REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

IKZE

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Centralna Informacja Emerytalna - już od 5 października 2023

Co to jest Centralna Informacja Emerytalna? Okazuje się, że niebawem będzie można szybko sprawdzić jaką w przyszłości otrzyma się emeryturę i ile zgromadziło się oszczędności w ZUS, KRUS, OFE, PPK czy IKZE. Nowe przepisy to prawdziwa rewolucja dla ubezpieczeń społecznych!

Jakie zmiany w IKE, IKZE i PPE?

Jakie zaszły zmiany w Pracowniczych Programach Emerytalnych, Indywidualnych Kontach Emerytalnych oraz Indywidualnych Kontach Zabezpieczenia Emerytalnego? Czy pracodawcy będą mieli jakieś ułatwienia w prowadzeniu dobrowolnych form oszczędzania? Czy pracownicy będą mieli dodatkowe uprawnienia?

IKE i IKZE – podobieństwa i różnice

Na rynku mamy wiele rozmaitych opcji, które pozwalają nam zabezpieczyć nasz byt na czas emerytury. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż życie emeryta w Polsce często wygląda inaczej, niż moglibyśmy sobie to wyobrażać. Warto zatroszczyć się o naszą przyszłość jak najwcześniej, gdyż świat, na jakim żyjemy, dynamicznie się zmienia i ciężko jest przewidzieć, jak będzie wyglądała sytuacja za rok, lub dwa, nie mówiąc już o dalszej przyszłości. Jedną z ciekawych propozycji dla tych, którzy chcą to zrobić, są konta IKE i IKZE. Przyjrzymy się im dzisiaj nieco dokładniej i odpowiemy na pytanie – co łączy, a co różni te dwa sposoby zabezpieczenia na emeryturę?

Nowelizacja ustawy o PPE, IKE i IKZE z podpisem Prezydenta

Prezydent 25 kwietnia 2022 r. podpisał ustawę z dnia 7 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy o pracowniczych programach emerytalnych oraz ustawy o indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. Celem ustawy jest poprawa funkcjonowania PPE. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2022 r.

REKLAMA

PPE, IKE, IKZE zmiany od 1 lipca 2022 r.

Celem nowelizacji jest wprowadzenie ułatwień w prowadzeniu PPE przez pracodawców. Sprawdź co się zmieni dla uczestników pracowniczych planów emerytalnych.

Komisje pozytywnie o poprawkach Senatu do noweli o PPE, IKE i IKZE

Komisje sejmowe pozytywnie zaopiniowały w środę poprawki Senatu do nowelizacji ustawy o PPE, IKE i IKZE. Zmiany dotyczą m.in. warunków uczestnictwa w PPE - zrezygnowano z tzw. zakazu fakultatywnego, polegającego na ograniczeniu wnoszenia składki dodatkowej do programu.

Senat zgłosił poprawki do nowelizacji ustawy o PPE, IKE i o IKZE

Senat w czwartkowym głosowaniu zgłosił poprawki do nowelizacji ustawy o PPE, IKE i IKZE, która wprowadza zmiany w warunkach uczestnictwa w pracowniczych programach emerytalnych. Poprawkami Senatu zajmie się teraz Sejm.

Zmiany w IKE, IKZE i PPE od 1 kwietnia 2022 r.

Rząd szykuje zmiany przepisów dotyczących indywidualnych kont emerytalnych (IKE), indywidualnych kont zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) a także pracowniczych programów emerytalnych (PPE). Zmiany te mają wejść w życie (z nielicznymi wyjątkami) od 1 kwietnia 2022 r. Co się zmieni w zasadach tworzenia i funkcjonowania IKE, IKZE i PPE?

REKLAMA

IKZE i IKE - limit 2022

IKZe i IKE - jaki jest limit na 2022 rok? Wpłaty na IKZE nie mogą przekroczyć 1,2-ktorności i 1,8-krotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej, a wpłaty na IKE - trzykrotności przeciętnego prognozowanego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej. Ile wynoszą?

REKLAMA