| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > 22 tysięce złotych na wyjście z bezrobocia jednego Polaka

22 tysięce złotych na wyjście z bezrobocia jednego Polaka

Ponad 22 tysiące złotych Fundusz Pracy przeznacza na wyjście z bezrobocia jednego Polaka. Zatrudnienie znalazło w ten sposób prawie 150 tysięcy osób.

Fundusz Pracy wydał 3,3 miliarda złotych na pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Zdobyło je niemal 150 tysięcy osób. Średni koszt wyciągnięcia Polaka z bezrobocia w 2013 roku wyniósł ponad 22 tysiące złotych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Kwota ponad 3 miliardów złotych z Funduszu Pracy to 700 milionów więcej niż w 2012 roku. Ministerstwo chwali się, że dzięki tym pieniądzom na rynek pracy wróciło prawie 150 tysięcy bezrobotnych, a to o 7,5 procent więcej niż rok wcześniej.

Zobacz również serwis: Młodociani, niepełnosprawni, bezrobotni

Analitycy przekonują jednak, że to kreatywna księgowość, bo skuteczność wyciągania z bezrobocia nie jest wystarczająco weryfikowana. Jak podkreślają, sporo zależy od tego na jak długo pracodawca zatrudnia po odbyciu stażu i na ile same szkolenia okazują się przydatne.

Najwięcej pieniędzy z funduszu wydano na staże (1,2 miliarda złotych) oraz na dotacje dla osób zakładających firmę (880 milionów złotych). Natomiast gdyby podzielić koszty szkoleń przez liczbę ich uczestników, to okaże się, że jedno kosztowało średnio 2,5 tysiąca złotych.
Więcej - w "Dzieniku Gazecie Prawnej".

Zadaj pytanie: Forum Kadry

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »