Kategorie

Studia

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zezwolenie na pracę nie jest wymagane od cudzoziemca, który jest absolwentem studiów wyższych ukończonych w Polsce. Dotyczy to uczelni publicznych i prywatnych. A jak jest ze studiami zaocznymi? Czy studia niestacjonarne również zwalniają z obowiązku uzyskania zezwolenia? Kiedy jeszcze cudzoziemiec nie musi posiadać zezwolenia na pracę?
Eksperci przewidują, jak koronawirus zmieni rynek pracy. Na znaczeniu zyskają zawody pozwalające na pracę zdalną. Które kierunki studiów mogą stać się bardziej popularne?
Zaliczanie okresu nauki do stażu pracy określa art. 155 Kodeksu pracy i ma znaczenie przy ustalaniu liczby dni urlopu wypoczynkowego danego pracownika. Prawo do urlopu wypoczynkowego i jego wymiar zależą bowiem od długości stażu pracy pracownika. Do stażu wlicza się lata nauki pracownika.