REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Umowa na zastępstwo, Umowa na czas określony

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nie wszystkie umowy terminowe z kobietami w ciąży przedłużane są do dnia porodu

Pracownicy w ciąży zatrudnionej na okres próbny krótszy niż jeden miesiąc albo na podstawie umowy na czas zastępstwa, której umowa nie ulega przedłużeniu do dnia porodu, nie przysługuje zasiłek macierzyński.

Zawarcie trzeciej umowy na czas określony

Kodeks pracy zawiera regulację, zgodnie z którą umowa o pracę na czas określony może zostać automatycznie przekształcona w umowę na czas nieokreślony.

Kiedy pracodawca wypłaca pracownikowi odszkodowanie

Celem wypłaty pracownikowi odszkodowania jest zrekompensowanie mu szkody, jaką poniósł w związku z nieprzestrzeganiem przez pracodawcę przepisów prawa lub niewywiązaniem się ze spoczywających na nim powinności. Nie zawsze jednak odszkodowanie, którego granice określa kodeks pracy, wyrównuje szkodę w pełnej wysokości.

Ubezpieczenie zdrowotne - składka niezgodna z podstawą

Z osobą, którą dotychczas zatrudnialiśmy na podstawie umowy zlecenia z miesięcznym wynagrodzeniem 1100 zł, zawarłem od 1 września 2006 r. umowę o pracę na czas określony na 1/2 etatu z wynagrodzeniem 500 zł. Wiem, że teraz od obydwu umów muszę liczyć składki społeczne jak od wynagrodzenia z umowy o pracę. Czy tak samo jest ze składką na ubezpieczenie zdrowotne? Jej wysokość różni się, kiedy liczę ją od łącznego przychodu od sumy składek ustalonej odrębnie od każdego przychodu. Jak prawidłowo należy liczyć tę składkę? Jeśli odrębnie od każdego przychodu, to jak należy wypełnić raport rozliczeniowy, skoro wpisana tam wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne nie będzie wynikała z podanej podstawy jej wymiaru?

Urlop wypoczynkowy z dwóch umów o pracę

Zatrudniamy pracownika na umowę o pracę na czas nieokreślony w wymiarze 3/4 etatu i jednocześnie w okresie od 1 stycznia 2007 r. do 31 maja 2007 r. – na podstawie drugiej umowy o pracę w wymiarze 1/4 etatu. Od 1 czerwca 2007 r. zamierzamy przekształcić umowę na czas nieokreślony na pełen etat. Czy wymiar urlopu należy obliczyć odrębnie dla każdego z tych stosunków pracy i ile dni urlopu przysługuje pracownikowi w 2007 r.?

Umowa na zastępstwo

Nasza firma zawarła umowę z nową pracownicą na czas zastępstwa. W czasie trwania umowy pracownica zaszła w ciążę. Termin urodzenia dziecka przypadnie w czasie trwania umowy na czas zastępstwa. Czy pracownica ta ma prawo do urlopu macierzyńskiego i wychowawczego? Jeżeli tak, to w jakim wymiarze powinniśmy jej udzielić urlopu?

REKLAMA