reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Zmiany w zasadach prowadzenia akt osobowych pracownika

Aktualizacja: 28.07.2009

5 sierpnia br. wejdzie w życie nowelizacja przepisów dotyczących obowiązku prowadzenia przez pracodawców akt osobowych pracownika. »

Coraz więcej problemów płacowych w firmach

Aktualizacja: 24.07.2009

Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła dwukrotny wzrost liczby pracowników pozbawionych pensji w skontrolowanych zakładach. »

Komu będzie podlegał PFRON?

Aktualizacja: 24.07.2009

Od 2012 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) będzie podlegał ministrowi pracy i polityki społecznej; rozwiązaniu ulegną dotychczasowa rada nadzorcza i zarząd funduszu - przewiduje nowelizacja ustawy o finansach publicznych, która trafiła do Senatu. »

Wkrótce bezrobotni otrzymają pomoc w spłacie kredytów

Aktualizacja: 24.07.2009

Wiceminister pracy Czesława Ostrowska nie wyklucza, że pierwsze wnioski o pomoc w spłacie kredytów hipotecznych bezrobotni będą mogli składać już w połowie sierpnia. Resort kończy prace nad rozporządzeniem wykonawczym do ustawy w tej sprawie. »

Coraz więcej zakładów deklaruje zwolnienia pracowników

Aktualizacja: 23.07.2009

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) na koniec czerwca 2009 r. wynika, że 474 zakłady pracy zadeklarowały zwolnienie w najbliższym czasie 29,4 tys. pracowników, w tym z sektora publicznego 5 tys. osób. »

Czy wydatki na pomoc społeczną zostaną zmniejszone?

Aktualizacja: 23.07.2009

Senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej negatywnie zaopiniowała zmiany w nowelizacji ustawy budżetowej, zmniejszającej wydatki na pomoc społeczną i świadczenia rodzinne o blisko 2,3 mld zł. »

Zmiana przepisów o świadczeniach rodzinnych

Aktualizacja: 23.07.2009

4 sierpnia br. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie sposobu i trybu postępowania w sprawach o świadczenia rodzinne. »

Pomoc dla pracodawców i pracowników

Aktualizacja: 22.07.2009

Uchwalona w dniu 1 lipca br. ustawa o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców czeka na podpis prezydenta. »

Uprawnienia rodziców - nowelizacja Kodeksu pracy

Aktualizacja: 22.07.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Kodeksu pracy, która zrównuje prawa rodziców biologicznych i adopcyjnych, jeśli chodzi o urlopy macierzyńskie i ojcowskie. »

Wydatkowanie środków ZFRON - pytania do rządu

Aktualizacja: 20.07.2009

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) wystosowała pismo dotyczące nowelizacji rozporządzenia w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych. »

ZUS - od jutra tylko bezpieczny podpis elektroniczny

Aktualizacja: 20.07.2009

Od jutra, tj. od 21 lipca br., wszystkie przekazywane do ZUS dokumenty elektroniczne należy podpisywać bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego certyfikatu kwalifikowanego. »

Ustawa o praktykach absolwenckich

Aktualizacja: 20.07.2009

Praktyki absolwenckie będą mogli odbywać także absolwenci gimnazjum lub osoby, które ukończyły równorzędną szkolę za granicą - zakłada jedna z senackich poprawek do ustawy o praktykach absolwenckich, które przyjął Sejm. »

W zeszłym roku 122 osoby zginęły na budowach

Aktualizacja: 17.07.2009

Według Państwowej Inspekcji Pracy w zeszłym roku w wypadkach na budowach zginęły 122 osoby; przyczyny to m.in. brak odpowiedniego przygotowania pracowników, rutyna, czy zaniedbania w zakresie BHP ze strony pracodawców. »

Komunikat MEN w sprawie sposobu wykonania przepisów Karty Nauczyciela

Aktualizacja: 16.07.2009

W każdym roku kalendarzowym, w terminie do 31 grudnia, organ prowadzący szkołę musi przeprowadzić analizę poniesionych w danym roku wydatków na wynagrodzenia nauczycieli. »

Spowolnienie gospodarcze a wynagrodzenia

Aktualizacja: 15.07.2009

Polskie organizacje dynamicznie reagują na przeobrażenia rynkowe i podejmują działania zmierzające do zwiększenia efektywności przetrwania w czasie kryzysu. Takie wnioski wynikają z analizy danych zebranych przez Katedrę Zarządzania Kapitałem Ludzkim Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w trakcie IV Krakowskiego Forum Wynagrodzeń, zorganizowanego 21-22 maja przez firmę Sedlak & Sedlak. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

MODUŁ PARTNERSKI

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Sądej

Prawnik specjalizujący się w tematyce podatkowej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama