reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

PIP przypomina o obowiązkach pracodawców w czasie upałów

Aktualizacja: 19.08.2013

Państwowa Inspekcja pracy przypomina pracodawcom o ich szczególnych obowiązkach wobec pracowników, w czasie wysokich temperatur. Do obowiązków tych należy między innymi zapewnienie wody pitnej oraz dbanie o sprawność i czystość urządzeń klimatyzacyjnych. »

Wzrost bezrobocia wpływa na budżet NFZ i sytuację ubezpieczonych

Aktualizacja: 05.08.2013

Spowodowany między innymi wzrostem bezrobocia, spadek wpływów do budżetu NFZ, poskutkował negatywnym w skutkach dla ubezpieczonych pacjentów planem finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2014 rok. »

Prezydent RP podpisał ustawę o elastycznym czasie pracy

Aktualizacja: 05.08.2013

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w dniu wczorajszym ustawę o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz ustawy o związkach zawodowych, popierając tym samym wprowadzenie elastycznego czasu pracy. Nowelizacja ta ułatwi organizacje czasu pracy. »

Więcej, lepiej płatnej pracy w wakacje

Aktualizacja: 02.08.2013

Sezon wakacyjny generuje nowe miejsca pracy. W związku z zapotrzebowaniem na sezonowych pracowników, pracodawcy kuszą ich nawet o 20-30 proc. wyższymi stawkami. W wakacje pojawia się nawet o 80 proc. więcej stanowisk pracy niż w miesiącach poza sezonem, większość z nich w turystyce i gastronomii. Mimo wszystko, Polacy często w poszukiwaniu wyższych zarobków, wyjeżdżają pracować za granicą. »

Coraz więcej skarg na utracone świadczenia pielęgnacyjne

Aktualizacja: 01.08.2013

Rośnie liczba skarg składanych do Rzecznika Praw Obywatelskich na utracone świadczenia pielęgnacyjne. Jest to wynikiem zmian wprowadzonych nowelizacja ustawy o świadczeniach rodzinnych, która to ograniczyła krąg podmiotów uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego oraz wprowadziła specjalny zasiłek opiekuńczy, którego przyznanie uzależnione jest od spełnienia określonego kryterium dochodowego. »

Sezon urlopowy sprzyja zatrudnianiu na zastępstwo

Aktualizacja: 01.08.2013

W sezonie urlopowym rośnie zapotrzebowanie na pracowników na zastępstwo. W niektórych branżach, brak pracowników nawet przez niedługi okres, może przysporzyć kłopotów, skąd biorą się liczne oferty pracy na zastępstwo, nawet na długo przed okresem urlopowym. Jest to szansa dla wielu bezrobotnych. Niejednokrotnie jest to szansa na pozostanie w firmie na stałe. »

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym

Aktualizacja: 31.07.2013

Europejski Fundusz Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) wpisuje się w cel strategii Europa 2020, którym jest ograniczenie liczby ludzi ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym w Europie o 20 mln do 2020 roku. Polska może otrzymać 40-60 mld euro rocznie. »

Zmniejszenie kosztów pracy rozwiązaniem dla systemu emerytalnego

Aktualizacja: 31.07.2013

Zmniejszenie kosztów pracy jest rozwiązaniem dla systemu emerytalnego. Emerytury z ZUS czy OFE będą niskie, trzeba więc sprawić, by Polacy mieli z czego oszczędzać na starość – uważa Robert Gwiazdowski, prezydent Centrum im. Adama Smitha. Może to zapewnić tylko obniżenie kosztów pracy. »

Ograniczenie wykonywania zawodu fizyka medycznego niezgodne z Konstytucją - TK

Aktualizacja: 30.07.2013

Ograniczenie wykonywania zawodu fizyka medycznego w postaci uprawnienia do wykonywania testów eksploatacyjnych urządzeń radiologicznych tylko po uzyskaniu certyfikatu Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia jest niezgodne z Konstytucją. »

Wrocław najbardziej atrakcyjny dla specjalistów i menadżerów

Aktualizacja: 30.07.2013

Wrocław jest najbardziej atrakcyjny dla specjalistów i menadżerów. Warszawa znajduje się dopiero na drugim miejscu, a Kraków na trzecim. »

Specjaliści i menadżerowie mają pracę

Aktualizacja: 29.07.2013

Specjaliści i menadżerowie mają pracę. Z danych firmy Antal International wynika, że mogą przebierać w ofertach pracy - najlepsi otrzymują ich 11 rocznie. W konsekwencji mają coraz większe wymagania wobec pracodawców. »

Przywileje związkowców będą ograniczone?

Aktualizacja: 26.07.2013

Przywileje związkowców będą ograniczone? Proponuje się m.in. likwidację związkowych etatów finansowanych rzez pracodawców. »

Poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw

Aktualizacja: 26.07.2013

Poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw były przedmiotem prac Sejmu na 46. posiedzeniu. Nowelizacja m.in. rozszerza krąg osób, za które budżet państw będzie opłacał składki emerytalno-rentowe w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem. »

Kontrole NIK w 2012 r.

Aktualizacja: 26.07.2013

Kontrole NIK w 2012 r. wykazały m.in. niedostosowanie systemu edukacyjnego w Polsce do potrzeb rynku pracy. Sejm na 46. posiedzeniu rozpatrzył i  przyjął sprawozdanie z działalności Najwyższej Izby Kontroli w roku ubiegłym. »

Kontrole inspekcji pracy bez uprzedzenia a dezorganizacja prac przedsiębiorstw

Aktualizacja: 25.07.2013

Kontrole inspekcji pracy bez uprzedzenia będą dezorganizowały pracę przedsiębiorstw. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama