reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Kadry > Wiadomości > 35 dni urlopu wypoczynkowego od 2015 r.

35 dni urlopu wypoczynkowego od 2015 r.

35 dni urlopu wypoczynkowego zamiast 26 dni przewiduje przygotowywana unijna dyrektywa - tak twierdzi Gazeta Wrocławska. 35 dni urlopu wypoczynkowego miało zacząć obowiązywać od 2015 r. w krajach, w których wiek emerytalny wynosi 67 lat. Jak wiadomo, w Polsce wiek emerytalny został podniesiony.

35 zamiast 26 dni urlopu

Nie 26 dni, a aż 35 dni w roku - tak długi miał być już od 2015 roku urlop wypoczynkowy w Polsce - informuje „Gazeta Wrocławska”. Wbrew przewidywaniom w 2015 r. pracownicy w Polsce nie mają do wykorzystania aż 35 dni urlopowych, lecz maksymalnie 26, czyli tak jak było dotychczas.

Według informacji gazety, taki zapis znajdzie się w przygotowywanej unijnej dyrektywie. Mówi ona, że pracownikom będzie przysługiwało 35 dni urlopu, jeśli wiek emerytalny w danym kraju członkowskim wynosi 67 lat.

Wiek emerytalny podniesiono nie tylko w Polsce, również w Danii, Holandii czy Hiszpanii. Dlatego unijni urzędnicy postanowili wynagrodzić dodatkowe lata pracy urlopem. Tam, gdzie pracuje się do 67 roku życia, ma być 35 dni urlopu rocznie, a w krajach z progiem emerytalnym 68 lat – 37 dni urlopu.

Rekomendowany produkt: 100 pytań o urlopy wypoczynkowe + CD

Według gazety obrady Komisji Europejskiej w tej sprawie miały odbyć się jeszcze w tym 2014 roku. Przewidywano, że dyrektywa wejdzie w życie już w 2015 r.

Więcej informacji: Dłuższe urlopy wypoczynkowe - 35 dni urlopu

Źródło: NSZZ Solidarność/Gazeta Wrocławska

reklama

Czytaj także

Narzędzia kadrowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS A PRAWO PRACY

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Wajda

Księgowa, właścicielka biura rachunkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama