| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > HRM > Szkolenia i rozwój > Finansowanie studiów podyplomowych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Finansowanie studiów podyplomowych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Od lat czekasz na awans? A może szukasz nowej pracy? Chcesz dostać podwyżkę? Nie wiesz, jak udowodnić szefowi, że chcesz się rozwijać i jesteś otwarty na nową wiedzę? Warto zatem skorzystać z oferty tanich studiów podyplomowych dofinansowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dlaczego warto się uczyć

Celem działania, które w ramach PO KL realizuje PARP, jest podnoszenie i dostosowanie do wymogów gospodarki opartej na wiedzy kwalifikacji pracowników i przedsiębiorców.

Dlaczego akurat taki cel? Realizacja tego celu służyć ma zarówno wzmocnieniu konkurencyjności przedsiębiorstw, jak i zachowaniu istniejących miejsc pracy oraz równowagi pomiędzy elastycznością i konkurencyjnością a bezpieczeństwem zatrudnienia.

Wyzwania w zakresie zmian technologicznych zachodzące w świecie niosą ze sobą konieczność stałej aktualizacji wiedzy. Minęły już czasy, w których ukończenie studiów wyższych dawało zasób wiedzy wystarczający na całe życie. Odpowiedzią na dynamiczne zmiany zachodzące w gospodarce jest idea kształcenia ustawicznego, czyli uczenia się przez całe życie. Świadomość korzyści płynących z podnoszenia swoich kwalifikacji wśród pracowników przedsiębiorstw jest coraz większa i co roku rośnie liczba osób zainteresowanych podjęciem nauki na studiach podyplomowych.

Dotacje dla uczelni

Dotychczasowe doświadczenia wykorzystania możliwości finansowania szkoleń i podnoszenia kwalifikacji pracowników świadczą o potrzebie kontynuacji tych działań i zasadności prowadzenia dalszych edycji szkoleń i studiów podyplomowych dla kadr polskich przedsiębiorstw finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Na początku każdego roku PARP ogłasza konkursy na dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 2.1.1 PO KL. Uczelnie wyższe zainteresowane zdobyciem środków unijnych na organizację studiów podyplomowych przygotowują wnioski o dofinansowanie i składają je do PARP w odpowiedzi na ogłoszony konkurs. Wszystkie projekty złożone w ramach konkursu są oceniane przez Komisję Oceny Projektów, której zadaniem jest wyłonienie najlepszych wniosków aplikacyjnych. Na dofinansowanie mogą liczyć te wnioski, które stanowią odpowiedź na faktyczne problemy, z jakimi borykają się pracownicy przedsiębiorstw, mają precyzyjnie określone cele, racjonalnie skonstruowany budżet oraz zapewniają możliwość zrekrutowania zaplanowanej liczby uczestników i sprawnej realizacji projektu.

W 2008 roku PARP dofinansowała 20 projektów studiów podyplomowych. W odpowiedzi na konkurs ogłoszony w bieżącym roku wpłynęło 171 wniosków. Nowe edycje studiów podyplomowych dofinansowanych przez PARP ruszą już w październiku. Maksymalny czas trwania projektu to 36 miesięcy.

Polecamy artykuły

Autor:

kierowni Sekcji Zespół Instrumentów Szkoleniowych w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Źródło:

INFOR
Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

NOWY KODEKS PRACY 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK