reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Reforma urzędów pracy

Aktualizacja: 11.07.2013

Reforma urzędów pracy przewiduje wynagradzanie urzędników za wyniki, profilowanie pomocy dla bezrobotnych oraz nowe instrumenty wsparcia dla osób poszukujących pracy. »

Znaczenie wykształcenia

Aktualizacja: 11.07.2013

Znaczenie wykształcenia maleje. Największy wpływ na sukces zawodowy mają wiedza i rzetelna praca, a dopiero w dalszej kolejności wykształcenie. Większość Polaków uważa jednak, że warto się uczyć, choć dyplom magistra się dewaluuje. Takie wnioski płyną z badania CBOS. »

Praca dla absolwentów - Wsparcie w starcie

Aktualizacja: 11.07.2013

Praca dla absolwentów ma zostać wsparta poprzez realizację programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie”. Studenci ostatnich lat studiów i absolwenci będą mieli łatwiej założyć własną firmę. »

Nowe korzyści z zatrudniania bezrobotnych

Aktualizacja: 11.07.2013

Nowe korzyści z zatrudniania bezrobotnych przewiduje projekt nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia. Jedną z propozycji jest zwolnienie z obowiązku opłacania składek na FP oraz FGŚP przez rok. »

Większa ochrona dla osób przebywających na urlopach w UE

Aktualizacja: 11.07.2013

Większa ochrona dla osób przebywających na urlopach w UE została zaproponowana przez Komisję Europejską. »

Telepraca atrakcyjna dla pracodawcy i pracownika

Aktualizacja: 11.07.2013

Jakie podjąć kroki, by telepraca była atrakcyjna dla pracodawcy i pracownika? Przedsiębiorcy i związkowcy chcą przygotować rozwiązania, które zachęciłyby do stosowania telepracy, a jednocześnie były korzystne dla pracowników. »

Wsparcie dla niepełnosprawnych nie będzie niższe

Aktualizacja: 11.07.2013

Wsparcie dla niepełnosprawnych nie będzie niższe - zapewnia Komisja Europejska. Nie dojdzie do zmniejszenia puli pieniędzy na zatrudnianie osób niepełnosprawnych w Polsce. »

Zatrudnianie asystentów sędziów - nowe przepisy wchodzą w życie

Aktualizacja: 11.07.2013

Zatrudnianie asystentów sędziów od dziś odbywa się na nowych zasadach. Nowe przepisy wchodzą w życie 8 lipca 2013 r. i przewidują zatrudnianie absolwentów prawa bez konieczności odbycia aplikacji. »

Upały a obowiązki pracodawcy

Aktualizacja: 11.07.2013

Upały stwarzają dodatkowe obowiązki po stronie pracodawcy. Pracodawca dostarcza bezpłatnie zimne napoje, dba o klimatyzację czy zabezpieczenie okien np. roletami. »

System emerytalny - potrzeba zmian

Aktualizacja: 11.07.2013

System emerytalny należy zmienić. Wielu ekspertów jednak krytykuje rządowe propozycje zmian w systemie emerytalnym. Ich zdaniem rządowi nie chodzi o nic innego, jak zlikwidowanie Otwartych Funduszy Emerytalnych i przeniesienie środków do ZUS. »

Żłobki i przedszkola przy zakładach pracy

Aktualizacja: 11.07.2013

Żłobki i przedszkola przy zakładach pracy gwarantują pracującym rodzicom większy komfort. Przedsiębiorcy chcieliby otwierać w swoich firmach żłobki i przedszkola. Twierdzą jednak, że na przeszkodzie stoją przepisy budowlane czy sanitarne. »

Praca w wakacje

Aktualizacja: 11.07.2013

Praca w wakacje to często pomysł na spędzenie okresu letniego przez studentów. Część z nich zamierza wykorzystać trzymiesięczne wakacje na odpoczynek. Inni zamierzają spędzić ten czas na praktykach, stażach lub w pracy. Wielu studentów wykorzystuje lato do wzbogacenia swojego CV. »

Dłuższe okresy rozliczeniowe przyjęte przez senat

Aktualizacja: 11.07.2013

Dłuższe okresy rozliczeniowe zostały dziś (4 lipca 2013 r.) przyjęte przez senat. Wniesiono również poprawki do nowelizacji Kodeksu pracy. »

Samozatrudnienie coraz bardziej popularne

Aktualizacja: 04.07.2013

Samozatrudnienie staje się coraz bardziej popularne. Dzięki internetowi freelancerzy mogą pracować dla firm z całego świata. Samozatrudnienie wiąże się wprawdzie z niepewnością, ale można je łączyć z inną pracą. »

Certyfikaty pomagają kandydatom do pracy

Aktualizacja: 04.07.2013

Certyfikaty pomagają kandydatom do pracy. Nawet jeśli potencjalny pracodawca nie wymaga ich posiadania, częściej są wybierani w procesach rekrutacyjnych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Systim

Księgowość przez Internet – online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama