| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Finansowanie studiów podyplomowych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Finansowanie studiów podyplomowych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Od lat czekasz na awans? A może szukasz nowej pracy? Chcesz dostać podwyżkę? Nie wiesz, jak udowodnić szefowi, że chcesz się rozwijać i jesteś otwarty na nową wiedzę? Warto zatem skorzystać z oferty tanich studiów podyplomowych dofinansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dlaczego warto się uczyć

Celem działania, które w ramach PO KL realizuje PARP, jest podnoszenie i dostosowanie do wymogów gospodarki opartej na wiedzy kwalifikacji pracowników i przedsiębiorców.

Dlaczego akurat taki cel? Realizacja tego celu służyć ma zarówno wzmocnieniu konkurencyjności przedsiębiorstw, jak i zachowaniu istniejących miejsc pracy oraz równowagi pomiędzy elastycznością i konkurencyjnością a bezpieczeństwem zatrudnienia.

Wyzwania w zakresie zmian technologicznych zachodzące w świecie niosą ze sobą konieczność stałej aktualizacji wiedzy. Minęły już czasy, w których ukończenie studiów wyższych dawało zasób wiedzy wystarczający na całe życie. Odpowiedzią na dynamiczne zmiany zachodzące w gospodarce jest idea kształcenia ustawicznego, czyli uczenia się przez całe życie. Świadomość korzyści płynących z podnoszenia swoich kwalifikacji wśród pracowników przedsiębiorstw jest coraz większa i co roku rośnie liczba osób zainteresowanych podjęciem nauki na studiach podyplomowych.

Dotacje dla uczelni

Dotychczasowe doświadczenia wykorzystania możliwości finansowania szkoleń i podnoszenia kwalifikacji pracowników świadczą o potrzebie kontynuacji tych działań i zasadności prowadzenia dalszych edycji szkoleń i studiów podyplomowych dla kadr polskich przedsiębiorstw finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na początku każdego roku PARP ogłasza konkursy na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.1.1 PO KL. Uczelnie wyższe zainteresowane zdobyciem środków unijnych na organizację studiów podyplomowych przygotowują wnioski o dofinansowanie i składają je do PARP w odpowiedzi na ogłoszony konkurs. Wszystkie projekty złożone w ramach konkursu są oceniane przez Komisję Oceny Projektów, której zadaniem jest wyłonienie najlepszych wniosków aplikacyjnych. Na dofinansowanie mogą liczyć te wnioski, które stanowią odpowiedź na faktyczne problemy, z jakimi borykają się pracownicy przedsiębiorstw, mają precyzyjnie określone cele, racjonalnie skonstruowany budżet oraz zapewniają możliwość zrekrutowania zaplanowanej liczby uczestników i sprawnej realizacji projektu.

W 2008 roku PARP dofinansowała 20 projektów studiów podyplomowych. W odpowiedzi na konkurs ogłoszony w bieżącym roku wpłynęło 171 wniosków. Nowe edycje studiów podyplomowych dofinansowanych przez PARP ruszą już w październiku. Maksymalny czas trwania projektu to 36 miesięcy.

Czytaj także

Autor:

kierowni Sekcji Zespół Instrumentów Szkoleniowych w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Źródło:

INFOR
Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK