reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Powrót do pracy łatwiejszy dzięki funduszom unijnym

Aktualizacja: 12.10.2009

Powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowywaniem dzieci może być łatwiejszy dzięki unijnym funduszom - przekonywało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. »

Firmy nie planują zwolnień pracowników

Aktualizacja: 12.10.2009

84 proc. firm nie planuje w najbliższych miesiącach zmniejszenia zatrudnienia; 65 proc. z nich chce pozostawić je na takim samym poziomie - wynika z badań agencji doradztwa personalnego i pracy tymczasowej Randstad. »

Wzrosła liczba pracowników, którym nie wypłacono pensji

Aktualizacja: 09.10.2009

Wzrosła liczba pracowników, którym pracodawcy nie wypłacili wynagrodzenia. W trzech pierwszych kwartałach br. była ona prawie dwukrotnie wyższa niż w tym samym okresie 2008 r. Kwota niewypłaconych należności wzrosła o połowę. »

Mniej ofert pracy, bo firmy zgłaszają je tylko raz

Aktualizacja: 09.10.2009

Jedną z przyczyn spadku liczby ofert pracy w ostatnich miesiącach mogą być zmiany w prawie, które nie pozwalają pracodawcom zgłaszać zapotrzebowania na pracowników w kilku urzędach pracy jednocześnie, co było możliwe przed 1 stycznia. »

Nie będzie podwyżek składek na ubezpieczenie zdrowotne i rentowe

Aktualizacja: 09.10.2009

W 2010 r. rząd nie przewiduje podwyższenia składek na ubezpieczenie zdrowotne czy rentowe - zapewniła w czwartek w Sejmie wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska. »

Czy będzie wzrost podatków w 2010 r.

Aktualizacja: 09.10.2009

Pomimo światowego kryzysu, przygotowany przez rząd projekt ustawy budżetowej na 2010 r. nie przewiduje wzrostu podatków. »

Podpisano polsko-australijską umowę w sprawie emerytur

Aktualizacja: 08.10.2009

Polacy mieszkający w Australii będą mogli otrzymywać polskie emerytury oraz sumować okres ubezpieczeniowy w Polsce i Australii, by ustalać prawo do świadczeń emerytalnych. »

ZUS-owi brakuje 5,5 mld zł środków finansowych

Aktualizacja: 27.10.2009

ZUS podpisał z bankami umowę na otwarcie linii kredytowej na 2,5 mld zł. W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na kolejny kredyt. Pieniądze z kredytu bankowego zostaną wykorzystane na wypłatę bieżących świadczeń jeszcze w tym roku, po raz pierwszy prawdopodobnie w końcu października lub w listopadzie. »

Nowy projekt ustawy o podpisach elektronicznych

Aktualizacja: 07.10.2009

Ministerstwo Gospodarki przygotowało nowy projekt ustawy o podpisach elektronicznych. Po uchwaleniu ma ona zastąpić obecnie obowiązującą ustawę z 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dzu nr 130, poz. 1450 ze zm.). »

Liczba bezrobotnych na koniec września

Aktualizacja: 06.10.2009

Resort pracy szacuje, że stopa bezrobocia we wrześniu br. wyniosła 11 proc. i w porównaniu do sierpnia wzrosła o 0,2 pkt procentowego. »

Błędy w funkcjonowaniu zakładów aktywności zawodowej

Aktualizacja: 06.10.2009

Zakłady aktywności zawodowej źle wykorzystują przekazywane im środki publiczne i nie przygotowują niepełnosprawnych do życia i pracy w otwartym środowisku. »

Wzrosną koszty rozliczania podatków pracowników

Aktualizacja: 05.10.2009

Nawet o ok. 100 zł rocznie na jednego pracownika mogą wzrosnąć koszty rozliczania podatkowego pracowników przez pracodawców - szacuje Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Taki obowiązek nakłada na przedsiębiorców znowelizowana we wrześniu przez Sejm ustawa o PIT. Lewiatan postuluje odrzucenie tych regulacji. »

Jak przeprowadzić analizę wynagrodzeń nauczycieli

Aktualizacja: 05.10.2009

Informacja nt. arkuszy kalkulacyjnych, umożliwiających przeprowadzenie analizy wynagrodzeń nauczycieli. »

Wzrost przeciętnych miesięcznych wynagrodzeń brutto

Aktualizacja: 02.10.2009

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia w gospodarce narodowej w I półroczu bieżącego roku. Przeciętne wynagrodzenie brutto wyniosło 3 134,65 zł. »

Przerwy w przyjmowaniu dokumentów ubezpieczeniowych

Aktualizacja: 02.10.2009

Komunikat w sprawie przerw technologicznych w pracy serwisów przyjmowania dokumentów ubezpieczeniowych w IV kwartale 2009 roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

MODUŁ PARTNERSKI

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama