reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

SN: pracujący w służbie państwowej bez wynagrodzenia za nadgodziny

Aktualizacja: 09.04.2009

Pracownicy służby państwowej nie mają prawa do wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, nawet gdyby wykonywali ją w niedziele czy święta - orzekł w środę Sąd Najwyższy. »

PIT-37 będzie można złożyć przez Internet

Aktualizacja: 08.04.2009

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu będzie można rozliczyć PIT-37 za pomocą nowego systemu. Usługa udostępniona zostanie na stronie www.e-deklaracje.gov.pl. Ministerstwo Finansów poinformowało, że uruchomienie nowej usługi nastąpi w kilka godzin po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw znowelizowanej Ordynacji Podatkowej i odpowiednich przepisów wykonawczych. »

Składka zdrowotna dla przedsiębiorców w stałej wysokości

Aktualizacja: 08.04.2009

Osoby prowadzące działalność gospodarczą zapłacą w okresie od marca do grudnia tego roku z tytułu składki zdrowotnej 224,24 zł miesięcznie. »

Projekt zmiany rozporządzenia o dokumentacji pracowniczej

Aktualizacja: 08.04.2009

Pracodawcy nie będą musieli przechowywać kopii zawiadomień przesyłanych do urzędów pracy o zatrudnieniu bezrobotnego. Dojdzie im jednak obowiązek przechowywania pism dotyczących udzielenia pracownikowi dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz urlopu ojcowskiego. »

Wydłużenie pracy funkcjonariuszy zwiększy odejścia ze służby

Aktualizacja: 07.04.2009

Wydłużenie z 15 do 25 lat minimalnego okresu służby funkcjonariuszy podległych MSWiA spowoduje, że więcej mundurowych odejdzie z pracy - uważa szef BBN Aleksander Szczygło, który w piątek spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych. »

Nowa wysokość stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe

Aktualizacja: 07.04.2009

1 kwietnia 2009 r. weszło w życie rozporządzenie z 16 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie różnicowania stopy procentowej składki na ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych w zależności od zagrożeń zawodowych i ich skutków (DzU nr 43, poz. 350). Zmianie uległa wysokość stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe dla poszczególnych grup działalności. »

Osoby bez pracy w co czwartym gospodarstwie domowym

Aktualizacja: 01.04.2009

Osoby bez pracy można spotkać w co czwartym gospodarstwie domowym; w porównaniu z ubiegłym rokiem, to wzrost o 4 punkty procentowe - wynika z sondażu CBOS. »

Podnoszenie kwalifikacji pracowników - niekonstytucyjny przepis

Aktualizacja: 02.04.2009

Niekonstytucyjny jest sposób wydania rozporządzenia do Kodeksu pracy o podnoszeniu kwalifikacji zawodowych pracowników - uznał Trybunał Konstytucyjny. Uchylony przepis straci moc za rok. »

Państwo zapłaci składki kobiet na urlopie macierzyńskim

Aktualizacja: 03.04.2009

Kobiety, które na urlopie macierzyńskim podejmą dodatkową pracę albo założą własną firmę, nie będą musiały płacić składek emerytalno-rentowych - zakłada znowelizowana ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, którą uchwalił Sejm. »

Ogólnopolskie Badanie Motywacji – wstępne wyniki

Aktualizacja: 03.04.2009

Minął drugi miesiąc Ogólnopolskiego Badania Motywacji. Już niedługo będzie można zapoznać się z wynikami badania. A póki co, dotychczasowe wnioski w telegraficznym skrócie. »

Aktywizacja niepełnosprawnych studentów na rynku pracy

Aktualizacja: 01.04.2009

6 kwietnia przedstawiciele polskich uczelni spotkają się w Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem konferencji jest wymiana doświadczeń związanych z funkcjonowaniem akademickich programów aktywizacji niepełnosprawnych studentów. »

Projekt zmian zasad dorabiania emerytów mundurowych

Aktualizacja: 01.04.2009

Emerytury i renty mundurowych z niepełną wysługą lat, dorabiających do emerytury od 70 do 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia, będą obniżone nie więcej niż o 25 proc. - przewiduje projekt nowelizacji, dotyczący emerytur służb mundurowych. »

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o spółdzielniach socjalnych

Aktualizacja: 02.04.2009

Możliwość tworzenia spółdzielni socjalnych przez organizacje pozarządowe i samorząd oraz zwiększenie wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem przewiduje nowelizacja ustawy o spółdzielniach socjalnych, którą w czwartek uchwalił Sejm. »

Umorzenie składek kobietom wprowadzonym w błąd przez ZUS

Aktualizacja: 01.04.2009

Całkowite umorzenie zaległych składek kobietom wprowadzonym w błąd przez ZUS - zarówno za okres urlopu macierzyńskiego, jak i wychowawczego - przewiduje projekt ustawy jednogłośnie przyjęty w środę przez sejmową Komisją Polityki Społecznej i Rodziny. »

Minister chce, by OFE wzięły udział w prywatyzacji

Aktualizacja: 01.04.2009

Minister Skarbu Państwa Aleksander Grad chce, by otwarte fundusze emerytalne zaangażowały się w prywatyzację państwowych firm. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama