| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości

Wiadomości

Zatrudnianie asystentów sędziów - nowe przepisy wchodzą w życie

Aktualizacja: 11.07.2013

Zatrudnianie asystentów sędziów od dziś odbywa się na nowych zasadach. Nowe przepisy wchodzą w życie 8 lipca 2013 r. i przewidują zatrudnianie absolwentów prawa bez konieczności odbycia aplikacji. »

Upały a obowiązki pracodawcy

Aktualizacja: 11.07.2013

Upały stwarzają dodatkowe obowiązki po stronie pracodawcy. Pracodawca dostarcza bezpłatnie zimne napoje, dba o klimatyzację czy zabezpieczenie okien np. roletami. »

System emerytalny - potrzeba zmian

Aktualizacja: 11.07.2013

System emerytalny należy zmienić. Wielu ekspertów jednak krytykuje rządowe propozycje zmian w systemie emerytalnym. Ich zdaniem rządowi nie chodzi o nic innego, jak zlikwidowanie Otwartych Funduszy Emerytalnych i przeniesienie środków do ZUS. »

Żłobki i przedszkola przy zakładach pracy

Aktualizacja: 11.07.2013

Żłobki i przedszkola przy zakładach pracy gwarantują pracującym rodzicom większy komfort. Przedsiębiorcy chcieliby otwierać w swoich firmach żłobki i przedszkola. Twierdzą jednak, że na przeszkodzie stoją przepisy budowlane czy sanitarne. »

Praca w wakacje

Aktualizacja: 11.07.2013

Praca w wakacje to często pomysł na spędzenie okresu letniego przez studentów. Część z nich zamierza wykorzystać trzymiesięczne wakacje na odpoczynek. Inni zamierzają spędzić ten czas na praktykach, stażach lub w pracy. Wielu studentów wykorzystuje lato do wzbogacenia swojego CV. »

Dłuższe okresy rozliczeniowe przyjęte przez senat

Aktualizacja: 11.07.2013

Dłuższe okresy rozliczeniowe zostały dziś (4 lipca 2013 r.) przyjęte przez senat. Wniesiono również poprawki do nowelizacji Kodeksu pracy. »

Samozatrudnienie coraz bardziej popularne

Aktualizacja: 04.07.2013

Samozatrudnienie staje się coraz bardziej popularne. Dzięki internetowi freelancerzy mogą pracować dla firm z całego świata. Samozatrudnienie wiąże się wprawdzie z niepewnością, ale można je łączyć z inną pracą. »

Certyfikaty pomagają kandydatom do pracy

Aktualizacja: 04.07.2013

Certyfikaty pomagają kandydatom do pracy. Nawet jeśli potencjalny pracodawca nie wymaga ich posiadania, częściej są wybierani w procesach rekrutacyjnych. »

Chorwaci bez zezwolenia na pracę w Polsce

Aktualizacja: 11.07.2013

Chorwaci bez zezwolenia na pracę w Polsce. Dnia 1 lipca 2013 r. Chorwacja przystąpiła do Unii Europejskiej. Obecnie Chorwaci nie potrzebują zezwolenia na pracę w Polsce. »

Świadczenie pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy - zmiany od dziś

Aktualizacja: 01.07.2013

Świadczenie pielęgnacyjne i specjalny zasiłek opiekuńczy - od dziś wchodzą w życie zmiany. Świadczenia pielęgnacyjne od 1 lipca 2013 r. wynoszą 620 zł. Razem z rządową pomocą finansową w wysokości 200 zł uprawnieni otrzymają 820 zł. »

Uprawnienia emerytalno-rentowe a przystąpienie Chorwacji do UE

Aktualizacja: 01.07.2013

Uprawnienia emerytalno-rentowe a przystąpienie Chorwacji do UE. W związku z przystąpieniem Chorwacji do UE rozporządzenia unijne w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych rozciągają się także na stosunki polsko-chorwackie. Co się zmienia? »

Stan konta ubezpieczonego - informacja bardziej przejrzysta

Aktualizacja: 11.07.2013

Stan konta ubezpieczonego będzie podawany za pomocą bardziej przejrzystej informacji. Dokument ma zmienioną szatę graficzną oraz dołączoną wkładkę edukacyjną informującą o najważniejszych elementach obecnego systemu emerytalnego. »

Wysokość odsetek z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego

Aktualizacja: 11.07.2013

Wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego została podana przez Prezesa ZUS. »

Wysokość wskaźnika kwartalnej waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i odsetek za zwłokę zewidencjonowanych na subkoncie za I kwartał 2013 r.

Aktualizacja: 28.06.2013

Wysokość wskaźnika kwartalnej waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne i odsetek za zwłokę zewidencjonowanych na subkoncie za I kwartał 2013 r. została podana przez Prezesa ZUS. »

Szczegółowe rozkłady czasu pracy krytykowane

Aktualizacja: 11.07.2013

Szczegółowe rozkłady czasu pracy są krytykowane przez pracodawców. Konfederacja Lewiatan apeluje do senatorów, aby zmienili te przepisy i ograniczyli wprowadzanie harmonogramów czasu pracy. »

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

PPK

Eksperci portalu infor.pl

Jolanta Malak

Regionalna dyrektor Fortinet w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »