| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > Weszły w życie przepisy rozszerzające katalog podmiotów uprawnionych do pracy w niedziele i święta

Weszły w życie przepisy rozszerzające katalog podmiotów uprawnionych do pracy w niedziele i święta

W dniu dzisiejszym, 4 marca 2014 r., wchodzą w życie przepisy nowelizujące kodeks pracy, rozszerzające katalog podmiotów uprawnionych do wykonywania pracy w niedziele i święta.

Firmy świadczące usługi m.in. drogą mailową lub przez telefon dla zagranicznych podmiotów działających w krajach, gdzie obowiązują inne niż w Polsce kalendarze świąt i strefy czasowe, mogą od dziś pracować także w niedziele i święta. Przewiduje to wchodząca właśnie w życie nowelizacja kodeksu pracy. Nowe przepisy powinny pomóc w utrzymaniu dotychczasowych i tworzeniu nowych miejsc pracy oraz poprawić konkurencyjność polskiego rynku pracy.

Zobacz także: Czas pracy - zmiany w przepisach prawa pracy

Nowelizacja zezwala również na pracę zapewniającą możliwość świadczenia wspomnianych usług. Ponadto, zgodnie z ustawą pracownicy objęci nowelizacją są uprawnieni - analogicznie do innych osób pracujących w takie dni - do otrzymania dnia wolnego lub odpowiedniego dodatku do wynagrodzenia.

Sejm VII kadencji uchwalił nowelizację 24 stycznia 2014 r., a prezydent podpisał ją 10 lutego 2014 r.

Ustawa wchodzi w życie w dniu dzisiejszym, 4 marca 2014 r.

Zadaj pytanie na: Forum Kadry

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

POLECANE

URLOPY WYPOCZYNKOWE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od kadry.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK