reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Pomoc dla pracodawców i pracowników

Aktualizacja: 22.07.2009

Uchwalona w dniu 1 lipca br. ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców czeka na podpis prezydenta. »

Uprawnienia rodziców - nowelizacja Kodeksu pracy

Aktualizacja: 22.07.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu pracy, która zrównuje prawa rodziców biologicznych i adopcyjnych, jeśli chodzi o urlopy macierzyńskie i ojcowskie. »

Wydatkowanie środków ZFRON - pytania do rządu

Aktualizacja: 20.07.2009

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) wystosowała pismo dotyczące nowelizacji rozporządzenia w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. »

ZUS - od jutra tylko bezpieczny podpis elektroniczny

Aktualizacja: 20.07.2009

Od jutra, tj. od 21 lipca br., wszystkie przekazywane do ZUS dokumenty elektroniczne należy podpisywać bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego certyfikatu kwalifikowanego. »

Ustawa o praktykach absolwenckich

Aktualizacja: 20.07.2009

Praktyki absolwenckie będą mogli odbywać także absolwenci gimnazjum lub osoby, które ukończyły równorzędną szkolę za granicą - zakłada jedna z senackich poprawek do ustawy o praktykach absolwenckich, które przyjął Sejm. »

W zeszłym roku 122 osoby zginęły na budowach

Aktualizacja: 17.07.2009

Według Państwowej Inspekcji Pracy w zeszłym roku w wypadkach na budowach zginęły 122 osoby; przyczyny to m.in. brak odpowiedniego przygotowania pracowników, rutyna, czy zaniedbania w zakresie BHP ze strony pracodawców. »

Komunikat MEN w sprawie sposobu wykonania przepisów Karty Nauczyciela

Aktualizacja: 16.07.2009

W każdym roku kalendarzowym, w terminie do 31 grudnia, organ prowadzący szkołę musi przeprowadzić analizę poniesionych w danym roku wydatków na wynagrodzenia nauczycieli. »

Spowolnienie gospodarcze a wynagrodzenia

Aktualizacja: 15.07.2009

Polskie organizacje dynamicznie reagują na przeobrażenia rynkowe i podejmują działania zmierzające do zwiększenia efektywności przetrwania w czasie kryzysu. Takie wnioski wynikają z analizy danych zebranych przez Katedrę Zarządzania Kapitałem Ludzkim Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w trakcie IV Krakowskiego Forum Wynagrodzeń, zorganizowanego 21-22 maja przez firmę Sedlak & Sedlak. »

Wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2010 r.

Aktualizacja: 14.07.2009

Komisja Trójstronna uzgodniła minimalne wynagrodzenie w 2010 r. »

Wzrosła liczba pracowników, którym nie wypłacono wynagrodzenia

Aktualizacja: 14.07.2009

Ponad dwukrotnie - w porównaniu z zeszłym rokiem - wzrosła liczba osób, którym pracodawcy nie wypłacili wynagrodzenia - wynika z kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Wzrosła także liczba naruszeń prawa pracy oraz liczba skarg kierowanych do PIP. »

Tryb postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne

Aktualizacja: 13.07.2009

Informacja MPIPS dotycząca wyroku Trybunału Konstytucyjnego (sygn. akt P 45/08). »

Przepisy podatkowe w Trybunale Konstytucyjnym

Aktualizacja: 13.07.2009

Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski skierował do Trybunału Konstytucyjnego przepisy ustawy o PIT ustanawiające drugą, 32-proc. stawkę podatku dochodowego. »

Liczba ofert pracy w czerwcu 2009 r.

Aktualizacja: 13.07.2009

Liczba ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców w czerwcu 2009 r. wyniosła 78,4 tys. i w porównaniu do maja spadła o 7,8%. »

Przerwa technologiczna w ZUS

Aktualizacja: 10.07.2009

Komunikat w sprawie przerw technologicznych w pracy serwisów przyjmowania dokumentów ubezpieczeniowych w III kwartale 2009 roku. »

Ograniczenie kontroli PIP

Aktualizacja: 09.07.2009

W związku z sytuacją powodziową w wielu rejonach naszego kraju, główny inspektor pracy Tadeusz J. Zając podjął decyzję o ograniczeniu kontroli przez organy Państwowej Inspekcji Pracy do przypadków szczególnie uzasadnionych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama