| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Ocena warunków pracy przez kobiety

Ocena warunków pracy przez kobiety

Wyniki Badania Najlepsi Pracodawcy 2010, przeprowadzonego przez firmę Aon Hewitt, pokazują, że są firmy, w których kobiety zdecydowanie lepiej oceniają swoje warunki pracy niż mężczyźni.

Jak zbadał Aon Hewitt, menedżerki pracujące dla Najlepszych Pracodawców, bardziej niż ich koledzy dumne ze swoich osiągnięć i roli, jaką odgrywają w organizacji – twierdzi tak 93 proc. z nich, podczas gdy takiego zdania jest 84 proc. menedżerów. Być może poczucie to wynika z tego, że zdaniem aż 82 proc. z tych kobiet, pracodawcy inwestują w ich rozwój zawodowy, podczas gdy taką samą opinię na ten temat ma 76 proc. mężczyzn.  

 Pracownicy są zadowoleni ze swoich pracodawców >>

Warto zauważyć, że panie zajmujące takie same stanowiska menedżerskie jak panowie, lepiej sobie radzą z zachowaniem równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym i ta tendencja widoczna jest zarówno w grupie Najlepszych Pracodawców (59 proc. kobiet jest zadowolona z work-life balance i 50 proc. mężczyzn), jak i średnio w Polsce (51 proc. vs. 46 proc.).  

 Warto też zauważyć, że choć średnio w Polsce tylko 42 proc. kobiet na wyższych stanowiskach menedżerskich uważa, że ich wynagrodzenie jest adekwatne do poniesionego przez nie wysiłku, to w grupie firm, które zostały wyróżnione tytułem Najlepszego Pracodawcy, takich menedżerek jest o prawie 1/3 więcej (tj.72 proc.).

Polacy coraz częściej płacą za pomoc w znalezieniu pracy >>

Co ciekawe, panie na stanowiskach zarządczych u Najlepszych Pracodawców są też częściej zadowolone ze swoich pensji niż ich firmowi koledzy (zadowolonych z niej jest 61 proc. menedżerów). Podobnie jest w przypadku świadczeń pozapłacowych i innych form uznania za zaangażowanie w pracę. Top menedżerki, pracujące u Najlepszych Pracodawców, zdecydowanie częściej też (62 proc.) niż top menedżerowie (53 proc.) uważają, że ich pracodawca wyraźnie różnicuje nagrody pod kątem zaangażowania pracownika w rozwój firmy.

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

SKŁADKI ZUS 2020

reklama

Ostatnio na forum

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »