reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Bezpłatne porady z zakresu ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech

Bezpłatne porady z zakresu ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech

W dniach 21 i 22 września w siedzibie I Oddziału ZUS w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Eksperci będą udzielać bezpłatnych porad z zakresu ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech oraz indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Poznaniu organizuje Międzynarodowe Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego. Odbędą się one 21 i 22 września, w godzinach od 9.00 do 16.00 w siedzibie Oddziału przy ul. Dąbrowskiego 12 (sala konferencyjna nr 219, II piętro).

Praca w Niemczech - stawka minimalna za godzinę pracy >>

Na polsko-niemieckich dniach poradnictwa obecni będą eksperci ZUS i niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej Deutsche Rentenversicherung (DRV). Będą oni udzielać bezpłatnych porad z zakresu wszystkich spraw ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech oraz w zakresie indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech. Poradnictwo przeznaczone jest dla osób posiadających okresy aktywności zawodowej zarówno na terenie Niemiec jak i Polski.

Otwarcie rynku pracy w Niemczech - ubezpieczenie osób podejmujących pracę w RFN >>

- Od wielu już lat - jako obywatele Unii Europejskiej - korzystamy z prawa swobodnego przepływu osób, w tym pracowników. Daje to nam nie tylko możliwość podejmowania legalnej pracy na terenie państw członkowskich UE, ale również korzystania z zabezpieczenia społecznego w tych krajach - mówi Maria Nowak, dyrektor I Oddziału ZUS w Poznaniu. - Należy jednak pamiętać, że każde z państw członkowskich indywidualnie reguluje kwestie dotyczące ubezpieczeń.

Plusy i minusy pracy w Niemczech >>

Organizatorzy proponują telefoniczne uzgodnienie terminu oraz godziny spotkania, aby uniknąć zbędnego oczekiwania w kolejce do eksperta. Zapisy na indywidualne, bezpłatne porady przyjmowane są do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00, pod numerem telefonu 618 416 847. Podczas rejestracji należy podać numer świadczenia oraz numer PESEL. Na umówione spotkanie należy przynieść dokumenty ubezpieczeniowe oraz dowód osobisty lub paszport.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DORADCA-UE.pl

portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama