| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Program rozwoju utalentowanych pracowników – studium przypadku

Program rozwoju utalentowanych pracowników – studium przypadku

Realizację programu Talenty w Aster rozpoczęto na przełomie lat 2007 i 2008, czyli w czasie, gdy rynek pracy w Polsce był rynkiem pracownika. Chodziło więc o zatrzymanie kluczowych pracowników, rozchwytywanych przez inne firmy. W Aster uznano, że dobrym rozwiązaniem będzie projekt służący rozwojowi osobistemu najlepszych zatrudnionych kierowników, czyli tzw. talentów. Program zakładał kompleksowe szkolenie i wspieranie rozwoju i motywacji tych, którzy mieli niebawem wspierać działania managementu firmy.

Talenty w wirze nowych zadań

Kolejnymi, po warsztatach, fazami programu Talenty były sesje coachingowe, analiza wyników, a także analiza zachowań oraz pytań w czasie warsztatów. Odbywały się spotkania trenerów z przełożonymi talentów – byli oni zapoznawani z wynikami testów oraz opiniami trenerów o pracownikach.

Dalsza praca uczestników programu nad swoim rozwojem była wspomagana coachingiem. Powierzano im też specjalne zadania, w których mogli rozwijać swoje kompetencje i zdobywać nowe umiejętności zawodowe. Zbiegło się to w czasie z realizacją dużych projektów w firmie, bowiem firma Aster wchodziła wtedy na kolejny etap rozwoju – talenty mogły się więc włączyć w nowe projekty i zadania zawodowe. Ważną rolę odegrali w tym procesie przełożeni, którzy konstruowali dla nich zadania w bardziej przemyślany sposób.

Działania po programie

Program Talenty nie był końcem procesu rozwojowego zaplanowanego dla najbardziej utalentowanych pracowników Aster. Następnym krokiem było zapoczątkowanie procesu mentoringu dla najlepszych. Mentorami dla talentów mają być dyrektorzy departamentów. Wybrane talenty będą w najbliższym czasie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, prowadząc zajęcia dla studentów informatyki na jednej w wyższych uczelni.

Program Talenty sprawił, że firma zatrzymała cennych pracowników. Wsparli oni management Aster w okresie wzmożonego rozwoju firmy. Talenty pracowników zostały wykorzystane z korzyścią dla firmy i dla nich samych.

Firma Aster to spółka telekomunikacyjna wysokich technologii. Jest liderem na skalę całego kraju we wprowadzaniu nowych usług, począwszy od telefonii analogowej i cyfrowej, przez telewizję cyfrową, VOD, HD, kończąc na internecie. Aster prowadzi również kompleksową sprzedaż produktów do biznesu. Jako pierwsza w Polsce spółka uruchomiła usługę quadruple play, w której skład wchodzą telewizja analogowa i cyfrowa, szerokopasmowy internet, telefonia stacjonarna i telefonia komórkowa. Obecnie posiada około 380 tys. abonentów i 700 pracowników w trzech miastach.

@RY1@i13/2011/006/i13.2011.006.000.0034.001.jpg@RY2@

Polecamy artykuły

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK