| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

IPN ma już 80 tys. wniosków ws. obniżenia emerytur służb PRL

Aktualizacja: 21.04.2009

Do IPN wpłynęło już 80 tys. wniosków od organów emerytalno-rentowych wobec oficerów służb specjalnych PRL, których emerytury mocą specjalnej ustawy mają być od 2010 r. obniżone. IPN realizuje już pierwsze wnioski, choć podkreśla, że nie dostał na nowe zadanie dodatkowych funduszy. »

Projekt ustawy o świadczeniach kompensacyjnych dla nauczycieli

Aktualizacja: 21.04.2009

Sejm zajmie się dzisiaj przygotowanym przez PO, PSL i Lewicę projektem ustawy o świadczeniach kompensacyjnych dla nauczycieli odchodzących na wcześniejsze emerytury. »

Będziemy mogli pracować w Belgii

Aktualizacja: 17.04.2009

Zgodnie z oczekiwaniami, Belgia zniesie od 1 maja restrykcje na rynku pracy dla obywateli Polski i reszty krajów, które weszły do Unii Europejskiej w 2004 roku. »

Prawo do renty może ustać

Aktualizacja: 17.04.2009

W przypadku zmiany orzeczenia o niezdolności do pracy z całkowitej na częściową, świadczenie nie jest automatycznie zmieniane na niższe, lecz ustaje prawo do renty - orzekł Sąd Najwyższy. »

Niekonstytucyjne podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Aktualizacja: 16.04.2009

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 103 k.p. jest niezgodny Konstytucją. Przepis ten upoważnia odpowiednich ministrów do wydania rozporządzenia dotyczącego podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników. »

Wystarczający poziom inwestowania OFE za granicą

Aktualizacja: 16.04.2009

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak uważa, że obecny poziom inwestowania Otwartych Funduszy Emerytalnych za granicą jest wystarczający. »

Praktyki absolwenckie

Aktualizacja: 16.04.2009

Poselski projekt ustawy o praktykach absolwenckich może przyczynić się do aktywizacji zawodowej absolwentów i zwiększenia konkurencyjności praktykantów na rynku pracy. »

Niepokojąca sytuacja na rynku pracy

Aktualizacja: 16.04.2009

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak uważa, że nie widać jeszcze wyraźnych oznak kryzysu na rynku pracy w Polsce. Przyznała jednak, że sytuacja na rynku pracy jest "niepokojąca". »

Praktyki i staże zawodowe w ZUS

Aktualizacja: 15.04.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, jeden z największych polskich pracodawców, zachęca studentów z niepełnosprawnością do odbycia praktyk i staży zawodowych w swoich oddziałach. »

Niekorzystne ograniczenia w inwestowaniu przez OFE

Aktualizacja: 15.04.2009

Ograniczenia, którym podlegają polskie otwarte fundusze emerytalne (OFE) przy inwestowaniu za granicą, są nie tylko sprzeczne z prawem Unii, ale przede wszystkim niekorzystne dla ubezpieczonych - twierdzą eksperci. »

Przybędzie 10 tys. miejsc pracy

Aktualizacja: 14.04.2009

Blisko 10 tys. nowych miejsc pracy może powstać w wyniku zwiększenia powierzchni dwóch specjalnych stref ekonomicznych - krakowskiej i wałbrzyskiej - podało Centrum Informacyjne Rządu. »

Umorzenie składek emerytalno-rentowych

Aktualizacja: 14.04.2009

Trwają prace nad poselskim projektem ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o umorzeniu składek emerytalno-rentowych. »

Rodzice adopcyjni będą lepiej chronieni przed zwolnieniem

Aktualizacja: 09.04.2009

Przygotowana przez resort pracy nowelizacja Kodeksu pracy zmierza do przyznania rodzicom adopcyjnym takich samych praw w zakresie ochrony stosunku pracy, jakie posiadają rodzice biologiczni. »

Naliczanie odpisów na ZFŚS – zmiany w przepisach

Aktualizacja: 09.04.2009

Przy ustalaniu przeciętnej liczby zatrudnionych w celu naliczania odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych należy uwzględnić zmiany wynikające z nowego rozporządzenia z 9 marca 2009 r. (DzU nr 43, poz. 349). »

Wzrost bezrobocia w marcu

Aktualizacja: 09.04.2009

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca lutego br.) wyniosła w marcu 2009 roku 11,2 proc. i w porównaniu do poprzedniego miesiąca wzrosła o 0,3 punktu procentowego. »

POLECANE

KODEKS PRACY 2019

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Adam Kuchta

Redaktor portalu Infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »