REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Rozwój osobisty i zawodowy, Zwrot kosztów

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak wyliczyć należności za krajową podróż służbową

Pracownik zatrudniony w Warszawie był w podróży służbowej w Poznaniu od godziny 7.10 rano 8 lutego 2007 r. do godziny 13.35 11 lutego 2007 r. (wyjazd i powrót pociągiem), za bilety zapłacił łącznie 162 zł. Zapewniono mu 2 noclegi w hotelu (po 120 zł). Jedną noc pracownik spędził u swojej rodziny. W hotelu miał zapewnione dwie kolacje i dwa śniadania. W Poznaniu poruszał się komunikacją miejską (nie przedstawił biletów). Zakupił mapę Poznania, aby łatwiej mu było poruszać się po mieście (przedstawił rachunek na 12,50 zł). Przed podróża otrzymał zaliczkę w wysokości 400 zł. W jakiej wysokości przysługują mu należności z tytułu tej podróży?

Dodatkowe świadczenia dla podróżujących pracowników

Poza pensją wielu pracodawców wypłaca pracownikom różnego rodzaju dodatkowe świadczenia, do których wypłaty nie są zobowiązani przez przepisy. Pracodawca może w inny sposób docenić zaangażowanie pracownika w wykonywaną pracę. Mogą to być zarówno świadczenia całkowicie odrębne od innych świadczeń w formie pieniężnej lub niepieniężnej, jak i zwiększenia świadczeń wskazanych przez przepisy.

Kiedy podróżującemu służbowo pracownikowi nienocującemu w hotelu nie przysługuje ryczałt za noclegi

Wysłaliśmy dwóch kierowców samochodem ciężarowym z towarem do Francji. Ich miejscem pracy wskazanym w umowie o pracę jest województwo mazowieckie. Czy należy im wypłacić ryczałt za noclegi w odbywanej podróży, jeżeli samochód jest wyposażony w leżankę, na której na zmianę spali?

Zasady rozliczania podróży służbowych

Podróże służbowe wiążą się z koniecznością ich prawidłowego rozliczania. Ma to znaczenie zarówno dla pracowników, którzy mogą skorzystać z możliwości zwolnienia otrzymanych świadczeń od podatku dochodowego, ale również dla pracodawców i właścicieli firm. Ci ostatni mają najwięcej wątpliwości związanych z zasadami rozliczania odbywanych podróży w interesach, tym bardziej że organy podatkowe nie zajmują jednolitego stanowiska, a sądy administracyjne coraz częściej prezentują pogląd odmienny od resortu finansów.

Badania lekarskie - czy należy się dieta

Wiemy, że mamy obowiązek pokrywać koszty badań okresowych i kontrolnych swoich pracowników oraz dokonywać zwrotu kosztów dojazdu na te badania. Koszty dojazdu zwracamy na podstawie przedłożonego rozliczonego druku delegacji. Czy powinniśmy także wypłacać diety?

Koszty podróży zwróci pracodawca

Ustalony przez strony umowy o pracę ryczałt z tytułu używania własnego samochodu do przejazdów służbowych nie wyklucza żądania zwrotu kosztów realnie poniesionych

REKLAMA