoby, które nie wiedzą, jaką ścieżką kariery podążać będą mogły przeanalizować swoje kompetencje czy profesjonalnie zbadać predyspozycje zawodowe. Po to, by łatwiej odnaleźć się na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

W ramach Dni Pracodawców 2023 pracownicy urzędów pracy odwiedzą pracodawców i szkoły, by zachęcić do ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji obecnych i przyszłych pracowników.

Więcej informacji na temat Dni Pracodawców 2023 znajduje się na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (Sieć Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia – POLSKA).

Wojciech Napora (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjne Służb Zatrudnienia)

Autopromocja
Oprac. Piotr T. Szymański

REKLAMA

Źródło: Zielona Linia

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Uprawnienia rodzicielskie
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
  nie ma takiej możliwości
  3
  6
  9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
  Następne
  Kadry
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Duże zmiany w składce zdrowotnej. Ten komentarz eksperta nie spodoba się rządzącym

  Fundacja Ośrodek Rozwoju opublikowała niedawno komentarz na temat zmian w składce zdrowotnej. Eksperci FOR podkreślają, że te zmiany mogą mieć znaczący wpływ na zdrowie finansów publicznych.

  Zmiana umowy o zarządzanie PPK a uzgodnienie ze stroną społeczną

  Nie zawsze zmiana umowy o zarządzanie PPK powinna być uzgodniona ze stroną społeczną. Kiedy można od tego odstąpić? Poznaj wyjątki.

  Umowy pracowników będą rejestrowane. A co z prawem do prywatności i ochroną danych?

  Umowy pracowników będą rejestrowane w CRU, a co z prawem do prywatności, co z prawem do ochrony danych osobowych, co z prawem do godności pracowników? W opozycji do tego stoją przepisy dot. prawa dostępu do informacji publicznej w zakresie sektora finansów publicznych. Ważniejsze jest dobro ogółu czy jednostki?

  Co z rentą socjalną w 2024? Czy będzie 4242 zł a od 1 lipca 4300 zł?

  Projekt ustawy o zmianie renty socjalnej ma tylko dwa artykuły a wciąż nie został uchwalony. Premier zapowiadał pilne prace, a nawet nie było jeszcze drugiego czytania. Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie czekają na podwyżkę świadczenia. Renta socjalna - czy będzie podniesiona do kwoty minimalnego wynagrodzenia? Co to jest renta socjalna? Komu przysługuje prawo do renty socjalnej? 

  REKLAMA

  Przetwarzanie danych osobowych dotyczących zdrowia [45 tys. kary dla Kancelarii]

  45 tys. zł kary dla spółki, która docierała do osób poszkodowanych głównie w wypadkach komunikacyjnych, by nawiązać z nimi współpracę w zakresie reprezentowania ich m.in. przed towarzystwami ubezpieczeniowymi, w sprawach sądowych  w celu uzyskania na ich rzecz odszkodowań, zadośćuczynienia i rent, a także zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji. Informacje o potencjalnych klientach uzyskiwała na podstawie m.in. wiadomości prasowych, publikacji internetowych, w tym treści dostępnych w mediach społecznościowych, a także informacji przekazywanych lub rozpowszechnianych przez organizacje zajmujące się działalnością dobroczynną. Podczas spotkania przedstawiciel Kancelarii PIONIER odbierał ustną zgodę na przetwarzanie danych osobowych do czasu ewentualnego zawarcia umowy z tymi osobami o świadczenie usług. Sprawa trafiła do WSA, ale ten oddalił skargę Kancelarii na deczję PUODO.

  Rozwiązanie umowy o pracę: Obowiązek pracodawcy konsultacji zamiaru wypowiedzenia umowy o pracę. Wzór zawiadomienia organizacji związkowej

  Pracodawca musi zawiadomić reprezentującą pracownika organizację związkową o zamiarze wypowiedzenia mu umowy o pracę. Zawiadomienie składa się na piśmie, podając w nim przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy.

  Nowelizacja kodeksu pracy: W 2025 r. pracodawcy będą prowadzili nowy rejestr prac i pracowników je wykonujących [Dyrektywa z 2022 r.]

  Nowelizacja Kodeksu pracy: zmiana artykułu 222 o ochronie pracowników przed szkodliwymi czynnikami. 

  Uprawnienia rodzicielskie: Przerwy na karmienie dziecka piersią - jak długo pracownica może korzystać z przerw na karmienie, wzór wniosku o przerwę

  Przerwy na karmienie piersią są zwolnieniem od pracy. Przerwy wliczane są do czasu pracy - pracownica zachowuje prawo do wynagrodzenia. 

  REKLAMA

  Komunikaty ZUS: Ograniczenia w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. Niedostępne wnioski w PUE ZUS

  ZUS informuje o ograniczeniach w dostępie do aplikacji mobilnych mZUS. W PUE ZUS będą niedostępne niektóre wnioski.

  W którym miesiącu najkorzystniej przejść na emeryturę w 2024 r.? Zbliża się ten termin

  Złożenie wniosku o emeryturę jest możliwe w razie osiągnięciu wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Przed złożeniem takiego wniosku warto jednak zastanowić się, czy to jest właściwy moment. Jest bowiem kilka czynników, które decydują o wysokości świadczenia.

  REKLAMA