REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Niedziela handlowa - czerwiec 2021

Redakcja
Czy 13 czerwca, 20 czerwca, 27 czerwca 2021 r. to niedziela handlowa?
Czy 13 czerwca, 20 czerwca, 27 czerwca 2021 r. to niedziela handlowa?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Niedziela handlowa - czerwiec 2021 r. ma 4 niedziele. Czy 13 czerwca, 20 czerwca lub 27 czerwca jest niedziela handlowa? Kalendarz niedziel handlowych.

Niedziela handlowa - czerwiec 2021 r.

Czerwiec należy to jednego z miesięcy roku kalendarzowego, kiedy występuje niedziela handlowa. W 2021 r. czerwiec ma 4 niedziele:

REKLAMA

Autopromocja
 1. 6 czerwca 2021 r.
 2. 13 czerwca 2021 r.
 3. 20 czerwca 2021 r.
 4. 27 czerwca 2021 r.

Która z niedziel czerwca jest handlowa?

Czerwiec 2021 - niedziela handlowa [KALENDARZ]

Czerwiec 2021 - niedziela handlowa [KALENDARZ]

3 czerwca - Boże Ciało (dzień wolny od pracy), 23 czerwca - Dzień Ojca

Infor

Pamiętaj, 23 czerwca wypada Dzień Ojca. Czytaj więcej o prawach taty po urodzeniu dziecka >>>

6 czerwca - czy to niedziela handlowa?

Pierwszą niedzielę miesiąca czerwca czyli 6 czerwca 2021 r. mamy już za sobą. Była to niedziela niehandlowa i wypadała w czasie długiego czerwcowego weekendu (3 czerwca w czwartek - Boże Ciało).

13 czerwca - czy to niedziela handlowa?

Druga niedziela czerwca to 13 czerwca 2021 r. Czy najbliższa niedziela będzie handlowa? Okazuje się, że nie występuje ona w kalendarzu niedziel handlowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

20 czerwca - czy to niedziela handlowa?

Trzecia niedziela to 20 czerwca 2021 r. Tego dnia także sklepy będą zamknięte. Kiedy będzie więc niedziela handlowa? Pozostała już tylko jedna niedziela.

27 czerwca - czy to niedziela handlowa?

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedziele w czerwcu każdego roku ostatnia niedziela miesiąca jest niedzielą handlową. W 2021 r. wypada ona 27 czerwca. Tego dnia handel jest dozwolony. Sprawdź również wyjątki od zakazu handlu w niedziele. Jakie podmioty mogą handlować zawsze? Przeczytaj: Niedziela handlowa 2021 – kalendarz

Czy dziś/jutro jest niedziela handlowa?

O tym, czy w najbliższym czasie jest niedziela handlowa dowiesz się z kalendarza niedziel handlowych. W całym roku jest tylko 7 niedziel z dozwolonym handlem i należą do nich:

 1. 31 stycznia 2021 r.
 2. 28 marca 2021 r.
 3. 25 kwietnia 2021 r.
 4. 27 czerwca 2021 r.
 5. 29 sierpnia 2021 r.
 6. 12 grudnia 2021 r.
 7. 19 grudnia 2021 r.

Jeśli danej niedzieli nie ma na powyższej liście, jest to niedziela z zakazem handlu.

Kiedy jest najbliższa niedziela handlowa?

Najbliższa niedziela handlowa wypada w czerwcu - 27 czerwca 2021 r. W lipcu nie będzie żadnej handlowej niedzieli, a na kolejną poczekamy aż do 29 sierpnia 2021 r.

Niedziela handlowa w 2021 r. - kalendarz

Kalendarz niedziel handlowych zawiera 7 stałych niedziel:

 1. ostatnia niedziela stycznia,
 2. niedziela poprzedzająca bezpośrednio I Dzień Wielkiej Nocy,
 3. ostatnia niedziela kwietnia,
 4. ostatnia niedziela czerwca,
 5. ostatnie niedziela sierpnia,
 6. i 7. 2 niedziele poprzedzające bezpośrednio Boże Narodzenie.

W 2021 r. będą to następujące dni:

Niedziela handlowa 2021 styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień kalendarz

shutterstock

Regulacja dotyczące niedziel handlowych i niehandlowych wpływa na zasady ustalania czasu pracy pracowników wykonujących pracę w handlu. W razie kontroli PIP nieprzestrzeganie przepisów o czasie pracy (powierzanie w niedziele niehandlowe wykonywania pracy w handlu lub wykonywania czynności związanych z handlem pracownikowi lub zatrudnionemu) może skutkować odpowiedzialnością pracodawcy w postaci nałożenia kary grzywny od 1000 do nawet 100 000 zł.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dziennik Ustaw z 2019, poz. 466 z późn. zm.)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, a czego boją się zetki?

Pracownicy pokolenia Z są postrachem pracodawców, HR-owców i rekruterów. A czego boją się zetki? Czy pokolenie Z jest przygotowane do wejścia na rynek pracy?

Świadczenia dla osób niepełnosprawnych 2024 i 2025 r. Jak wystąpić, wysokość, terminy

Poniżej znajduje się zbiór świadczeń dla osób niepełnosprawnych wraz z informacjami o tym, jakie warunki należy spełniać by ubiegać się o konkretne świadczenia, jak o nie wystąpić, a także o ich wysokości.

MRPiPS: Rząd poprze projekt ustawy dotyczącej renty wdowiej. W czwartek będzie drugie czytanie w Sejmie. Jakie zmiany zaproponował rząd?

Rząd poprze obywatelski projekt ustawy w sprawie renty wdowiej - poinformowała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. W czwartek, 25 lipca, Sejm przeprowadzi drugie czytanie projektu.

Czy można zwolnić pracownika w wieku przedemerytalnym? Oczywiście, że można!

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi w wieku przedemerytalnym. Prawo pracy przewiduje jednak przypadki, gdy taka ochrona nie przysługuje pracownikowi i możliwe jest zwolnienie go z pracy. Co to za przypadki?

REKLAMA

Świadczenie rehabilitacyjne 2024 i 2025 r. Dla kogo, jak wystąpić, wysokość

Przy przedłużającej się chorobie warto pamiętać, że po wyczerpaniu limitu zasiłku chorobowego, można wystąpić o dodatkowe świadczenie, dzięki któremu będzie można dalej dochodzić do siebie. Sprawdź, czym jest świadczenie rehabilitacyjne, komu przysługuje, jak o nie wystąpić, a także jaka jest wysokość tego świadczenia.

Pracodawcy chcą wiedzieć o dorabianiu i dodatkowych umowach pracownika. Dlaczego?

Dlaczego pracodawcy chcą wiedzieć o dodatkowych umowach pracownika? Okazuje się, że widzą w nich zagrożenie. Czy pracownik musi informować głównego pracodawcę o podejmowanych dodatkowych zleceniach i dorabianiu do podstawowego wynagrodzenia?

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Jakie są założenia tej ustawy? Co z minimalnym wynagrodzeniem w 2025 r.?

Rząd pracuje nad projektem nowej ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Nowa ustawa wdraża dyrektywę dotyczącą minimalnych wynagrodzeń w Unii Europejskiej. Kiedy minimalne wynagrodzenie zostanie ustalone według nowych przepisów?

Zaległy urlop do 30 września 2024

Zbliża się ważny termin, którego pracownicy i pracodawcy nie powinni przegapić. Z dniem 30 września 2024 r. przedawnią się niewykorzystane urlopy, które przysługiwały za rok 2020 r. a które powinny być udzielone najpóźniej do 30 września 2021 r. 

REKLAMA

Mężczyźni do 55 roku życia i kobiety do 50 roku życia muszą zdecydować do końca lipca 2024 r. - ZUS czy OFE?

Mężczyźni do 55 roku życia i kobiety do 50 roku muszą zdecydować do końca lipca 2024 r. - gdzie będzie trafiać składka emerytalna? Na subkonto w ZUS czy do OFE? Kolejne okno transferowe będzie otwarte dopiero w 2028 roku.

Skrócone lekcje w roku szkolnym 2024/25. We wrześniu zmienić się mają kolejne przepisy

Kiedy słupek rtęci rośnie, a temperatury w Polsce są z roku na rok coraz wyższe, wydajność pracowników może spadać ale i wydajność uczniów podczas lekcji również może być niższa. Planowane są więc zmiany w edukacji. Mają być skrócone lekcje w roku szkolnym 2024/25, ponieważ we wrześniu mają zmienić się kolejne przepisy w zakresie pracy i nauki w upały.

REKLAMA