| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > BHP > Szkolenia bhp > Szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach inżynieryjno-technicznych

Szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach inżynieryjno-technicznych

Jak powinny wyglądać szkolenia okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach inżynieryjno-technicznych?

Celem szkolenia okresowego pracowników zatrudnionych na stanowiskach inżynieryjno-technicznych jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności. Szczegółowe programy szkolenia przedstawiamy poniżej.

Szkolenie przeznaczone dla pracowników inżynieryjno-technicznych zakładów pracy to szkolenie w szczególności dla projektantów, konstruktorów, technologów, organizatorów produkcji.

Powinno się ono odbyć w formie kursu lub seminarium albo samokształcenia kierowanego. Celem szkolenia pracowników inżynieryjno-technicznych jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy i umiejętności w szczególności z zakresu:

identyfikacji i oceny zagrożeń występujących w procesach pracy,

organizacji pracy i stanowisk pracy zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii,

metod likwidacji lub ograniczenia zagrożeń czynnikami występującymi w środowisku pracy.

WAŻNE!

Przy kompletowaniu grup pracowników do szkolenia należy brać pod uwagę podobieństwo prac wykonywanych przez uczestników szkolenia.

Poniżej przedstawiamy ramowy program szkolenia tej grupy pracowników. Należy jednak pamiętać, że szczegółowy program szkolenia powinien być opracowany odrębnie dla każdej z grup pracowników inżynieryjno-technicznych (projektantów, konstruktorów, technologów).

Ramowy program szkolenia

@RY1@i70/2011/007/i70.2011.007.000.0004.001.jpg@RY2@

Podstawa prawna:

  • § 14 ust. 2 pkt 3, załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (DzU nr 180, poz. 1860 ze zm.).

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Eksperci portalu infor.pl

Andersen Tax & Legal

Andersen Tax & Legal w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »