reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Szkolenie "Egzekucja z wynagrodzenia i zasiłku - potrącenia i zajęcia komornicze w praktyce".

Aktualizacja: 22.10.2013

Dnia 7 listopada w Katowicach odbędzie się szkolenie "Egzekucja z wynagrodzenia i zasiłku - potrącenia i zajęcia komornicze w praktyce. Obowiązki pracodawcy, uprawnienia komornika – współpraca i zasady postępowania przy dokonywaniu potrąceń pracownikom i zleceniobiorcom". »

Obniżenie dofinansowań dla rynku pracy chronionej?

Aktualizacja: 21.10.2013

Rząd proponuje obniżenie dofinansowań dla rynku pracy chronionej średnio o jedną trzecią. Pracodawcy alarmują, że wprowadzający takie zmiany projekt ustawy o rehabilitacji doprowadzi to do upadku zakładów pracy chronionej i zwolnień niepełnosprawnych. »

Projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy przyjęty przez Senat

Aktualizacja: 17.10.2013

Senat przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy. Ustawa przewiduje wprowadzenie regulacji zabezpieczających przedsiębiorców i pracowników przed skutkami spowolnienia gospodarczego. »

Zmiany w zarządzaniu pracownikami w firmach

Aktualizacja: 17.10.2013

Nadchodzą nowe czasy w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Specjaliści od HR korzystają z coraz prostszych narzędzi, a to obniża koszty. Dzięki temu przybywa przedsiębiorców, którzy korzystają z takich rozwiązań. »

ZNP chce walczyć z bezrobociem wśród nauczycieli

Aktualizacja: 17.10.2013

Według danych ministerstwa edukacji, tylko w tym roku zwolnionych zostało ponad 7 tysięcy pedagogów. Związek Nauczycielstwa Polskiego wysuwa propozycję zmian, mających na celu przeciwdziałanie bezrobociu wśród nauczycieli. »

XVI Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy - Prawo pracy a skuteczne zarządzanie personelem

Aktualizacja: 16.10.2013

XVI Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy - Prawo pracy a skuteczne zarządzanie personelem odbędzie się 25 października 2013 roku w Łodzi. Uczestnictwo XVI Ogólnopolskim Kongresie Prawa Pracy jest bezpłatne. »

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie i zatrudnienie we wrześniu 2013 r.

Aktualizacja: 16.10.2013

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego podał wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia oraz zatrudnienie we wrześniu 2013 r. Ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie we wrześniu? »

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne pomagają w wyborze drogi zawodowej

Aktualizacja: 16.10.2013

Poradnie psychologiczno-pedagogiczne pomagają w wyborze drogi zawodowej. Zajmują się przeprowadzaniem tzw. badań kompetencji, które pozwalają określić ścieżkę kariery. Konsultacje mogą okazać się przydatne dla każdego, niezależnie, na jakim etapie życia się znajduje i jaki wykonuje zawód. »

Bezrobocie w ciągu kilku lat może spaść poniżej 10 proc.

Aktualizacja: 16.10.2013

Bezrobocie w ciągu kilku lat może spaść poniżej 10 proc. Rynek pracy znalazł się obecnie w punkcie zwrotnym. Kilkuletni okres wzrostu bezrobocia powinien się skończyć. »

Polacy boją się utraty pracy

Aktualizacja: 15.10.2013

Polacy boją się utraty pracy. Minął przedwakacyjny entuzjazm pracowników. Polacy znowu zaczynają bać się o swoje miejsca pracy. Według najnowszego raportu Instytutu Badawczego Randstat, w warunkach wysokiego poczucia ryzyka utraty pracy, jesteśmy najbardziej w Europie otwarci na zmianę pracodawcy. »

Świadczenie pielęgnacyjne dla każdego opiekuna niepełnosprawnego

Aktualizacja: 15.10.2013

Świadczenie pielęgnacyjne dla każdego opiekuna niepełnosprawnego. Osoba, która nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, będzie mogła ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne. »

Konferencja "Delegowanie pracowników w kontekście zmian prawnych i demograficznych we współczesnej Europie"

Aktualizacja: 15.10.2013

Konferencja "Delegowanie pracowników w kontekście zmian prawnych i demograficznych we współczesnej Europie" odbędzie się 29 października 2013 r. na terenie Campusu Uniwersytetu Warszawskiego. »

Poprawki do nowelizacji ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych

Aktualizacja: 14.10.2013

Poprawki do nowelizacji ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych były przedmiotem pracy Sejmu. Mają na celu dostosowanie sytuacji armii do obecnej rzeczywistości. »

Projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Aktualizacja: 14.10.2013

Projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie był przedmiotem pierwszego czytania w Sejmie. Celem nowelizacji jest usprawnienie procedury tworzenia i prowadzenia rejestru organizacji pożytku publicznego. »

Dzień Edukacji Narodowej - wyższe pensje nauczycieli

Aktualizacja: 14.10.2013

Dzień Edukacji Narodowej - wyższe pensje nauczycieli. W ponad 60 gminach Dzień Nauczyciela to okazja do podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama