reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe

Roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe

94380 zł - taka będzie kwota ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w 2010 r. Minimalna podstawa wymiaru składek wyniesie 1887,60 zł.

Jolanta Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej, podpisała obwieszczenie w sprawie kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w roku 2010 oraz przyjętej do jej ustalenia kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia.

Czy rząd podwyższy składkę rentową? >>

Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe nie może być większa od trzydziestokrotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej na dany rok kalendarzowy. W 2010 r. kwota ta będzie wynosić 94380 zł. Oznacza to, że od nadwyżki ponad tę kwotę nie pobiera się składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Minimalna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, dla osób prowadzących pozarolniczą działalność i osób z nimi współpracujących, wynosi 60 proc. od kwoty prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia. Na 2010 r. prognozowane miesięczne wynagrodzenie wynosi 3146 zł, więc minimalną podstawę wymiaru składek stanowi kwota 1887,60 zł.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

kadry.infor.pl
Monitor Księgowego - wydanie cyfrowe (eMK)792.00 zł
reklama

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kacprzak Kowalak i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni

Kancelaria kieruje swoje usługi zarówno do małych i średnich przedsiębiorców, jak i do osób fizycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama