reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Kontrola zwolnień lekarskich

Aktualizacja: 29.07.2009

Co dziewiąta osoba, której zwolnienie skontrolował Zakład Ubezpieczeń Społecznych w I półroczu 2009 roku, była zdolna do pracy - poinformował ZUS. Lekarze orzecznicy Zakładu zbadali 135 tys. osób by sprawdzić, czy zwolnienia były wydawane w sposób zasadny. »

Brak konsultacji zmian w PFRON-ie

Aktualizacja: 28.07.2009

Planowane od 2012 roku podporządkowanie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ministrowi pracy i polityki społecznej nie zostało skonsultowane z partnerami społecznymi - zwraca uwagę senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej. »

30 mln zł dla organizacji na rzecz niepełnosprawnych

Aktualizacja: 28.07.2009

Blisko 30 mln zł zostanie przeznaczonych dla organizacji pozarządowych na wspieranie niepełnosprawnych na rynku pracy. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) rozstrzygnął konkurs na projekty w tym zakresie. Wyłoniono 130 organizacji. »

Zmiany w zasadach prowadzenia akt osobowych pracownika

Aktualizacja: 28.07.2009

5 sierpnia br. wejdzie w życie nowelizacja przepisów dotyczących obowiązku prowadzenia przez pracodawców akt osobowych pracownika. »

Coraz więcej problemów płacowych w firmach

Aktualizacja: 24.07.2009

Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła dwukrotny wzrost liczby pracowników pozbawionych pensji w skontrolowanych zakładach. »

Komu będzie podlegał PFRON?

Aktualizacja: 24.07.2009

Od 2012 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) będzie podlegał ministrowi pracy i polityki społecznej; rozwiązaniu ulegną dotychczasowa rada nadzorcza i zarząd funduszu - przewiduje nowelizacja ustawy o finansach publicznych, która trafiła do Senatu. »

Wkrótce bezrobotni otrzymają pomoc w spłacie kredytów

Aktualizacja: 24.07.2009

Wiceminister pracy Czesława Ostrowska nie wyklucza, że pierwsze wnioski o pomoc w spłacie kredytów hipotecznych bezrobotni będą mogli składać już w połowie sierpnia. Resort kończy prace nad rozporządzeniem wykonawczym do ustawy w tej sprawie. »

Coraz więcej zakładów deklaruje zwolnienia pracowników

Aktualizacja: 23.07.2009

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) na koniec czerwca 2009 r. wynika, że 474 zakłady pracy zadeklarowały zwolnienie w najbliższym czasie 29,4 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego 5 tys. osób. »

Czy wydatki na pomoc społeczną zostaną zmniejszone?

Aktualizacja: 23.07.2009

Senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej negatywnie zaopiniowała zmiany w nowelizacji ustawy budżetowej, zmniejszającej wydatki na pomoc społeczną i świadczenia rodzinne o blisko 2,3 mld zł. »

Zmiana przepisów o świadczeniach rodzinnych

Aktualizacja: 23.07.2009

4 sierpnia br. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne. »

Pomoc dla pracodawców i pracowników

Aktualizacja: 22.07.2009

Uchwalona w dniu 1 lipca br. ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców czeka na podpis prezydenta. »

Uprawnienia rodziców - nowelizacja Kodeksu pracy

Aktualizacja: 22.07.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu pracy, która zrównuje prawa rodziców biologicznych i adopcyjnych, jeśli chodzi o urlopy macierzyńskie i ojcowskie. »

Wydatkowanie środków ZFRON - pytania do rządu

Aktualizacja: 20.07.2009

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) wystosowała pismo dotyczące nowelizacji rozporządzenia w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. »

ZUS - od jutra tylko bezpieczny podpis elektroniczny

Aktualizacja: 20.07.2009

Od jutra, tj. od 21 lipca br., wszystkie przekazywane do ZUS dokumenty elektroniczne należy podpisywać bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego certyfikatu kwalifikowanego. »

Ustawa o praktykach absolwenckich

Aktualizacja: 20.07.2009

Praktyki absolwenckie będą mogli odbywać także absolwenci gimnazjum lub osoby, które ukończyły równorzędną szkolę za granicą - zakłada jedna z senackich poprawek do ustawy o praktykach absolwenckich, które przyjął Sejm. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Galt

Prawo, podatki, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama