reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Pracodawcy za podatkiem liniowym

Aktualizacja: 18.06.2009

Prawie 63 proc. pracodawców opowiada się za wprowadzeniem w Polsce liniowego podatku PIT; przeciwnych jest niecałe 18 proc. - wynika z badania przeprowadzonego w maju i czerwcu przez PKPP Lewiatan i firmę doradczą PricewaterhouseCoopers (PwC). »

Nie będzie pieniędzy na działalność gospodarczą emerytów

Aktualizacja: 18.06.2009

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej odrzuciła projekt, przewidujący przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej w wysokości pięciokrotności przeciętnego wynagrodzenia dla osób, które ukończyły 50. rok życia. Projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy zgłosił klub PiS; rząd oceniał go krytycznie. »

Sprzeciw wobec zmiany w pakiecie antykryzysowym

Aktualizacja: 17.06.2009

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek zapowiada sprzeciw wobec rządowej zmiany w pakiecie antykryzysowym. Chodzi o zapisy dotyczące 12-miesięcznego okresu rozliczeniowego, możliwości podpisywania umów na czas określony, na okres do dwóch lat, oraz subsydiowanego zatrudnienia w czasie postoju. »

Spadło zapotrzebowanie na pracę tymczasową

Aktualizacja: 17.06.2009

W pierwszym kwartale 2009 r. zapotrzebowanie na pracę tymczasową, w stosunku do analogicznego okresu 2008 r., spadło prawie o 30 proc. - twierdzi Agnieszka Bulik ze Związku Agencji Pracy Tymczasowej. Jej zdaniem, praca tymczasowa może być lekarstwem na bezrobocie, szczególnie w czasie kryzysu. »

Ostatnie ustalenia ws. pakietu antykryzysowego

Aktualizacja: 17.06.2009

W środę 17 czerwca Komisja Trójstronna (KT) jeszcze raz zajmie się projektem pakietu antykryzysowego. Choć został on już skierowany do Sejmu, to partnerzy społeczni - pracodawcy i związkowcy - będą jeszcze mogli wnosić do pakietu poprawki; w środę w KT zamierzają ostatecznie porozumieć się w tej sprawie. »

Rodzice mogą być cennymi pracownikami

Aktualizacja: 17.06.2009

Choć zastosowanie w firmie rozwiązań przyjaznych rodzicom oznacza koszty, to opłaca się je ponieść; mogą one być mniejsze niż w przypadku zatrudniania i szkolenia nowego pracownika - przekonywano w Katowicach. »

Pracodawcy z Komisji Trójstronnej o projekcie budżetu

Aktualizacja: 16.06.2009

Pracodawcy z Komisji Trójstronnej pozytywnie oceniają założenia do projektu budżetu na 2010 rok, choć mają zastrzeżenia np. do szacunków inflacji czy wzrostu PKB. Związkowcy natomiast nie zdążyli się jeszcze z nimi zapoznać. »

Zwolnionemu stoczniowcowi nie należy się odprawa z tytułu zwolnień grupowych

Aktualizacja: 17.06.2009

Sąd Rejonowy w Gdyni oddalił powództwo byłego pracownika Stoczni Gdynia SA Pawła Wydrzyńskiego przeciwko Zarządcy Kompensacji zakładu. Sąd ogłosił we wtorek, że zwolnionemu nie należy się odprawa wynikająca z Ustawy o zwolnieniach grupowych. »

Prezydent podpisał ustawę o świadczeniach kompensacyjnych dla nauczycieli

Aktualizacja: 16.06.2009

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych, umożliwiającą nauczycielom z dużym stażem pracy przechodzenie na wcześniejsze emerytury. »

Wynagrodzenia w ocenie PIP

Aktualizacja: 15.06.2009

Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) kontroluje przestrzeganie przez pracodawców m.in. przepisów dotyczacych wynagrodzeń za pracę. »

Projekt zmian w prawie pracy w Sejmie

Aktualizacja: 14.06.2009

Do Sejmu trafiła część projektu tzw. pakietu antykryzysowego, dotycząca zmian w prawie pracy, m.in. elastycznego czasu pracy i umów na czas określony. »

Zmniejszenie emerytury wojskowej

Aktualizacja: 13.06.2009

Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin. »

Nowelizacja ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym

Aktualizacja: 13.06.2009

Prezydent podpisał ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym policjantów i innych funkcjonariuszy. »

Nawet 1200 zł miesięcznie pomocy na spłatę kredytu

Aktualizacja: 11.06.2009

System pomocy finansowej dla osób, które zaciągnęły kredyty mieszkaniowe, a teraz nie mogą ich spłacać, bo utraciły pracę, może ruszyć na początku sierpnia - powiedziała wiceminister pracy i polityki społecznej, Agnieszka Chłoń-Domińczak. »

"Solidarność" o postępowaniu grupowym

Aktualizacja: 10.06.2009

NSZZ "Solidarność" pozytywnie ocenił projekt ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama