reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Unijny projekt pomoże bezrobotnym kobietom zdobyć zawód

Unijny projekt pomoże bezrobotnym kobietom zdobyć zawód

Na Śląsku rusza projekt unijny „Odważnie w przyszłość”, który ma pomóc bezrobotnym kobietom bez kwalifikacji w powrocie na rynek pracy. W ramach projektu 100 kobiet będzie mogło wziąć udział w szkoleniach, które przygotują je do zawodu niani, opiekunki osoby starszej lub pomocy biurowej. Wcześniej jednak każda z uczestniczek weźmie udział w szkoleniu z języka niemieckiego lub angielskiego. Szkolenia są bezpłatne, za wszystko płaci Unia Europejska.

Ten projekt to szansa dla wielu kobiet, które z powodu trudnej sytuacji materialnej musiały wcześnie skończyć edukację, często na etapie szkoły podstawowej lub zawodowej, a teraz ma problem ze odnalezieniem się na rynku pracy. To również rozwiązanie dla kobiet, które myślą o pracy, jako niania lub opiekunka za granicą – mówi Mateusz Ślezioński z Centrum Szkoleniowego Structura w Katowicach, które projekt realizuje. Na „Odważnie w przyszłość” właśnie ruszył nabór.

Pieniądze na pomoc w założeniu firmy >>

Projekt przygotowuje kobiety zarówno do pracy w Polsce, jak również do pracy w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemczech, przede wszystkim dzięki intensywnej nauce języka. W sumie szkolenia składają się z 202 godzin teorii i praktyki. W pierwszym etapie każda z uczestniczek bierze udział w szkoleniu językowym. Do wyboru są język niemiecki i angielski, na poziomach podstawowym lub średniozaawansowanym. Po ukończeniu tego etapu i uzyskaniu certyfikatu językowego, uczestniczki projektu mogą wybrać swoją specjalizację zawodową – wyjaśnia Ślezioński.

Kobiety mają do wyboru szkolenia z zakresu:

  • opieki nad dzieckiem;
  • opieki nad osobą starszą lub niepełnosprawną;
  • pomocy biurowej.

Każda z uczestniczek kursu opieki nad dzieckiem pozna podstawy wychowania maluchów, etapy rozwoju psychofizycznego a także zagadnienia prawne opieki. Podobnie uczestniczki kursu opieki na osobami starszymi. W programie znajdują się zarówno psychologiczne aspekty opieki, dietetyka jak również rehabilitacja. Szkolenia silny nacisk kładą także na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy – mówi Ślezioński.

Unijne wsparcie dla zwalnianych pracowników >>

Projekt „Odważnie w przyszłość” w całości finansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział we wszystkich szkoleniach jest bezpłatny. Więcej informacji: www.structura.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

kadry.infor.pl
Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama