reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Certyfikaty pomagają kandydatom do pracy

Aktualizacja: 04.07.2013

Certyfikaty pomagają kandydatom do pracy. Nawet jeśli potencjalny pracodawca nie wymaga ich posiadania, częściej są wybierani w procesach rekrutacyjnych. »

Chorwaci bez zezwolenia na pracę w Polsce

Aktualizacja: 11.07.2013

Chorwaci bez zezwolenia na pracę w Polsce. Dnia 1 lipca 2013 r. Chorwacja przystąpiła do Unii Europejskiej. Obecnie Chorwaci nie potrzebują zezwolenia na pracę w Polsce. »

Świadczenie pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy - zmiany od dziś

Aktualizacja: 01.07.2013

Świadczenie pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy - od dziś wchodzą w życie zmiany. Świadczenia pielęgnacyjne od 1 lipca 2013 r. wynoszą 620 zł. Razem z rządową pomocą finansową w wysokości 200 zł uprawnieni otrzymają 820 zł. »

Uprawnienia emerytalno-rentowe a przystąpienie Chorwacji do UE

Aktualizacja: 01.07.2013

Uprawnienia emerytalno-rentowe a przystąpienie Chorwacji do UE. W związku z przystąpieniem Chorwacji do UE rozporządzenia unijne w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych rozciągają się także na stosunki polsko-chorwackie. Co się zmienia? »

Stan konta ubezpieczonego - informacja bardziej przejrzysta

Aktualizacja: 11.07.2013

Stan konta ubezpieczonego będzie podawany za pomocą bardziej przejrzystej informacji. Dokument ma zmienioną szatę graficzną oraz dołączoną wkładkę edukacyjną informującą o najważniejszych elementach obecnego systemu emerytalnego. »

Wysokość odsetek z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego

Aktualizacja: 11.07.2013

Wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego została podana przez Prezesa ZUS. »

Wysokość wskaźnika kwartalnej waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i odsetek za zwłokę zewidencjonowanych na subkoncie za I kwartał 2013 r.

Aktualizacja: 28.06.2013

Wysokość wskaźnika kwartalnej waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i odsetek za zwłokę zewidencjonowanych na subkoncie za I kwartał 2013 r. została podana przez Prezesa ZUS. »

Szczegółowe rozkłady czasu pracy krytykowane

Aktualizacja: 11.07.2013

Szczegółowe rozkłady czasu pracy są krytykowane przez pracodawców. Konfederacja Lewiatan apeluje do senatorów, aby zmienili te przepisy i ograniczyli wprowadzanie harmonogramów czasu pracy. »

Wsparcie bezrobotnych ludzi młodych z UE

Aktualizacja: 11.07.2013

Wsparcie bezrobotnych ludzi młodych otrzymają państwa Unii Europejskiej. Przywódcy europejscy zdecydowali w Brukseli o przyspieszeniu wypłaty pieniędzy przeznaczonych na ten cel w budżecie na lata 2014-2020. »

Reforma systemu emerytalnego krytykowana

Aktualizacja: 27.06.2013

Reforma systemu emerytalnego jest krytykowana. Raport z przeglądu systemu emerytalnego w Polsce nie jest przeglądem całego systemu, a jedynie jego niewielkiego wycinka - OFE. Reforma przewiduje likwidację II filara, przeniesienia środków do ZUS, gdzie zostaną natychmiast wydane na bieżące emerytury. To oznacza demontaż reformy emerytalnej z 1999 r. »

Bezrobocie wśród młodzieży na unijnym szczycie

Aktualizacja: 11.07.2013

Bezrobocie wśród młodzieży to temat poruszany na unijnym szczycie w Brukseli. W Unii ponad 5,5 mln ludzi młodych to bezrobotni. »

Raport OFE - emerytury z OFE wypłaci ZUS

Aktualizacja: 19.05.2014

Raport OFE wskazuje, że działanie Otwartych Funduszy Emerytalnych destabilizuje finanse publiczne. Potrzebne są szybkie zmiany. Emerytury z OFE wpłaci ZUS. »

Deregulacja - II transza przyjęta przez rząd

Aktualizacja: 11.07.2013

Deregulacja - II transza została dnia 25 czerwca 2013 r. przyjęta przez rząd. Projekt ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych trafi do Sejmu. »

Raport OFE już dziś

Aktualizacja: 11.07.2013

Raport OFE opinia publiczna pozna już dziś (26 czerwca 2013 r.). Premier Donald Tusk zapowiedział, że przedstawią go ministrowie finansów i pracy: Jacek Rostowski i Władysław Kosiniak-Kamysz. »

Bezrobocie rejestrowane w maju 2013 roku

Aktualizacja: 11.07.2013

Bezrobocie rejestrowane w Polsce w maju 2013 roku zostało podane przez GUS. Bezrobocie spada. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Klaudia Pierzchalska

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama