reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Pakiet działań antykryzysowych przedmiotem obrad Prezydium Komisji Trójstronnej

Pakiet działań antykryzysowych przedmiotem obrad Prezydium Komisji Trójstronnej

Rządowe propozycje rozwiązań legislacyjnych do przyjętego pakietu działań antykryzysowych zdominowały obrady Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, które odbyło się 20 marca br., pod przewodnictwem Wicepremiera, Ministra Gospodarki, Waldemara Pawlaka.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że spośród przyjętego pakietu, najbardziej kontrowersyjne dla partnerów społecznych propozycje, dotyczyły rozwiązań z zakresu prawa pracy: wprowadzenia dwunastomiesięcznego okresu rozliczeniowego, racjonalizacji rozwiązań dotyczących doby pracowniczej w kontekście rozliczania czasu pracy oraz ograniczenia stosowania umów na czas określony. Z uwagi na ich wrażliwy charakter, wymagają dodatkowych konsultacji autonomicznych i mogą być one rozpatrywane, a w konsekwencji uzgodnione - łącznie, w ramach pakietu.

Spośród pozostałych punktów pakietu rozpatrzone zostaną propozycje partnerów społecznych, aby subsydiowanie zatrudnienia odbywało się na innych zasadach niż system pożyczkowy. Należy przy tym jasno określić warunki dostępu do programu, zobowiązania do spełnienia przez pracodawcę oraz konsekwencje w razie ich niespełnienia, a także symboliczną i solidarną spłatę – podał resort.

Przyjęte przez Prezydium uwagi wynikające z dyskusji, zostaną przetransponowane do projektów ustaw i założeń, które na początku przyszłego tygodnia powinny trafić do ponownej oceny partnerów społecznych. Wśród nich znajdzie się również propozycja zniesienia tzw. ustawy kominowej, a także wykorzystania środków na świadczenia socjalne, na podstawie obowiązujących ustaw, dla osób już dotkniętych kryzysem.

Więcej informacji na www.mpips.gov.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama