| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Wyniki kontroli PIP w 2013 r.

Wyniki kontroli PIP w 2013 r.

Na 77 posiedzeniu Sejmu posłowie zostaną poinformowani o wynikach kontroli PIP w 2013 r. Ile kontroli zostało przeprowadzonych? Jakie kary i w jakiej liczbie zostały nałożone przez inspektorów PIP?

Podczas 77 posiedzenia Sejmu posłowie zapoznają się ze Sprawozdaniem Głównego Inspektora Pracy z działalności Państwowej Inspekcji Pracy w 2013 r. wraz ze stanowiskami Rady Ochrony Pracy oraz Komisji: do Spraw Kontroli Państwowej oraz Polityki Społecznej i Rodziny. Dokument podsumowuje zeszłoroczne działania PIP m.in. w zakresie przeprowadzonych kontroli i ich wyników.

Kontrole PIP i PIS - co warto wiedzieć?

W 2013 r. inspektorzy PIP przeprowadzili 89,8 tys. kontroli. Skontrolowali ponad 69,1 tys. pracodawców i innych podmiotów, na rzecz których pracę świadczyło 4 mln osób. PIP m.in. wydała 314,5 tys. decyzji w związku z naruszeniami BHP, 10,6 tys. decyzji nakazujących wypłatę wynagrodzeń lub innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy. Ponadto inspektorzy m.in. skierowali 1 879 wniosków o przekształcenie umów cywilnoprawnych w umowy o pracę, nałożyli grzywny na 860 osób, skierowali 246 wniosków o ukaranie do sądu.

Dokument wpłynął do Sejmu 27 czerwca 2014 r., a 1 lipca br. został skierowany do Komisji: do Spraw Kontroli Państwowej oraz Polityki Społecznej i Rodziny. 11 września 2014 r. komisje wniosły o przyjęcie dokumentu. Sprawozdanie komisji na posiedzeniu Sejmu przedstawi poseł Jarosław Pięta.

Porozmawiaj o tym na FORUM

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »