REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Spożywanie alkoholu w pracy

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Czy do lunchu w czasie pracy można wypić kieliszek wina lub małe piwo?

Wyjścia na lunch w czasie wczesnopopołudniowej przerwy w pracy to obyczaj powszechny w wielu firmach. Restauracje, bary i inne lokale gastronomiczne w centrach miast w godzinach 13.00 – 15.00 pełne są pracowników okolicznych biur. Czy pracownik może zamówić do lunchu kieliszek wina lub małe piwo? A może aperitif przed jedzeniem na pobudzenie apetytu bądź ziołowy likier po posiłku – na lepsze trawienie? Przepisy nie pozostawiają co do tego wątpliwości. 

W pracy można pić piwo! Ale nie byle jakie

Czy piwo można pić w miejscu lub w czasie pracy – takie pytanie zadaje sobie niejeden pracownik, zwłaszcza podczas upałów, których fala przetacza się latem przez Polskę. Gorąco staje się wtedy nieznośne, zwłaszcza podczas pracy, a zimne piwo to przecież doskonały napój chłodzący. Co przepisy mówią o tym, czy wolno pić piwo w pracy, a jeśli tak – to jakie? Wyjaśniamy.

Picie alkoholu w pracy jednak dozwolone! Kiedy?

Czy w miejscu pracy można spożywać alkohol? Czy udział w imprezie okolicznościowej na terenie zakładu pracy połączony ze spożywaniem alkoholu stanowi ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych i jest podstawą do rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia? Okazuje, że nie zawsze.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA