reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Wysokość wskaźnika kwartalnej waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i odsetek za zwłokę zewidencjonowanych na subkoncie za I kwartał 2013 r.

Aktualizacja: 28.06.2013

Wysokość wskaźnika kwartalnej waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i odsetek za zwłokę zewidencjonowanych na subkoncie za I kwartał 2013 r. została podana przez Prezesa ZUS. »

Szczegółowe rozkłady czasu pracy krytykowane

Aktualizacja: 11.07.2013

Szczegółowe rozkłady czasu pracy są krytykowane przez pracodawców. Konfederacja Lewiatan apeluje do senatorów, aby zmienili te przepisy i ograniczyli wprowadzanie harmonogramów czasu pracy. »

Wsparcie bezrobotnych ludzi młodych z UE

Aktualizacja: 11.07.2013

Wsparcie bezrobotnych ludzi młodych otrzymają państwa Unii Europejskiej. Przywódcy europejscy zdecydowali w Brukseli o przyspieszeniu wypłaty pieniędzy przeznaczonych na ten cel w budżecie na lata 2014-2020. »

Reforma systemu emerytalnego krytykowana

Aktualizacja: 27.06.2013

Reforma systemu emerytalnego jest krytykowana. Raport z przeglądu systemu emerytalnego w Polsce nie jest przeglądem całego systemu, a jedynie jego niewielkiego wycinka - OFE. Reforma przewiduje likwidację II filara, przeniesienia środków do ZUS, gdzie zostaną natychmiast wydane na bieżące emerytury. To oznacza demontaż reformy emerytalnej z 1999 r. »

Bezrobocie wśród młodzieży na unijnym szczycie

Aktualizacja: 11.07.2013

Bezrobocie wśród młodzieży to temat poruszany na unijnym szczycie w Brukseli. W Unii ponad 5,5 mln ludzi młodych to bezrobotni. »

Raport OFE - emerytury z OFE wypłaci ZUS

Aktualizacja: 19.05.2014

Raport OFE wskazuje, że działanie Otwartych Funduszy Emerytalnych destabilizuje finanse publiczne. Potrzebne są szybkie zmiany. Emerytury z OFE wpłaci ZUS. »

Deregulacja - II transza przyjęta przez rząd

Aktualizacja: 11.07.2013

Deregulacja - II transza została dnia 25 czerwca 2013 r. przyjęta przez rząd. Projekt ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych trafi do Sejmu. »

Raport OFE już dziś

Aktualizacja: 11.07.2013

Raport OFE opinia publiczna pozna już dziś (26 czerwca 2013 r.). Premier Donald Tusk zapowiedział, że przedstawią go ministrowie finansów i pracy: Jacek Rostowski i Władysław Kosiniak-Kamysz. »

Bezrobocie rejestrowane w maju 2013 roku

Aktualizacja: 11.07.2013

Bezrobocie rejestrowane w Polsce w maju 2013 roku zostało podane przez GUS. Bezrobocie spada. »

Urlop wychowawczy dla większej grupy rodziców

Aktualizacja: 25.06.2013

Urlop wychowawczy dla większej grupy rodziców. Osoby nieubezpieczone, przedsiębiorcy i rolnicy zyskają analogiczne uprawnienia jak pracownicy korzystający z urlopów wychowawczych, gdyż składki za osoby zajmujące się dziećmi będą opłacane z budżetu państwa. »

Zamawiane kierunki studiów

Aktualizacja: 11.07.2013

Zamawiane kierunki studiów dają pracę. Pięciu na sześciu absolwentów kierunków zamawianych znalazł pracę i nie jest to zatrudnienie poniżej jego kwalifikacji. To wynik lepszy od średniej krajowej, gdzie po ukończeniu nauki na pozostałych kierunkach pracę znajduje nieco ponad 75 procent młodych ludzi. »

Wyższa płaca minimalna nie tak ważna dla pracodawców

Aktualizacja: 11.07.2013

Wyższa płaca minimalna nie jest tak ważna dla pracodawców  - wynika z badania TNS Polska dla Instytutu Badawczego Randstadt. »

Świadczenia pielęgnacyjne - zmiany od 1 lipca 2013 r.

Aktualizacja: 11.07.2013

Świadczenia pielęgnacyjne - zmiany od 1 lipca 2013 r. przewidują wyższe świadczenia pielęgnacyjne, lecz dla mniejszej grupy osób. Część osób, które dotąd świadczenia pielęgnacyjne otrzymywały, straci je. »

Czas opieki nad dzieckiem opłaci ZUS i KRUS

Aktualizacja: 21.06.2013

Czas opieki nad dzieckiem opłaci ZUS i KRUS. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw. Celem jest zrównanie praw ubezpieczonych w czasie sprawowania opieki nad dziećmi niezależnie od rodzaju zatrudnienia. »

Szczegółowe rozkłady czasu pracy

Aktualizacja: 11.07.2013

Szczegółowe rozkłady czasu pracy zostały poparte przez Senat. Oznacza to wprowadzenie kosztownego i czasochłonnego obowiązku ich tworzenia. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie księgowości, kadr i płac, audytu, podatków oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama