Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy: Adaptacja prawa pracy do zmieniających się realiów zawodowych

Jednym z kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, jest zagadnienie bezpieczeństwa i higieny pracy
Jednym z kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, jest zagadnienie bezpieczeństwa i higieny pracy
shutterstock

W dzisiejszych dynamicznych czasach, świat pracy ulega ciągłym zmianom. Nowe technologie, rozwój sektorów gospodarki i zmieniające się preferencje pracowników powodują konieczność dostosowania prawa pracy do współczesnych realiów. 

rozwiń >

Jednym z kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, jest zagadnienie bezpieczeństwa i higieny pracy. Nowe wyzwania z tym związane wymagają adaptacji i aktualizacji przepisów prawnych, aby zapewnić optymalne warunki pracy i ochronę zdrowia pracowników.

Nowe technologie: wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństwa pracowników

Rozwój technologiczny i automatyzacja procesów przemysłowych niosą za sobą zarówno korzyści, jak i zagrożenia dla bezpieczeństwa pracowników. Nowoczesne maszyny i urządzenia mogą znacznie zwiększyć wydajność i efektywność, ale jednocześnie stwarzają nowe ryzyko dla zdrowia i życia pracowników. Dlatego konieczne jest dostosowanie prawa pracy do zapewnienia odpowiednich standardów bezpieczeństwa w obszarze nowych technologii.

Gig economy i elastyczność rynku pracy: nowe wyzwania BHP

Ponadto, coraz większa elastyczność rynku pracy i rozwój tzw. gig economy (ekonomii gigowej) sprawiają, że tradycyjne modele zatrudnienia ulegają zmianie. Pracownicy często pracują jako samozatrudnieni lub wykonują krótkoterminowe kontrakty, co stawia nowe wyzwania z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Wielu pracowników gig economy pracuje w różnych miejscach i sektorach, co wiąże się z koniecznością dostosowania przepisów prawnych do tych dynamicznych realiów i zapewnienia im takiej samej ochrony jak tradycyjni pracownicy.

Praca zdalna: unikalne zagrożenia i potrzeba regulacji

Jednym z kluczowych aspektów nowych wyzwań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy jest rozwój telepracy i pracy zdalnej. Pandemia COVID-19 przyspieszyła proces adaptacji do tych form pracy, jednak wiąże się to z unikalnymi zagrożeniami dla pracowników. Zdalni pracownicy często nie mają dostępu do tradycyjnych miejsc pracy, co oznacza, że muszą samodzielnie zadbać o swoje warunki pracy i ergonomiczne środowisko. Nowe regulacje prawne powinny uwzględniać te zmienne warunki i zapewnić odpowiednie zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w przypadku pracy zdalnej.

Zmieniające się realia zawodowe wymagają również elastyczności i dostosowania przepisów prawnych w zakresie szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy. Tradycyjnie szkolenia z BHP były realizowane na terenie przedsiębiorstw lub w ramach regularnych spotkań w miejscu pracy. Jednak w przypadku pracowników gig economy, samozatrudnionych lub pracujących zdalnie, konieczne jest znalezienie alternatywnych sposobów szkolenia, które będą skuteczne i dostępne dla wszystkich pracowników.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szkolenia online: nowe podejście do bezpieczeństwa i higieny pracy

W tym kontekście, rozwój szkoleń online i e-learningu staje się coraz bardziej istotny. Pracownicy mogą uczestniczyć w interaktywnych kursach online, które obejmują tematy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Tego rodzaju szkolenia mogą być dostosowane do różnych sektorów i specyfiki pracy, a także dostępne w elastycznym czasie i miejscu. Również regularne aktualizacje w zakresie przepisów i nowych zagrożeń dla bezpieczeństwa pracy mogą być przekazywane drogą elektroniczną, zapewniając pracownikom dostęp do najnowszych informacji.

Jednak wprowadzenie szkoleń online nie powinno zastępować tradycyjnych form edukacji. Nadal istnieje potrzeba szkoleń praktycznych, zwłaszcza dla pracowników, którzy wykonują fizyczne zadania w środowisku pracy. Przepisy prawne powinny uwzględniać tę różnorodność i dążyć do zapewnienia odpowiedniego zakresu szkoleń zarówno online, jak i offline, w zależności od potrzeb sektorów i rodzajów pracy.

Rola inspektorów pracy w zapewnieniu ochrony pracowników

Wraz z adaptacją prawa pracy do zmieniających się realiów zawodowych, istotnym aspektem jest wzmacnianie roli organów nadzoru i inspekcji pracy. Inspektorzy powinni być wyposażeni w odpowiednie narzędzia i uprawnienia do przeprowadzania kontroli w miejscach pracy, zarówno tradycyjnych, jak i tych, które wiążą się z nowymi formami zatrudnienia. Ich rola polega na monitorowaniu przestrzegania przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, identyfikowaniu zagrożeń oraz egzekwowaniu odpowiednich sankcji w przypadku ich naruszeń.

Świadomość i odpowiedzialność: kluczowe czynniki w tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy

Wreszcie, ważne jest również budowanie świadomości i odpowiedzialności wśród pracodawców i pracowników. Pracodawcy powinni być świadomi swoich obowiązków w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków pracy i ochrony zdrowia pracowników, a także inwestować w odpowiednie środki i szkolenia. Pracownicy natomiast powinni mieć świadomość swoich praw i obowiązków, zgłaszać wszelkie naruszenia i brać aktywny udział w tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy. Rola związków zawodowych i organizacji pracowniczych staje się również istotna w walce o lepsze warunki pracy i ochronę zdrowia pracowników.

W miarę jak realia zawodowe się zmieniają, adaptacja prawa pracy staje się nieodzowna. Wprowadzenie nowych regulacji prawnych, które uwzględniają bezpieczeństwo i higienę pracy w kontekście nowych form zatrudnienia, pracy zdalnej i gig economy, jest kluczowym krokiem w zapewnieniu ochrony pracowników. Konieczne jest ciągłe monitorowanie i ocena skuteczności tych regulacji oraz dostosowywanie ich do zmieniających się potrzeb i wyzwań.

Wnioski płynące z analizy wpływu nowych regulacji prawnych na relacje w miejscu pracy są pozytywne. Działania podejmowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i higieny pracy przyczyniają się do poprawy warunków życia i pracy pracowników, a także do wzrostu efektywności i produktywności przedsiębiorstw. Pracownicy, którzy czują się bezpiecznie i chronieni, są bardziej zmotywowani i zaangażowani w wykonywanie swoich obowiązków. Pracodawcy, którzy spełniają odpowiednie standardy bezpieczeństwa, zyskują również pozytywny wizerunek i reputację, co przyczynia się do pozyskiwania i utrzymania wykwalifikowanej siły roboczej.

Równowaga między postępem a ochroną: adaptacja prawa pracy do zmieniających się realiów zawodowych

Jednak nie należy zapominać, że proces adaptacji prawa pracy do zmieniających się realiów zawodowych jest ciągły i wymaga ciągłej oceny i ulepszania. Nowe technologie, zmieniające się preferencje pracowników i rozwój rynku pracy będą nadal stawiać przed nami nowe wyzwania. Właśnie dlatego istotne jest, aby odpowiednie organy rządowe, organizacje pracownicze, pracodawcy i pracownicy współpracowali ze sobą i kontynuowali dialog w celu doskonalenia prawa pracy i tworzenia optymalnych warunków pracy dla wszystkich.

Wniosek jest taki, że dostosowanie prawa pracy do zmieniających się realiów zawodowych jest niezbędne dla zapewnienia ochrony pracowników i tworzenia bezpiecznych i higienicznych miejsc pracy. Nowe wyzwania związane z gig economy, pracą zdalną i rozwijającymi się technologiami wymagają odpowiednich regulacji, które uwzględniają te zmienne i zapewniają ochronę pracowników. Właściwa równowaga między pracodawcami a pracownikami może być osiągnięta poprzez stałe monitorowanie, aktualizację i doskonalenie prawa pracy w odpowiedzi na zmieniające się realia zawodowe. Tylko w ten sposób będziemy w stanie sprostać nowym wyzwaniom i zapewnić harmonię między postępem gospodarczym a ochroną pracowników.

Aspekty psychospołeczne pracy: dbanie o zdrowie psychiczne pracowników

W kontekście adaptacji prawa pracy do zmieniających się realiów zawodowych, istotne jest również uwzględnienie aspektów psychospołecznych pracy. Coraz częściej zwraca się uwagę na dobrostan psychiczny pracowników i zapobieganie stresowi zawodowemu. Zmieniające się warunki pracy, wysokie wymagania, presja czasowa i brak równowagi między życiem zawodowym a osobistym mogą negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne pracowników. Dlatego nowe regulacje prawne powinny obejmować również środki ochrony psychologicznej w miejscu pracy, takie jak programy wsparcia emocjonalnego, edukacja dotycząca radzenia sobie ze stresem i zapobieganie mobbingowi.

Nowe technologie i bezpieczeństwo pracy: specjalne przepisy i szkolenia

Ponadto, rozwój nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, robotyka i automatyzacja, powoduje powstanie nowych zagrożeń związanych z bezpieczeństwem pracy. Wprowadzenie robotów, dronów czy systemów automatyzacji może wymagać opracowania specjalnych przepisów dotyczących bezpiecznego korzystania z tych technologii. Pracodawcy muszą dostosować procedury i szkolenia, aby pracownicy byli świadomi ryzyka związanego z nowymi technologiami i wiedzieli, jak zapewnić swoje bezpieczeństwo w ich obecności.

Współpraca i dialog: kluczem do skutecznego systemu ochrony pracowników

Wszystkie te zmiany i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy wymagają również większej współpracy między różnymi stronami zainteresowanymi, takimi jak rządy, organy nadzoru, pracodawcy, pracownicy i organizacje społeczne. Dialog i wspólna praca nad opracowaniem nowych regulacji i standardów są kluczowe dla osiągnięcia efektywnego systemu ochrony pracowników.

Podsumowując, nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy wynikające z zmieniających się realiów zawodowych wymagają adaptacji prawa pracy. Przepisy prawne powinny uwzględniać nowe formy zatrudnienia, pracę zdalną, gig economy i rozwijające się technologie, zapewniając odpowiednie standardy bezpieczeństwa i higieny pracy. Współpraca między różnymi stronami zainteresowanymi oraz stała ocena i ulepszanie przepisów są kluczowe dla osiągnięcia harmonii między postępem gospodarczym a ochroną pracowników. Tylko w ten sposób będziemy mogli tworzyć bezpieczne, zdrowe i godne warunki pracy dla wszystkich pracowników.

Reklama
Oprac. Piotr T. Szymański
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(2)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • No nie mogę.
  2023-05-24 09:19:05
  Chyba autor popłynął. Automatyzacja zmniejsza zagrożenia. Zmniejsza zatrudnienie, wprowadza się systemy kontroli i dostępu. Pracownik tylko przychodzi i naciska guzik decyzyjny. Pełen serwis przeprowadza tylko firma wyspecjalizowana. Chyba że to firma Janusz kupiłem i robię serwis sam.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Uprawnienia rodzicielskie
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Ile tygodni urlopu macierzyńskiego można maksymalnie wykorzystać jeszcze przed porodem?
nie ma takiej możliwości
3
6
9 - tylko jeśli pracodawca wyrazi na to zgodę
Następne
Kadry
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zmiany w minimalnym wynagrodzeniu, ochrona działaczy związkowych w kpc, 600 zł miesięcznie dla pracowników DPS. Porozumienie NSZZ "Solidarność" z rządem

7 czerwca 2023 r. w Hucie Stalowa Wola odbyła się uroczystość, podczas której doszło do podpisania porozumienia rząd – NSZZ "Solidarność". W ramach tego porozumienia ustalono m.in. zmiany w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu, zapewnienie ochrony działaczy związkowych w kodeksie postępowania cywilnego, wypłatę dodatku w kwocie 600 zł miesięcznie dla pracowników domów pomocy społecznej (za okres od 1 kwietnia do końca 2023 roku)  i zaprzestanie procesu wygaszania emerytur pomostowych. 

Boże Ciało 2023: Czy piątek 9 czerwca jest wolny od pracy?

Boże Ciało to dzień, który w Polsce jest ustawowo wolny od pracy. Wyjaśniamy, czy takie same reguły dotyczą piątku 9 czerwca.  

Prawa młodocianych pracowników. O czym powinni wiedzieć rodzice?

Większość pracodawców deklaruje, że chętnie zatrudniłoby (np. na wakacje) pracownika młodocianego. W krajach zachodnich pracujący nastolatek nikogo nie dziwi. W Polsce ten widok nie jest jeszcze powszechny – z danych CBOS wynika, że co piąty uczeń szkoły ponadpodstawowej podejmował w wakacje etat. Większość nadal nie robi tego, mimo że prawo im na to pozwala. Przepisów dot. zatrudniania nieletnich nie znają również rodzice. Warto jednak wiedzieć, na jaką ochronę prawną mogą liczyć małoletni.

Dla osoby z zewnątrz branża IT może wydawać się tajemnicza. Rozmowa z Piotrem Cichoszem, programistą i blogerem

„Naturalną ścieżką rozwoju programisty jest obcowanie z technologią i komputerami od małego. Liceum o profilu informatyczno-matematycznym, a następnie studia informatyczne. Wszystko to daje bardzo mocne podstawy teoretyczne. Kolejny etap to praktyka. Im wcześniej się zacznie tym lepiej” – mówi Piotr Cichosz. 

Branża IT. Polacy podziwiają, doceniają i chcieliby tam pracować – co ich motywuje?

Czterdzieści pięć procent Polaków chciałoby pracować w IT, a aż siedemdziesiąt pięć procent doradziłoby swoim dzieciom kształcenie w kierunku związanym z programowaniem. Jednak tylko 30 proc. badanych zastanawia się nad podjęciem nauki w celu przejścia do IT. Główną motywacją są pieniądze, jakie zarabiają specjaliści IT. 

Co po maturze? Absolwenci liceów chcą pracować podczas studiów. Stawiają na branżę IT

Część licealistów planuje swoją przyszłość od lat, inni dopiero po egzaminach maturalnych podejmą kluczowe decyzje. Aż 60% z nich połączy studia z pracą, a co piąty absolwent poświęci się wyłącznie nauce. Choć większość z nich obawia się wejścia na rynek pracy (57%), głównie z powodu braku doświadczenia i odpowiednich umiejętności, to ma wobec pierwszego zajęcia konkretne oczekiwania finansowe. 38% zapytanych chciałoby na początku zarabiać od 5 tys. do 7 tys. zł miesięcznie. Najbardziej perspektywiczną branżą w opinii co drugiego licealisty jest IT.

Stopa bezrobocia w maju wyniosła 5,1 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w maju 5,1 proc., 0,1 pkt. proc. mniej niż w kwietniu – wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Najniższe bezrobocie w maju zanotowano w Wielkopolsce (3 proc.).

Piątek po Bożym Ciele: Jak są otwarte sklepy?

Piątek po Bożym Ciele przypada w czasie, kiedy wiele osób korzysta z czterodniowego długiego weekendu. Gdzie i w jakich godzinach będziemy mogli zrobić tego dnia zakupy? Sprawdziliśmy, jak w piątek po Bożym Ciele są otwarte sklepy.

Praca cudzoziemców. Jak zalegalizować pracę obcokrajowca

Zezwolenie na pracę, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi i powiadomienie o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy legalizują pracę cudzoziemców, którzy legalnie przebywają w RP. Jakie są różnice między tymi formami? Odpowiadamy. 

Kadry: Iwona Wencel nową VP HR WeNet Group

Do zespołu WeNet Group S.A. spółki specjalizującej się w doradztwie internetowym, od czerwca dołączyła Iwona Wencel, obejmując stanowisko VP HR. Iwona Wencel będzie ściśle współpracować z zarządem oraz dyrektor personalną Dorotą Malarską, aby rozwinąć i wzmocnić funkcję HR.

Zmniejszenie lub zawieszenie emerytur lub rent od 1 czerwca 2023 r.

Zmniejszenie lub zawieszenie emerytur lub rent od 1 czerwca 2023 r. - jak będzie to wyglądało? Ile wynosiło przeciętne wynagrodzenie w pierwszym kwartale 2023 r.? Jak ustalić czy doszło do przekroczenia rocznej kwoty podstawy wymiaru składek? Jakie świadczenia mogą być zmniejszone czy zawieszone?

Rynek pracy. Jakie zmiany przygotowują polskie firmy HR Tech

Gra badająca kompetencje miękkie kandydatów, narzędzie sprawdzające umiejętności programistów bez długotrwałych testów kodowania czy platforma do neuronauki, dzięki której pracownicy poświęcając 5 minut dziennie zwiększają swoje kwalifikacje. Polski rynek branży HR Tech liczący ponad 300 firm, z roku na rok rozwija się i pomaga zmienić to, w jaki sposób przebiegają m.in. procesy rekrutacyjne w firmach, szkolenia czy kadry i płace. Polskie Forum HR, zrzeszające największe firmy z branży usług HR, wyłoniło w konkursie trzy podmioty: Rankode, ReQiu i SeeWidely, które prezentowały najbardziej innowacyjne rozwiązania.

Praca w wakacje: Ranking prac, za które można zarobić najwięcej (nawet tysiąc złotych w weekend!)

Za nami egzaminy maturalne, koniec roku akademickiego tuż za pasem. Dla jednych wakacje to pora odpoczynku, dla innych najlepszy czas na pracę dorywczą i zasilenie budżetu. Eksperci Tikrow, aplikacji z ofertami pracy natychmiastowej, przygotowali zestawienie najlepiej płatnych zajęć tego lata. 

Praca cudzoziemców. Zezwolenie na pracę a rodzaj umowy

Zezwolenie na pracę legalizuje pracę cudzoziemca z kraju trzeciego. Jedną z informacji widniejącą na dokumencie jest rodzaj umowy, którą pracodawca powinien zawrzeć z cudzoziemcem. Co na ten temat czytamy w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy? 

Benefity pracownicze w Polsce i Europie. Pieniądze to nie wszystko

Aż 93% pracodawców jest zaniepokojonych możliwym odejściem pracowników – takie dane podaje portal LinkedIn. Oprócz odpowiednio wysokiego wynagrodzenia sposobem na ich zatrzymanie mogą być atrakcyjne świadczenia pozapłacowe. 

Bezpieczeństwo w transporcie. Jak wykryć, że kierowca ciężarówki przysypia

Monitorowanie oczu kierowcy było do niedawna podstawą technologii stosowanych do wykrywania zasypiania za kierownicą. Japońscy naukowcy odkryli, że kluczowe znaczenie ma monitorowanie nie tylko oczu, ale także całego ciała kierowcy.

Optymalizacja czasu pracy. Skompresowany tydzień pracy w Deloitte

Dział Doradztwa Podatkowego firmy doradczej Deloitte został objęty rocznym programem pilotażowym w zakresie optymalizacji czasu pracy. Ma on sprawdzić gotowość firmy na wprowadzenie optymalizacji czasu pracy. Pracownicy testują m.in. skompresowany tydzień pracy.

Praca nocą: Komu, kiedy i za ile wolno pracować w nocy

Praca w porze nocnej ma specjalną regulację w Kodeksie pracy. Przepisy określają warunki wykonywania pracy w tej porze oraz świadczenia przysługujące z tego tyłu pracownikowi. Kiedy przypada pora nocna? Co należy się za pracę w nocy?

Dni wolne od pracy we Włoszech: Świętowanie, równowaga i dziedzictwo kulturowe

Dni wolne od pracy odgrywają istotną rolę we włoskim systemie pracy, zapewniając pracownikom odpowiednią równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Włochy mają bogatą tradycję świąt i dni wolnych, które są hołdem dla kultury, historii i religii tego kraju. W tym artykule przyjrzymy się dniom wolnym od pracy we Włoszech, ich znaczeniu i wpływowi na pracowników.

Włochy – Dni wolne od pracy 2023

Włochy posiadają umiarkowaną liczbę dni wolnych od pracy. W ciągu roku jest jedenaście ogólnowłoskich dni wolnych. Kiedy przypadają dni wolne od pracy we Włoszech?

Badania okresowe. Co zmieni odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego

Stan zagrożenia epidemicznego może zostać odwołany już z końcem czerwca. Zakończenie tego stanu będzie wiązało się z obowiązkiem odnowienia badań okresowych pracowników, który był czasowo zawieszony. Nie przegap tych terminów! 

Praca platformowa: Rewolucja na rynku pracy

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii i internetu, w ostatnich latach możemy zaobserwować dynamiczny rozwój pracy platformowej. Ten nowy model zatrudnienia staje się coraz bardziej popularny i wpływa na wiele aspektów naszego życia zawodowego. Praca platformowa, zwana również gospodarką współdzielenia, to forma zatrudnienia, w której pracownicy wykonują krótkoterminowe zadania lub oferują swoje usługi za pośrednictwem platform internetowych.

Legitna praca. Inspekcja pracy troszczy się o młodzież

Upowszechnienie wiedzy dotyczącej prawa pracy, uświadamianie zagrożeń czyhających na młodych pracowników w ich pierwszej pracy oraz informowanie o możliwości skorzystania z pomocy w zakresie prawa pracy to główne cele kampanii „Legitna praca”. Państwowa Inspekcja Pracy kieruje ją do młodych osób, które właśnie wkraczają na rynek pracy. 

Jak radzić sobie ze stresem w pracy. Rozmowa z Magdaleną Kaźmierczak

Praca potrafi być stresująca. To banalne stwierdzenie, z którym zgodzi się chyba każdy pracownik i pracodawca. „To co najczęściej wskazywane jest jako źródło stresu w pracy to zbyt duże przeciążenie obowiązkami, brak poczucia kontroli nad tym co robimy, brak możliwości wyrażania siebie oraz konflikty i nieporozumienia pomiędzy współpracownikami” – mówi Magdalena Kaźmierczak, psycholog. Jak zatem radzić sobie ze stresem w pracy? Pani psycholog ma kilka dobrych rad. Zachęcamy do lektury. 

Wynagrodzenia. Ponad połowa pracowników biurowych w Polsce jest niezadowolona

Niesatysfakcjonujące wynagrodzenie jest jednym z głównym powodów żalu dzisiejszych pracowników – wynika z badania portalu pracy RocketJobs.pl. Co piąty z nich żałuje, że nie wybrał lepiej płatnego zawodu, a co czwarty, że nie prosił o podwyżkę. Czemu pieniądze wciąż są tematem tabu dla tak dużej liczby zatrudnionych i jakie są bariery w osiągnięciu satysfakcji finansowej?