| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > BHP > Choroby zawodowe > Czy zostanę przeniesiony do innej pracy?

Czy zostanę przeniesiony do innej pracy?

Mam orzeczone przez lekarza zaistnienie objawów choroby zawodowej. Co musi w takiej sytuacji zrobić pracodawca?

O istnieniu objawów choroby zawodowej orzeka lekarz. Na tej podstawie pracodawca ma obowiązek przenieść pracownika do innej pracy. W orzeczeniu lekarz podaje lekarz wskazuje termin i czas na jaki pracodawca ma obowiązek przenieść pracownika do innej pracy.

Zobacz: Nowy wykaz chorób zawodowych

Pracodawca musi przenieść pracownika do pracy nienarażającej pracownika na działania czynnika, które powoduje chorobę zawodową.

W przypadki, kiedy przeniesienie pracownika do innej niezagrażającej pracy, powoduje obniżenie wynagrodzenia, pracownik ma prawo do dodatku wyrównawczego.

Zobacz serwis: Badania lekarskie

Dodatek wyrównawczy przysługuje przez okres nieprzekraczający 6 miesięcy.

Podstawa prawna: Art. 230 Kodeksu pracy

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Pracodawca musi przenieść pracownika do pracy nienarażającej pracownika na działania czynnika, które powoduje chorobę zawodową.
Pracodawca musi przenieść pracownika do pracy nienarażającej pracownika na działania czynnika, które powoduje chorobę zawodową.

PPK dla pracownika24.90 zł

Narzędzia kadrowego

POLECANE

REWOLUCJA W DOKUMENTACJI PRACOWNICZEJ 2019

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »