reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne szkolenia obejmujące m.in. rozliczanie składek na ubezpieczenia społeczne oraz zasady wypełniania dokumentacji składanej do ZUS na potrzeby wypłaty świadczeń pieniężnych w razie choroby i macierzyństwa.

ZUS Oddział w Gdańsku zaprasza na bezpłatne szkolenie przeznaczone dla podmiotów:

  • których ubezpieczeni mają kilku płatników składek;
  • delegujących pracowników do prac na terenie państw UE;
  • osób prowadzących działalność gospodarczą czasowo przenoszoną na teren państw UE.

Szkolenie odbędzie się 30 maja w godz. 8.00-14.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Gdańsku przy ul. Chmielnej 27/33, sala nr 1. Program szkolenia obejmuje:

  • zasady rozliczania składek w związku z osiągnięciem górnej granicy podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalno-rentowe,
  • zasady ustalania ustawodawstwa właściwego w związku z delegowaniem pracowników, przenoszeniem działalności na teren państw UE,
  • praca i działalność gospodarcza na terenie więcej niż jednego państwa unijnego.

Ponadto omówione zostaną aktualne przepisy prawa regulujące:

  • zasady kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy oraz formalnej kontroli zaświadczeń lekarskich,
  • zaświadczenia lekarskie ZUS ZLA oraz wystawione w wyniku kontroli lekarza orzecznika ZUS.

Kontakt: zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 58/ 30 78 437 lub 58/ 30 78 436.

Kontrola zwolnień lekarskich przez ZUS >>

ZUS Oddział w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne szkolenie okresowe bhp dla pracodawców małych i średnich przedsiębiorstw, (w tym rejestrujących działalność gospodarczą po raz pierwszy) z branży budowlanej. Na zlecenie ZUS szkolenie przeprowadzi Spółdzielnia Pracy "Oświata". Obejmuje ono 16 godzin lekcyjnych, podzielonych na 2 spotkania: pierwsze - 30 maja, natomiast drugie - 31 maja br. Szkolenia odbędą się w Rzeszowie przy ul. Fredry 8, piętro III, sala 16. Początek zajęć o godzinie 9.00. Organizator zapewnia materiały szkoleniowe. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu, które ma ważność 5 lat.

Tematyka szkoleń obejmuje m.in. wybrane regulacje prawne z zakresu prawa pracy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy (z omówieniem źródeł prawa międzynarodowego), analizę okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy i chorób zawodowych oraz związaną z nimi profilaktykę.

Kontakt: zapisy pod nr tel. (17) 867 52 51 lub osobiście w Oddziale ZUS, Rzeszów, ul. Siemiradzkiego 10, pokój 11. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Ocena stanowiska pracy wyposażonego w monitor ekranowy >>

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek dotyczące zasad wypełniania, korygowania oraz przekazywania do ZUS dokumentów zgłoszeniowych, rozliczeniowych oraz płatniczych. Szkolenie odbędzie się 30 maja o godz. 9.00 w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 32/439 11 46.

ZUS Oddział w Rybniku zaprasza na bezpłatne szkolenie dla płatników składek, dotyczące zasad wypełniania dokumentacji składanej do ZUS na potrzeby wypłaty świadczeń pieniężnych w razie choroby i macierzyństwa. Szkolenie odbędzie się 30 maja o godz. 12.00 w budynku ZUS w Rybniku przy ul. Jankowickiej 13.

Kontakt: zapisy na szkolenie przyjmowane są pod nr tel. 32/439 11 46.

Zwrot nienależnie pobranych świadczeń z ubezpieczenia chorobowego >>

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama